Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl ~600ccm dla lekkiej i szczupłej osoby.


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Mmm, z Fazera raczej rezygnuję, jak pisałem, może XJ6 Div, albo ER5 lub ER6n Kawasaki. Chciałbym coś o mocy 60-70 koni. Wystarczy. Teraz ludzie może będą sprzedawać motorki, to się może coś fajnego znajdzie.

Wczoraj oddałem swoją er6n w rozliczeniu za Bandita (jest więc do wzięcia, jeśli tylko będziesz chciał dam Ci namiary na gościa u którego stoi, cena pewnie koło 10-11k). Kawa była moim pierwszym moto i szczerze jako taki polecam aczkolwiek nie jest tak że tylko te 100 konne kuszą do złego :P Kawasaki i jej 72 koniki potrafią na prawdę sporo. Jeśli miał bym tak na szybko porównać do Bandita to Kawa była by taką małą, rozwrzeszczaną córeczka z charakterkiem, a Bandit jest dobrze ułożonym tatusiem z rozsądnymi możliwościami. Teraz z perspektywy (co prawda tylko jednego sezonu) uważam że nawet zakup bandziorka jako pierwsze moto też nie jest złą opcją.

Udanych łowów, a jeśli będziesz chciał odzywaj się to dam Ci namiar na gości u którego ja kupuję (zawsze ma coś w ofercie albo może mieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er6 fajne moto, ja bym brał na twoim miejscy, co do kapuchy jest przecież wiele instytucji finansowych które pomogą ci j a zdobyc:-) Jeśli oczywiście pracujesz, jakbyś miał jakieś problemy pisz na pW

Wbrew pozorom jakie sprawia er6, jest to naprawdę dobrze dopracowany motorek, świetna pozycja, dobra dynamika, hamulce i zawieszenie spoko,do tego fajny wygląd.

Nie będziesz żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy. Myślę że na przełomie listopada/grudnia uda mi się coś złowić, jak znajdę fajną ofertę. GSX, nie wiem, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, choć nie jest brzydki, nawet mi się podoba, ale to nie dla mnie. ER6n jest dla mnie idealny. Wczoraj się do owego przymierzałem i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że kierujesz się w stronę bandita. Ja tylko zwrócę ci uwagę, że motocykl po zalaniu będzie ważył około 220kg. Taka masa dla osoby początkującej nie mającej wyczucia może być w pewnych sytuacjach zwyczajnie za duża, zwłaszcza że pisałeś, że jesteś szczupły. Hornet i Fazer są jednak lżejsze i raczej ku nich bym się skłaniał, jeśli już koniecznie chcesz 600-tkę.

Ja jestem również świeżak i 260 kg z płynami mojego GSX-Fa jakoś nie robi na mnie wielkiej różnicy. Dobrze jest nauczyć się jeździć ciężkim motocyklem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja też jestem nowy i też w trakcie robienia prawka. Krótko mówiąc zupełny nowicjusz. Też się rozglądam powoli za jakimś motorem, więc podłączę się do tematu. Myślę na początek o czymś lekkim i nie narowistym. Obserwuję Susuki Freewinda. Motor delikatnie mówiąc nie powala urodą, ani mocą ale na początek chyba nie będzie złym pomysłem. Tym bardzij, że będę mógł wydać koło 7, max 8 tys. Co o tym myślicie? Może macie jakiś inny pomysł na maszynę o podobnej charakterystyce?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No więc się z tatą zdecydowałem :D Bierzemy Yamahę XJ6 Diversion z obudówką. Teraz pozostaje czekać do poniedziałku, aż salon przyślę ofertę leasingową :) Motorek bardzo przyjemny, wygodny dla 2 osób (przynajmniej mi z tatą dobrze się na nim siedzi i bardzo wygodnie) Więc od lipca będę śmigał z Wami, bo około 15 czerwca mam dopiero egzamin, ale wiosną już z tatą będę mógł jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.