Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moja 'Efka' - krotka prezentacja


Anasazi

Rekomendowane odpowiedzi

A co mi tam, trzeba jakos ten dział wypełnić :)

Prezentuje Wam mój motocykl. BMW F650, rok produkcji 1995. Oryginalnie sprowadzona z Włoch, pierwszy wlasciciel z Mikołowa, zamienił ją na TDM a Efka stała się moja.

O przebieg nie pytajcie bo sam go nie znam. Na liczniku pisalo 34000 jak kupowalem, teraz mam 35000 po miesiącu czasu.

Silnik ROTAX 4zaworowy, 2 gaźnikowy, 2 świecowy, jednocylindrowy :)

Moto nie wymagało żadnego wkładu finansowego na początek, więc do końca sezonu mam na pewno klocki, tarcze, łańcuch i inne pierdoły :)

Pobawiłem się więc trochę wizualnie i polikwidowałem trochę rysek na owiewce. Zostają do poprawienia plastiki. Ale to w zimę.

Motocykl na pewno leżał, bo lewy bok jest lekko przetarty (oslonka rąk, migacza itp) ale w niczym to nie przeszkadza.

Jest to mój pierwszy moto, więc nie mam jak porównywać z innymi, ale jestem bardzo zadowolony. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna, nie męcząca. Jedynie owiewka mogłaby być większa, bo ta, którą mam, sprawia, ze powyzej 90km/h jest już niezly huk w kasku :(

Co prawda to 650tka i nie lapie się do kanonu 500tek polecanych na początek, ale wydaje mi się, że każdy, z odrobiną oleju w głowie, powinien sobie z nią poradzić, a moto odwdzięczy się naprawdę przyjemną jazdą.

I kilka fotek z nowym kufrem :)

p90903704186935.th.jpg

p90903714208159.th.jpg

p90903724222064.th.jpg

p90903734234639.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik super. myślę że jak już zacząłeś od BMW to ciezko bedzie ci zmienić:-)

Ja zakochałem się w K 1200R (1300 jeszcze nie dosiadałem) i mam nadzieję że kiedyś się dorobię

A co do opanowania, to miej respekt dla maszyny to i ona będzie miała dla ciebie:-)

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam jako Amator, więc mogę się mylić :)

Spalanie okolo 6.5 - duzo, ale mam niewyregulowane dokladnie gaźniki, a w sezonie nie chcę rozgrzebywać.

Moto pracuje dopiero powyzej 3 tyś obrotów, poniżej męczy się i szarpie.

W związku z tym na mieście żadko 3bieg wrzucam :) Jedynka do okolo 40 km/h, dwójka na 3 tyś ma 60km/,

V max to jakies 160km/h licznikowe

Z częściami najlepiej nie jest (nie jest to chyba az tak popularny model) więc albo uzywki allegro albo szukać za granicą. W ostateczności BMW :)

Weź pod uwage, ze Fazer jest duzo mocniejszy, więc ciężko mi powiedziec, czy mozna je porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być pierwszy motor dla dziewczyny, Ale ja chętnie bym go pożyczał.

Jak uważasz poradzi sobie z takim motocyklem z GS500 nie miała problemu.

I jeszcze jedno jak widzisz używanie Efki w mieście bo trasę to będzie widziała z dwa razy na sezon, Chodzi o wolną jazdę między samochodami, czyli jak się nią manewruje?

Spalanie trochę duże co do danych technicznych ale da się przeżyć za to silnik 1cyl. DOHC to mnie kręci nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia wprawy chyba. No i wzrostu. Ja mam 168cm i na postoju sięgam do ziemi polową stopy, jesli chcę wypuscic obie nogi. Ale wystarczy lekko przechylić moto i juz jedna stopa opiera się w calosci.

Motocykl wazy niecale 200kg i wage tę czuć jedynie przy manewrowaniu - przepychaniu w garazu itp. W czasie jazdy jest ona nieodczuwalna. Nawet za pierwszym razem udalo mi się zrobić nią egzaminacyjną ósemkę i slalom :)

W mieście daje radę. Ma 'kopa' i da się przeciskać między samochodami.

Zawsze mozecie szukać wersji ST ( z tych starszych 650tek, bo wersje GS już mają inne oznaczenia) - wersja ST ma o cal mniejsze koło przednie i jest przez to lepsza na miasto / asfalt generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś z 1998 do 2002 na więcej mnie nie stać a i szkoda na pierwsze paciaki, właśnie jestem na etapie rozglądania się więc każda informacja jest cenna szczególnie ta z oznaczeniami nie wiedziałem pomimo przeczytania wielu artykułów.

Szukam czegoś po sezonie żeby przyszykować na przyszły. Co do sięgania do ziemi to się nie martwię bo obawiałem się że za niski będzie :D:D:D, ale po twoim opisie jak sięgasz myślę że będzie idealny bo jak nie sięgnie to 10 cm szpilki założy :D:D:D ma 182cm więc nie będzie problemu. A masa to niewiele różnicy do fazerki.

Ja się napaliłem na BMW jak poszła na prawko i uświadomiłem sobie że będzie potrzebny kolejny sprzęt i tak powoli szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość to rzecz względna kawałek nas dzieli ale jazda po Mysłowicach nie należy do przyjemności może zobaczymy się gdzieś nas zlocie jeszcze nie byłem na żadnym bo po za miasto nie wyjeżdżam ale powoli się zastanawiam nad wyjazdem na jakiś zlot.

Jak znajdę czas to pewnie gdzieś się wybiorę a jak tam będziesz to poproszę o przymiarkę jak nie będziemy mieli już własnej.

Dzięki za podpowiedzi i propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.