Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Warsztatowe "nie do wiary"


kainu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu a może być ciekawy. Jeśli macie w swoich warsztatach przypadki w które ciężko uwierzyć/są śmieszne itd. pstrykajcie foty i wrzucajcie. Mój wczorajszy dzień w pracy przyniósł taki oto owoc:

DSC02001.jpg

Pasek pochodzi z silnika kolizyjnego, samochód przyjechał na przegląd o własnych siłach, po zdjęciu osłon rozrządu okazało sie że znaki są dalej na swoim miejscu, cuda w motoryzacji też sie zdarzaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisze jeszcze raz, coby nowi nie pomyśleli że temat umarł.. Pasek fabryczny, przebieg 110 kkm (wiarygodny)

P.S. Ktoś tu wcześniej wrzucił link do forum gdzie podobnych przypadków było "miliony", można jeszcze raz ten link? Całości nie zdążyłem przeczytać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield ty trzymasz ten tłok w ręce? Wygląda mi to na jakąś reklame, ni nagaru, ni śladów użytkowania i ten zawór tak ładnie zagięty :P Ostatnio rozbieraliśmy na warsztacie silnik po kolizji, na tłoku i zaworach 0 śladów, tylko różnica poziomu tłoków razem pracujących zdradziła że głębiej znajdziemy wygięty korbowód :) Wał interesujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Szkoda ze nie mam zdjec ze swojego japonca XV1000tr1 kupilem sprzeta chyba w 90 latach jakos i po przejechaniu 3 tysiecy km padl wal .Okazalo sie ze panewki byly z poloneza szlif B cokolwiek to znaczy:p .Przed wybuchem silnika bylem w Bielsko -Bialej u Olka motocykle z prosba o wymiane plynow i uszczelniaczy w przednim zawiechu ,po okolo 2 dniach otrzymalem telefon ,ze mam przyjechac i odebrac moto bo oni nie podejma sie naprawy.Zdziwilem sie strasznie, ale coz nie wy to inni.Jednak po przyjezdzie do domu stwierdzilem, ze nie moze to byc az tak trudne zebym sam tego nie zrobil.Poprosilem kumpla i w garazu zabralismy sie za demontaz,jakiez bylo nasze zdziwienie kiedy po zdjeciu gornej polki okazalo sie ze nie da sie lag zdjac z dolnej :P.Pomyslowosc nie zna granic ,poprzedni wlasciciel postanowil je wydluzyc nabijajac na nie wstawki z rur :P Imadlo mlot i po kilku godzinach udało nam sie owe rury usunac .hahaha przez kilka lat trzymałem potem to co było miedzy laga a tymi rurami. A byly to paski z puszki po piwie z napisem heineken:P POLAK POTRAFI .Kupiłem hebla za 9000 zl a wsadzilem w niego 2 tyle swego czasu bylo to slawne moto :) i najdrozsze virago na śląsku,ale bylem uparty i naprawialem ....AHA zapomnialbym o najwazniejszym :P na urlopie podczas wyjazdu na mazury obladowane moto oraz pasazer na jakiejs wsi poprostu sie zapadlo na tylny blotnik .Naprawa szybka -wizyta u spawacza i spawanko tylnej podramowki .Po przyjezdzie do domu i zdemontowaniu tego elementu okazalo sie ze w calosci jest dorabiany a material uzyty do motocykla o pojemnosci 1000cc to rury wodne z domowej instalacji przekroju niepamietam :P znaleźliśmy w nich nawet jeszcze kamień który się w nich osiadł:P To chyba tyle z doświadczeniem mojego pierwszego japońca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno na forum audi chłopak pisał jak wyrwał z rąk druciarzy audi 200 (2.2t 20v, już wielka rzadkość i rarytas). Brakowało mocy i doznał szoku jak zaczął szukać przyczyn. Okazało się, że w turbinie nie ma wirnika! Z ciekawości zadzwonił do poprzedniego właściciela, który oczywiście w momencie sprzedaży nic o tym nie wspomniał i dowiedział się, że turbo głośno chodziło to obcięli z mechanikiem (!!!) ten wirnik dochodząc do wniosku, że 2.2 i 5 cylindrów i tak się uciągnie! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.