Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe zasady 2012 czy 2013?


Leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie o tym jest rozmowa od kilku dni.

Kolego, dlatego pytam jak w końcu sprawa wygląda :P Ja prawko już mam, ale koledzy moi którzy mają urodziny w grudniu się boją, że nie zdążą ;/ Bo u nas w Dąbrowie egzaminy są puki śnieg nie spadnie...

A słyszałem ze w niektórych miastach można w zimę też zdawać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowe zasady ponoć mają dotyczyć zarówno cz. teoretycznej jak i praktycznej! Byle by były jasno określone. Zdawałem dwukrotnie w Rybniku i dwukrotnie w Opolu i za każdym razem było inaczej. Pokonali mnie w Opolu za drugim razem kiedy egzaminator oblał mnie za to że na ósemce kiwałem głową jak na skrzyżowaniu (tak egzaminują w Rybniku) a wg. niego ósemka to dwa pasy ruchu tak jak slalom. Wymachiwał mi jakimiś wydrukami ponoć z ustawy ale tam nie było zaznaczonych sposobów upewniania się. WORD-y to maszynki do zarabiania pieniędzy, bez wątpienia. Teraz myślę o Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne - na moim egzaminie egzaminator stojąc już na placu manewrowym razem z moją grupą tłumaczył, co i jak ON ŻYCZY SOBIE ŻEBY ROBIĆ. i wtedy tylko według jego instrukcji robiliśmy. I żadnego problemu. Robiłam w Rybniku i jakoś zdałam za pierwszym.

Cieszę się nieziemsko, że się na to zdecydowałam, bo teraz bym chyba białej gorączki dostawała czytając o przebojach w polskim, niedoskonałym z resztą, prawie. Powodzenia wszystkim zdającym, a co do mrswistak to mam jedną uwagę -

ale koledzy moi którzy mają urodziny w grudniu się boją, że nie zdążą ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jazda bez prawka jest mozliwa i mandat jesli np posiadamy kat B wynosi 300 zł i punkty na nasze konto! Sprawa ma sie zupełnie inaczej jeśli spowodujemy wypadek, wtedy może to wyglądać o wiele gorzej dla motocyklisty! ja chyba nie mam na tyle odwagi aby pojechać bez prawka!

Ale wracając do tematu ciekaw jestem jak to będzie ze mną i osobami ktore są w takiej samej sytuacji! Mianowicie teorie zdałem w pażdzierniku niestety poległem na placu i teraz jestem ciekaw czy teoria sie liczy przez 6 miesięcy jak to bywało czy tez bede musiał wszystko na nowo zdawac! Dzwoniłem juz kilka razy do WORDu ale niestetz nic nie wiedza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak prawa jazdy danej kategorii mając (inną) jest mandat 300PLN ale bez punków karnych! Brak prawa jazdy w ogóle to mandat 500PLN i też bez punktów karnych. Jeżeli prawo jazdy jest zdane ale kierowca nie ma przy sobie dokumentu to potwierdzającego to 50PLN za brak dokumentów ale też bez punków. Ponadto Policjant lub inna osoba uprawniona np. ITD, Służba Celna etc. mogą sprawę skierować do sądu i wtedy jest trochę drożej. W wyżej wymienionych przypadkach funkcjonariusze zakazują oczywiście dalszego prowadzenia pojazdu co skutkuje wezwaniem pomocy (np. kolegi z uprawnieniami) do zholowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SHE

Też zdawałem w Rybcu jak napisałem i było jak mówisz ale... Raz każą na slalomie włączać kierunkowaskazy a raz nie. Raz hamowanie w wyznaczonym miejscu to w okolicy egzaminatora a raz przy słupku z prawej strony a innym razem słupek z lewej i należy złapać go lewą ręką ale silnik nie może zgasnąć! Innym razem hamowanie awaryjne bez sprzęgła i tak mogę długo. Każdy kto jeździ to ma pojęcie o czym kaman. Fajnie jest jak egzaminator na początku powie ale nie zawsze tak jest. Opole to była dla mnie porażka. Tam nic nie mówią przed za to dużo po. Mógłym tak długo ale nie będę zanudzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gość który nas egzaminuje powinien albo nawet musi nam wszystko wcześniej wytłumaczyć gdzie się zatrzymać itp a jeśli nic nie powie no to chyba każdy potrafi mówić i się może zapytać jeśli czegoś nie wie. Ja zdawałem u mnie w Jastrzębiu to gość bardzo fajny, wszystko wytłumaczył powiedział że na 8 to jak kto chce byle tylko ruszyć głową żeby on widział że się niby rozglądamy, przy hamowaniu z sprzęgłem lub bez też jak kto chce byle silnik nie zgasł a w awaryjnym byle się zatrzymać w wyznaczonym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej gdy abiturient nie wie, że pewnych rzeczy egzaminator nie może wymagać, a co za tym idzie nie powinien oblać i się nie odwołuje, bo kursy są jakie są....

Wina leży też po stronie egzaminatorów.

Co to znaczy, że zatrzymując się trzeba stanąć tylko na lewą nogę? Bo powinienem obsługiwać tylny hamulec. To dlaczego zatrzymując się samochodem nie trzymamy prawej ręki na hamulcu awaryjnym?

Dlaczego po "kursie" na prawo jazdy przyszły motocyklista pyta jak sprawdzać działanie świateł mijania lub których hamulców powinien używać?

Dopóki barany będą szkolić, a dyletanci egzaminować ludzie tak się będą bali egzaminów państwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że na kursie i egzaminie i tak człowiek nic się nie nauczy, człowiek się wszystkiego uczy dopiero jak sam zacznie jeździć po ulicach. Na kursach to można jedynie przepisów się nauczyć i nic więcej, a egzamin się zdaje po to byle zdać. Ja jeździłem półtora roku poszedłem na prawko nie sprawdziłem naciągu łańcucha i dziękuję 140zł i 2tyg czekania na 2 podejście nie ważne że umiałem jeździć i znałem przepisy, no ale co zrobić. Teraz wyciągają tylko z ludzi kasę i oblewają na czym się tylko da byle zarobić. Te nowe egzaminy co będę to po co? Bo wszyscy teorie zdawali za 1 razem i trzeba utrudnić żeby więcej zarobić a ludzie niech zdają po 10 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem w swoim życiu już mnóstwo egzaminów ale z takim zachowaniem jak w Opolu jeszcze się nie spotkałem. Wyobraźcie sobie że podczas egzaminu na ósemce zajeżdża drogę egzaminowanemu na placu manewrowym samochód pracowniczki ośrodka! Egzaminator przerywa próbę i każe egzaminowanemu powtórzyć zadanie po czym wdaje się ze mną w rozmowę i ten biedak na moto robi te ósemki w kółko tak że po dwunastym mówi że chyba już wystarczy? na to egzaminator: no to od początku bo nie patrzyłem. Przecierałem oczy ze zdumienia! Przede mną chłopak nie zapnął kasku i egzaminator zrzucił mu ten kask z głowy ale nie przerwał egzaminu. W Rybniku za taki błąd jest koniec! Mój instruktor wzruszył tylko ramionami kiedy mu o tym opowiedziałem. Myślę że wszędzie gdzie jest możliwa uznaniowość decyzji i do tego poparta korzyściami za określony werdykt, pojawia się pole do nadużyć. Miarą jakości administracji jest m.in. jak najmniejsza ilość takich uznaniowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, koniec wymyślania. Mam przed oczami artykuł z dzisiejszej Wyborczej, kto ma ten przeczytał zapewne, kto nie to napisze, i żeby już to zakończyło wszystkie wątpliwości. OK?

-Wiec tak, w lutym 2012 roku, wchodzą zmiany, zapewne są one drastyczne. Wchodzą nowe kategorie, czyli A2, na motocykle o mocy DO 47,65 KM i stosunku do masy nieprzekraczającym 0.272 KM/kg. Prawo jazdy kat.A jest od lat 24, lub 20, jeśli przez 2 lata, posiadało się wcześniej kat.A2. Zmiany są w egzaminach teoretycznych, czyli pytania TAK/NIE i symulacje drogowe. Pytań jest oczywiście bardzo dużo i nie wiadomo, czy zostaną upublicznione. "Zgodnie z nową ustawą, prawa jazdy kat. AM,A1,A2,A,B,B1,B+E, będą ważne przez 15 lat, pozostałe przez 5 lat. Od 19 stycznia 2013 roku będą wydawane dokumenty zgodne z nowym wzorem unijnym. Obecnie podlegają wymianie w okresie od 19 stycznia 2028r. do 18 stycznia 2033 r. Wprowadzony zostanie również okres próbny dla początkujących, przez 2 lata. Przez 8 miesięcy, po zdaniu egzaminu trzeba jeździć z listkiem i nie wolno przekraczać prędkości 50km/h w ter. zab, 80km/h w ter. nie zab, i 100km/h na autostradzie. Po przekroczeniu 2 wykroczeń, osoba zostaje wysłana na kurs reedukacyjny. Kategoria AM wchodzi dopiero do użytku w roku 2013 w styczniu.

A pro po, w roku 2012 będzie można robić prawo jazdy na kat.A, bo już się za to wzięli, i ma być to poprawione, więc ten kto ma 24 lata na karku, może zrobić prawko, a Ci co jeszcze nie mają 24, a chcą już jeździć, to można robić A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co przepraszam bardzo?? Nie nie... ta polska mnie załamuje. Wszystkie kraje się rozwijają i dążą ku lepszemu, a tutaj? Wracamy do epoki australopiteków, niedługo zamkną elektrownie, pod pretekstem "że w XVIII wieku w Polsce nie było elektryczności i w żadnych notatkach prawnych nie było napisane nic o elektryczności" Ja się wyprowadzam z tego chorego kraju chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że na kursie i egzaminie i tak człowiek nic się nie nauczy, człowiek się wszystkiego uczy dopiero jak sam zacznie jeździć po ulicach.

Dopóki ludzie będą chodzi na "kursy", gdzie faktycznie tak się dzieje, dopóty będą trwać w takim stwierdzeniu jak powyżej.

Dobra Panowie, koniec wymyślania. Mam przed oczami artykuł z dzisiejszej Wyborczej, kto ma ten przeczytał zapewne, kto nie to napisze, i żeby już to zakończyło wszystkie wątpliwości. OK?

-Wiec tak, w lutym 2012 roku, wchodzą zmiany, zapewne są one drastyczne. Wchodzą nowe kategorie, czyli A2, na motocykle o mocy DO 47,65 KM i stosunku do masy nieprzekraczającym 0.272 KM/kg. Prawo jazdy kat.A jest od lat 24, lub 20, jeśli przez 2 lata, posiadało się wcześniej kat.A2.

Mylisz się.

Rok 2013, do głów sobie to powbijać.

Ustawa o osobach kierujących wchodzi rzeczywiście w lutym 2012, ale pewne jej zapisy dopiero w styczniu 2013. Mowa m. in. o nowych kategoriach prawa jazdy.

Tutaj jest wszystko i bez baboli: http://www.motogen.p...awe,art675.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.testy-na-prawo-jazdy.com.pl/testy-na-prawo-jazdy-2012.php

strona na której można podać swój adres mail na który przyjdzie powiadomienie go możliwości pobrania nowych testów na rok 2012.

Swoją drogą ciekawe jak to będzie wyglądać... np czy dyslektycy będą mieli więcej czasu na przeczytanie pytania? skoro przy innych egzaminach państwowych jest to brane pod uwagę to może i tu hahaha śmiech na sali ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.