Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kat A w Katowicach


Leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam parę pytań, prosiłbym o porady ;)

Po 1 od 15 lat mam prawko kat B

Czy kurs/egzamin na kat A rózni się czymś od sytuacji, kiedy nie miałbym B?

Czy będę musiał przechodzić nowe badania lekarskie?

Chciałbym zdawać KAT A w Katowicach (bo mam blisko), możecie polecić jakąś szkołę blisko WORDU w Katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania robisz ponownie, teraz są już wydawane na 15 lat -niema bezterminowych więc wszystko ci się zmieni w prawku.

Jak badania zrobisz w okularach, to pewnie ci to zaznaczą i będziesz musiał na egzaminie w okularach jeździć, u mojej żony się instruktor czepiał.

Co do teorii trzeba chodzić, a nie wiem czy słyszałeś odnośnie nowych przepisów, ale jak dobrze zagadasz to ci odpuszczą.

Egzamin teoretyczny to test z B + kilka pytań (5, albo 6) dodatkowych dotyczących jazdy i obsługi moto.

Egzaminy robią chyba do końca października lub połowy listopada, ale to zależy od pogody.

Pogadaj ze szkołą jazdy, żeby ci wypisał papierki i idź się jak najszybciej zapisz na kurs -pewnie z miesiąc poczekasz to akurat na jazdy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że badania są nadal bezterminowe zmiany mają wejść dopiero w 2013r więc powinieneś dostać bezterminowo jedyna zmiana na 2012 to egzamin teoretyczny ponad 3000 pytań z czego większość utajniona.

Badania jak robisz to są podzielone na dwie kategorie jedna badania dotyczą kat A,B,B+E i to badanie zmienia zawsze te kategorie drugi rodzaj badań to na kategorie ciężkie C,C+E,D i tutaj niekoniecznie lekarz musi zmienić kategorie lekkie.

W katowicach spoko się zdaje trasa prosta ale teraz to odradzam zapisanie się na kurs bo w tym roku już nic nie zdążysz zrobić więc lepiej poczekaj do przyszłego sezonu w Katowicach masz wiele szkół ja robiłem kurs tutaj

http://www.motorkurs.pl/

podchodzą do szkolenia w miarę profesjonalnie nie ograniczają się do zadań egzaminacyjnych chociaż właściciel jast czasem uparty i trudno się z nim dogadać bo zawsze stawia na swoim ale po kursie zrozumiałem że dobrze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz B teorię masz odpuszczoną (przynajmniej było tak 3 lata temu) :)

W tej chwili niechętnie odpuszcza ale warto posłuchać teorii bo jest pod kontem dwuśladu a nie tak jak w przypadku wielu ośrodków razem z kat.B a sposób przekazania jest ciekawy można dowiedzieć się wiele o budowie statyce motocykli czego nikt nam nie powie kto nie jeżdzi na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zaczynam myśleć, ze mimo zmian odpuszczę w tym roku...

bo nawet nie zdołam kursu zrobic w calości... a co dopiero na egzamin "po staremu się załapać"...

na spokojnie na wiosnę poczekam - to i nie będę musiał z kasą się spieszyć.

A szkoła pasowalaby mi jak najbliżej WORDu w katowicach - bo pracuję dosłownie po sąsiedzku...

i bym sobie po pracy zaraz wyskakiwał...

Mam tu za oknem jakąś szkołę, ale tylko B tam robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja robiłem u Klisia i jestem zadowolony.

Co do prawka - teraz mam na 5 lat ważne zarówno A jak i B (wcześniej B było bezterminowo) - jak sądzę nie oznacza to wazności kursu tylko ważność badań lekarskich. No ale prawo jazdy trzeba bedzie pewnie na nowo wyrabiać a to zawsze jakiś koszt i strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szkoły jazdy w K-cach poleciłbym O.S.K SILESIA na ul. Mickiewicza, widziałem pare razy jak uczą śmigać po placu i jest naprawdę to dobrze i profesjonalnie robione.

W Silesi odsyłaja do Pana Jacka Ciszewskiego - www.motorkurs.pl

Lepiej sie pofatygowac troche dalej, bo p.Jacek ma siedzibe za spodkiem ul.Owocowa i dac mu zarobic ! Bo odwala facet kawał dobrej roboty !

Naprawde facet godny polecenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.motorkurs.pl/

robilem tam prawko kat A i tez z czystym sumieniem bardzo ich polecam. Tak jak ktos napisal nie tylko ucza jak zdac prawko tylko ucza jazdy na motocyklu co jest bardzo wazne.... To co robia robia z zamilowaniem i gdy tam robilem prawko to wiele osob przychodzilo wlasnie tam z polecenia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja widze ze wielu forumowiczów robiło kurs u Jacka;))

Też polecam motorkurs.pl nie dość że goście uczą jak jeździć motocyklem (nie tylko pod egzamin) to jeszcze potrafią zaszczepić ducha "motocyklizmu" są zapaleńcami a na dodatek zawsze służą pomocą nawet po ukończonym kursie możesz podjechać np. na oględziny maszyny, czy z jakimś nurtującym Cię pytaniem nawet jak opusciłeś jakies zajecia to możesz wpaść posłuchać nawet po zdanym egzaminie.

Organizują też wyjazdy (jak juz masz uprawnienia) i szkolą dalej, udzielają wskazówek

Naprawdę FULL OPCJA!

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jezdzic to sie bedziesz na powaznie uczyc na swoim motocyklu jak juz zdasz egzamin i bedziesz miec papier. Na kursie masz podstawy.

Badania lekarskie trzeba robic nowe, maja wplyw na inne kategorie. Ja mialem wczesniej B na 10 lat, teraz mam A i B bezterminowo - kwestia dobrego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jezdzic to sie bedziesz na powaznie uczyc na swoim motocyklu jak juz zdasz egzamin i bedziesz miec papier. Na kursie masz podstawy.

Nie wmawiaj beeeerowi, że jest inaczej. Może Ty byłeś na dziadowskim kursie, a to nie znaczy, że każde szkolenie motocyklowe też takie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam się nauczysz i zrozumiesz co to jest moment prostujący i jak z nim walczyć?

Sam się nauczysz czym jest przeciwskręt i dlaczego tylko dzięki niemu jednoślad zmienia kierunek jazdy?

Sam wpadłeś na to, że motocykl nigdy nie jedzie idealnie po linii prostej?

Wiesz już co to jest inercja?

Na kursie się wszystkiego nie nauczysz, ale na dobrym kursie możesz zdobyć dobre podstawy, aby potem nie brnąć w błędy i nie zrobić sobie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnim zdaniem sie zgodze - podstawy. Na pewno sa szkoly gorsze i lepsze ale to sa tylko podstawy. Mozna isc na kursy doszkalajace ale pewnie niewielu sie na to decyduje.

Ba, nie wielu wie, że na strzałce warunkowej należy się bezwzględnie zatrzymać, a gdzie tam reszta spraw i zagadnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.