Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

UWAGA Oszust!!


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako, że ostatnio nasiliły się próby udane bądź mniej udane oszustw poprzez fora internetowe chciałbym przestrzec Wszystkich aby uważnie przyglądali się osobą, które próbują coś sprzedać za pośrednictwem PW. Zasada działania oszustów jest taka iż wysyłają oni na PW informację, że mają do sprzedania coś co mogłoby nas zainteresować. Potem przysyłają zdjęcia przedmiotu i proponują dobrą cenę. Przelew ma iść przez bluecash.pl

Takie numery kont

11114020040000310270274320

Piotr Wó***k Leszetyckiego */** 20-861 Lublin

oraz

Piotr Wó***k Lipowa 8/11 20-841 Białystok

11114020040000310270274320

mogą być i inne - zależy to tylko od kreatywności oszustów.

nicki najczęściej występujące to:

kogi999

Pejter

cocacola

mrozental

stritooo

Cokesherry

Mizura

dzban

stritooo itd.

to tylko kilka przykładów. Oszuści działają na różnych forach większych bądź mniejszych i nie wykluczone, że w końcu trafią na nasze - do tej pory nie było żadnych informacji aby coś takiego miało miejsce ale warto wyostrzyć czujność i nie dać się nabrać. Wszelkie próby oszustwa lub podejrzanych propozycji proszę składać jak najszybciej do moderatorów.

Pozdrawiam

Bad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No cóż, oszuści internetowi nie próżnują i co krok wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Ostatnio popularnym sposobem jest wystawianie przedmiotów na portalach aukcyjnych, które pochodzą z for internetowych. Sposób działania jest prosty - oszust zgłasza się do kogoś z forum aby ten wysłał mu zdjęcia przedmiotów po czym kontakt się urywa. Zdjęcia te wystawiane są potem na fikcyjnej aukcji a dalej wiadomo..

Sposób drugi jest odwrotny a mianowicie - oszust przegląda oferty "Kupię" i zgłasza się z atrakcyjną ofertą. Jesli zainteresowany poprosi o zdjęcia przedmiotu - oszust kontaktuje się z kimś z innego forum i prosi o zdjęca lub ściaga je z aukcji. Potem prosi o wpłatę zaliczki zapewniając, że towar można odebrać osobiście. Oczywiście po ewentualnej wpłacie kontakt się urywa dlatego jeszcze raz apeluję do osób kupujących/sprzedających o daleko idącą rozwagę przy zakupach i nie wysyłanie zaliczek/całych kwot osobom, do których nie ma się 100% pewności. Na naszym forum jeszcze coś takiego nie miało miejsca i chcielibyśmy aby tak zostało :)

Niedawno Policja z Chorzowa zamknęła jednego takiego delikwenta działającego na terenie całego kraju, co wcale nie oznacza, że nie znajdą się następcy :)

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończy się sezon, będzie sporo ofert w tym dużo na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjnych. Na aukcjach pojawiają się co jakiś czas, opisane łamaną polszczyzną oferty sprzedaży motocykli z Anglii. Rzecz jasna w bardzo atrakcyjnej cenie. Tak niska cena ma zachęcać do kupna "kota w worku", bo sprzedający deklaruje że wyśle motocykl poprzez firmę kurierską i podaje namiary na tę firmę .. oczywiście po wpłaceniu zaliczki która pokrywa również koszt przesyłki. Resztę pieniędzy trzeba będzie zapłacić firmie kurierskiej, a dodatkowo (cóż za poziom usług) można będzie zwrócić motor jak coś będzie nie OK.

Wpłata zaliczki dla sprzedającego jest oczywiście finałem transakcji.

Niby "głupich nie sieją" ale kto wie, czy ktoś nie skusiłby się na zakup np. BMW wartego 30 tys za 15 tys. bo będzie przekonany, że to jego życiowa okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Uwaga na oszusta sprzedającego części na allegro!
Z rozmowy telefonicznej wynikało iż sprzedaje element kołyski silnika z gs500F z roku 2006
- gdzie zapytany o stan techniczny stwierdził że jest w bardzo ładnym stanie.
Opisałem sytuacje że mam taki motocykl z 2004 roku własnie ze zgnitym tym elementem i poprosiłem o sprawdzenie stanu.
Zarzekał się ze jego element jest z 2006 i nie jest napewno zgnity. Zażyczył sobie za element 150zł + koszty wysyłki.
To co dzis otrzymałem to jest kawał złomu.
Za element zapłaciłem 170zł.. i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że po wykonaniu telefonu do sprzedającego
oznajmił że nie przyjmie zwrotu ani nie odda pieniędzy nadal twierdząc że jego zdaniem element nadaje sie do normalnego uzytku.
Finalnie sprawa trafiła na policje. Nie popuszcze oszustowi i mam nadzieje że poniesie zasłuzona kare.

Poniżej dane oszusta i sprawny przedmiot za 170zł. (w takim stanie go otrzymałem)

nmwy9u.jpg23hvz37.jpg

Dane oszusta:

Login allegro: Faworek10
661-431-931 [email protected]
Login allegro :marascbr
781-484-989 [email protected]
722-292-015
Miejscowośc Śrem ul chłapowskiego 3
Także faktem jest że oszust podał adres poczty w śremie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

o tym zadecydował prokurator a nie policja.

Niemniej jednak to nie koniec - nie daruje oszustowi;)

Wydam nawet 3 x tyle byleby poniósł zasłużona kare.

Ale zerknij na uzasadnienie.

Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy:

7) postępowanie karne co do tego samego czynu tej samej osoby zostało prawomocnie zakończone albo wcześniej wszczęte toczy się

Więc może w prokuraturze już ta sprawa ma swój bieg, albo jest z jakiegoś powodu zakończone, ale tej informacji zapewne trezba by szukać u prokuratora.

[EDIT]: Aczkolwiek wydaje się być to błędem osoby sporządzającej to postanowienie i miało być 17.1.1 kpk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zauwazyłem ten błąd. podejrzewam że prokurator olał sprawe i tyle.

Pozostaje ci zatem złożyć zażalenie na to postanowienie o umorzeniu.

Art. 306. kpk

§ 1. Pokrzywdzonemu oraz instytucji wymienionej w art. 305 § 4 przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, a stronom - na postanowienie o jego umorzeniu. Uprawnionym do złożenia zażalenia przysługuje prawo przejrzenia akt.

Skoro zatem masz prawo przejrzenia akt dowiesz się co było powodem takiej a nie innej decyzji.

Jeżeli w samej aukcji było jasno napisane, iż element jest w stanie technicznym bardzo dobrym a ponadto były zdjęcia tego elementu to wynika z tego, że prokurator nie wystąpił do poratlu allegro by ustalić treść owej aukcji, sądzę jednak że to raczej mało prawdopodobne, widząc takie zdjęcia nie podjąłbyś się kupna tego elementu. W przeciwnym wypadku pozostaje twoje słowo przeciwko jego słowu, bo zakładam, że rozmowy telefonicznej nie nagrałeś. Zatem próbowałbym uzyskać dostęp do akt sprawy by chociaż sprawdzić czy prokurator przesłuchał drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - w poniedziałek przejże sobie akta :)
Zdjęc nie było - telfonicznie sprzedający zapewniał ze element jest w bsb stanie..
na moje pytanie by sprawdził czy aby napewno nie ma rdzy odparł że " rdze może mieć element z lat 90tych a nie jego z 2006 roku"..SIC!
Uwazam że każdy z nas nie znajacy sie na stanie technicznym - widzac taki element nie dałby za niego nigdy 170zł (logika na to wskazuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 2.10.2015 o 11:25, DANVIELD napisał:

sprawa ma taki finał i tu moje pytanie..
Czy to ja niesłusznie kogos posadzam? Czy mieszkamy w tak idiotycznym państwie że prawo daje przyzwolenie dla wszelkiej maści oszustów i złodziejaszków.
izyq79.jpg

Pamietaj jedno, będąc kapusiem/konfidentem i zasłaniając sie prawem nie dojdziesz nigdy do niczego, narobisz sobie i bliskm problemow. nie tak sie zalatwia tego typu tematy.Na chwile obecna kolesia mozesz pocałowac w d.... jak umyjesz gębe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Przeczytałem temat i jestem zniesmaczony.

W naszym kraju żyją ludzie, którzy z automatu myślą, że wszyscy są źli. Nasze podejście do życia miażdży system.

A cwaniaków nie brakuje, chojraków i strażników teksasu, a jak przychodzi co do czego to kulą ogon.

Jak potrzebujecie rzeczy do kupienia legalnie, normalnie zapraszam do Giełdy, sklepu na fb i kontaktu przez telefon. 

Do zweryfikowania jak najbardziej, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przyjacielu rozumiem, że jesteś tutaj nowy, chcesz sobie postów nabić, wykazać się, ale po co odgrzewasz kotlety sprzed dwóch lat??
Żebyś jeszcze coś wniósł do tej zwietrzałej dyskusji, a ty sobie po prostu za przeproszeniem, jebłeś posta.......i żeby to była pomyłka, jednorazowa ok, ale kasztanisz odkąd pojawiłeś się tutaj.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.