Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wymiana oleju


Gość michal87sc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal87sc

Gdzie w Sosnowcu lub w poblizu wymienie tanio i dobrze olej?? :) Lepiej kupic wlasny czy zdac sie na ten z serwisu?? :) jaki koszt orientacyjnie oczywiscie z filtrem... i filtr oni tez daja czy wlasny trzeba miec?? CBR 600 f4i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też stwarzasz problem....

kupuje 4 paka i olej.

rozgrzewam moto,

odkręcam śrubę na samym dole silnika która jest w misce olejowej.

spuszczam olej.Zamieniam filtr :D

zakręcam śrubę i wlewam świeżutki olejek pachnący nowością.

w międzyczasie pije sobie browca i radochy mam co niemiara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc mam podobny problem z moim fazerem. Jestem początkujący wiem ile wlac jak wlac jak wylac tylko powieccie mi jak wyciagnąć filtr bo Mam owiewkę po bokach. W jaki sposób mam wyciągnąć filtr odkrecic mam wiewki boczne? bo nie widzę miejsca by filtr sie zmiescił:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Niestety nie mam warsztatu ,,na oku'', niemniej forumowy fachowiec Danvield z pewnością podejmie się tego zadania.Mam jednak pytanie- dlaczego Kolego nie zrobisz tego sobie sam? Można dać zarobić fachowcowi ale już transport motonga o tej porze roku jest kłopotliwy i pewnie bardziej kosztowny niż sama usługa, poza tym odpadnie ci satysfakcja że umiesz coś zrobić sam przy swojej maszynie. A sprawa jest prosta- grzejesz silnik (ale a umiarem by się nie poparzyć gorącym olejem) odkręcasz korek na misce olejowej i spuszczasz stary olej. Następnie odkręcasz filtr oleju (jeśli chcesz wymienić) i zakręcasz nowy po uprzednim posmarowaniu olejem uszczelki (by się nie zdeformowała przy zakręcaniu filtra). Potem pozostaje zalanie silnika nowym olejem- robi się to na wyprostowanym motocyklu poniżej poziomu zaznaczonego w ,,oczku'' lub na bagnecie. Po odczekaniu aż cały olej spłynie dolewasz do zaznaczonego poziomu. Po odpaleniu silnika i jego wyłączeniu oraz odczekaniu aż olej spłynie do miski olejowej upewniasz się co do jego właściwego stanu i po bólu.Trudność jaką możesz napotkać to odkręcenie filtra, ale nie musisz się przejmować w jakim stanie go odkręcisz bo i tak jest do wyrzucenia ew. dokupić klucz do filtra oleju który przyda się na przyszłość i nie jest drogi. Nowy filtr mocno dokręcamy ręką, nie kluczem. Rzecz jasna każdy motocykl jest obwieszony różnym badziewiem (np owiewki) które w miarę potrzeby trzeba zdemontować a następnie poskładać do kupy oraz ma wszystko upchane nogą aby miał jak najmniejsze rozmiary więc mogą być różne trudności w dojściu do danego elementu, niemniej filtr oleju jest elementem eksploatacyjnym podlegającym wymianie więc da się go wymienić bez rozbierania całego motocykla.  B):ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LynxLynx napisał:

A czy nie lepiej zrobić to samemu? Skoro ja, jako "baba" sobie poradziłam to facet tym bardziej powinien ogarnąć temat. ;)

Szanowna Koleżanko  skąd u Ciebie taki nadmiar skromności, wszak dziurawy motocyklista to ogromny skok w ewolucji kobiet z którego Darwin byłby dumny. Kobieta na motocyklu (czy dziewczyna) to coś znacznie więcej niż ,,baba''. W związku z czym wcale mnie nie dziwi że sama sobie radzisz z obsługą Twojej ,,rakiety'' a i pewnie kolegom była byś w stanie pomóc...Proszę tylko nie zapędzajcie się zbyt daleko w tej ,,ewolucji'' bo zepchniecie nas na boczny tor...(ja już czasem miewam kompleksy). ;):P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 27.09.2011o21:03, swistak napisał:

też stwarzasz problem....

kupuje 4 paka i olej.

rozgrzewam moto,

odkręcam śrubę na samym dole silnika która jest w misce olejowej.

spuszczam olej.Zamieniam filtr :D

zakręcam śrubę i wlewam świeżutki olejek pachnący nowością.

w międzyczasie pije sobie browca i radochy mam co niemiara :D

Popieram całkowicie :D:D . ps. wole butelkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem raz piękny tekst o facecie co wymieniał olej i wziął do towarzystwa skrzynkę piwa. Jednym z punktów było zalanie silnika olejem, ale zapomniał o wkręceniu śruby spustowej. Potem szukał tej śruby w ogródku, gdzie wylał stary olej. W międzyczasie jechał do sklepu po klucz do filtra :) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pijem i żyjem i łeb mnie nie boli. Jeśli już ktoś lubi wypić to polecam najpierw robotę a potem piwko czy inny specyfik. Łatwo się pomylić po którymś piwku i zalać motonga piwem a samemu szarpnąć szklaneczkę oleju. W takim wypadku sr..ka murowana a i motongowi taka zamiana nie wyjdzie ,,na zdrowie'' i być może nawet szybciej pojedzie, ale za to nie daleko...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurna powinni Cię zbanować, bo nic nie wnosisz do życia i zawartości merytorycznej forum.

Na trzy Twoje tragiczne posty, dwa to reklama salonu Kawasaki w Warszawie+ostatni reklamujący jakiś sklep internetowy..................

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.