Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polerowanie wydechu - co i jak?


Olaff

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.

Jako że mój wydech nie jest w najlepszym stanie wizualnym, zabieram się do polerowania, ale nie wiem do końca co i jak :blink: Zaraz się wybieram do sklepu napewno po filc polerski i paste polerską. Jak wygląda już samo polerowanie to wiem, ale trzeba jakoś element przygotować. Pytałem kiedyś znajomego to powiedział, że trzeba zmatowić/zeszlifować wydech papierami wodnymi o gradacji 1000>1500>2000>2500. I właśnie co do tego nie mam pewności i nie wiem jakie papiery wziąść.

Jest ktoś obeznany w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcówke wydechu jest poprostu dopasowany (fabrycznie) kawałek blachy. Kiedyś się ładnie świecił, a teraz jest taki sobie.. Są takie małe ryski, które zejdą, ale chciałem poprostu zrobić 'lustro'. Końcówka była troche przyszlifowana i są głębsze rysy, ale już nie da rady nic z tym zrobić. Przeżyje :>

Napewno to nie jest nierdzewka..

bikepics-2224977-800.jpg tu troche widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który polerował 'kompleksowo' ciężarki kiery, klamki sprzęgła/hamulca i końcówke właśnie w takim samym moto. Wyszło mu to fajnie, ale nie mam do niego kontaktu żeby pogadać jak to zrobił.

Myślałem żeby machnąć jakiś kawałek blachy, ale to nie jest znowu takie hop siup, bo trzeba to 'zaprojektować'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bawiłem się trochę w polerowanie i odkryłem watę stalową (czasem zwaną wełną stalową) -wcześniej nie wiedziałem o jej istnieniu :) .Jest to kłębek lub paski o różnej gradacji - 5 ; 4 ; 3 ; 2 ; 1 ; 0 ; 00 ; 000 ; 0000 .ta z numerem 5 służy np do czyszczenia rdzy ale tym z nr 0000 można nawet polerować (dodając past) nawet szkło lub lakiery .

Jeśli chodzi o Twoją rurę to polecałbym Ci numer 00 (wstępne ) i nr 000 (wykańczające - polerka) oczywiście na sucho .

Past raczej by nie zalecał bo czasem kiedy element osiągnie temperaturę to resztki które są w mikro-ryskach potrafią zmieniać kolor na żółty .

Bez obawy - ja polerowałem w swoim czopku aluminiowe pokrywy silnika ale też chromowane błotniki i rury - efekt super !

Taką wełnę (watę) bez problemów dostaniesz na allegro lub w sklepach obi w dziale materiałów ściernych .

Papiery i pasty są już historią !

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.