Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ODNALEZIONY skradziony motocykl


marbach666

Rekomendowane odpowiedzi

cześć icon_smile.gif jakbym nie zaczął szukać motocykla na własną rękę to nigdy bym go pewnie nie zobaczył. skradziony został 10.10.10 w katowicach szopienicach z chodnika naprzeciwko komisariatu policji ;D po kilku tygodniach dostałęm umorzenie śledztwa. Potem szukałem go na allegro i niedawno znalazłem ogłoszenie na którego zdjęciach widziałem znaki szczególne podobne do mojego skradzionego motoru. spotkałem się ze sprzedawcami na stacji benzynowej i przy obejrzeniu byłem już pewny że to mój skradziony motocykl, oczywiscie nie dałem po sobie tego poznać zeby nie nabrali podejrzeń "sprzedawcy". jakieś 2 godziny poźniej zadzwoniłem do kolesi że jestem gotowy go kupić i przyjadę z mechanikiem obejrzeć, zgodzli się. pojechałem na policję, opowiedziałem wszystko i zaproponowałem żeby tym "mechanikiem"był policjant. w efekcie czego do akcji wkroczyło 10 ludzi którzy blokowali wszyskie wyjazdy ze stacji i w ogóle. tak jak planowaliśmy kolesie zostali złapani, a wszyskie części oprócz ramy motocykla okazały się moimi. Głównym dowodem był numer seryjny akumulatora ktory zgadzał sie z numerem jaki mam w ksiązce gwarancyjnej. czyli kolesie kupili samą ramę za 900złotych sprowadzoną z anglii i z rejestracją, przełożyli wszystkie moje części, przemalowali i próbowali sprzedać. Wedle prawa należały mi się wszyskie części oprocz ramy, ale na policji dogadałem sie ze zlodziejem, kupiłem od niego ramę za 1500zl i dzieki temu moglem wyjechac nim z policyjnego parkingu i mam motocykl w calosci. musze go jeszcze zarejestrowac jako sprowadzony z UK. Wobec kolesi toczy sie postepowanie, oni natomiast twierdza ze go nie ukradli tylko kupili czesci od kogos innego i nie maja do niego kontaktu. tak wygladal przed kradzieza: http://img707.images...i/yamahaoe.jpg/ sprawa z prokuratury trafila do sądu i teraz czekam na termin rozprawy w ktorej koleś bedzie oskarzony o paserstwo umyślne. Moja rada szukajcie swoich motocykli jako sprowadzone z UK !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem też na tym forum bo może w ten sposób więcej osób przeczyta tą historię i dzięki temu ktoś odzyska swój sprzęt. poza tym niedawno ktoś włamał mi sie do garażu ale na szczescie moto i auto są całe i zdrowe, nic nie zginęło. (moto w garażu jest zastawione samochodem i przez oba koła ma przełożony łańcuch górniczy średnica ogniwa 20mm), do tego blokada U-lock najlepsza na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie zastanawia.

Odzyskano wszystko oprócz ramy... mogłeś więc żądać odszkodowania za tę ramę, ale mogłeś zaproponować, że w ramach odszkodowania przyjmiesz tę, którą on zamontował w Twoim moto.

Z drugiej strony- teraz nadal możesz żądać odszkodowania, a wartość ramy już masz w umowie, a do tego koszty przerejestrowania, ewentualnego straconego ubezpieczenia itd.

Dobrze, że masz całą resztę.

Gratuluję wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

01 październik 2011r.

Zaktualizowano 10 min temu

Ul. Morawa a Osiedlowa. Kierująca Citroenem wykonując manewr skrętu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem m-ki Honda. Motocyklista zmarł w szpitalu. ----To jest informacja ze strony Policji na temat gościa który właśnie był oskarżony w mojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mi też skradziano motocykl k8 750 2 tyg temu dokładnie 18.10.2012 włamano mi sie do garażu motocykl był wystawiony na allegro ale nikt go nie oglądał dzwoniło tylko 2 gości nie wierze że policja go odnajdzię dobrą rade dałeś ja tez szukam go na własną ręke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też skradziano motocykl k8 750 2 tyg temu dokładnie 18.10.2012 włamano mi sie do garażu motocykl był wystawiony na allegro ale nikt go nie oglądał dzwoniło tylko 2 gości nie wierze że policja go odnajdzię dobrą rade dałeś ja tez szukam go na własną ręke .

Dodaj jakieś kropki, przecinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kropki i przecinki? to nie kącik polonistyczny.

Pisz chłopie co z drugim kolesiem ze stacji benzynowej też był oskarzony?

Historia nadaje sie do programu NIE DO WIARY, to pokazuje że na policje w takich przypadkach nie ma co liczyć, bo takie sprawy ich zalewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kropki i przecinki? to nie kącik polonistyczny.

Pisz chłopie co z drugim kolesiem ze stacji benzynowej też był oskarzony?

Historia nadaje sie do programu NIE DO WIARY, to pokazuje że na policje w takich przypadkach nie ma co liczyć, bo takie sprawy ich zalewają.

Ja nie piszę żeby używał górnolotnych wyrażeń, słownika Kopalińskiego itp. Bez interpunkcji ciężko jest uchwycić sens wypowiedzi. Albo trzymamy jakiś poziom, albo rzygamy ile wlezie, i w dupie mamy innych czytających. Netykieta panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.