Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skarbówka po kupnie moto


House

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Kupiłem niedawno cbr f2 zrobioną na stunt , na umowie napisałem 3 kafle , więc muszę opłacić skarbówkę ... I tutaj pojawiają się moje wątpliwości ... Gdziesz przeczytałem , że muszę wypełnić jakiś pochlastany druczek pcc3 ( http://www.trader.pl/pl/gazety/PCC3_v1.pdf ) , z tymi okienkami jakoś sobie poradzę ze starszą , ale zastanawia mnie co mam wpisać w miejscu , gdzie chcą NIP . Mam 18 lat , jestem niezarabiającym uczniem , nie mam NIPu ... Dodatkowo jako współwłaściciela mam wpisanego dziadka ( zniżki za OC i tylko on ma prawko A oprócz mnie ;) ) , więc może mam wpisać jego NIP ? Pomóżcie , jeśli choć trochę to ogarniacie , może jakieś porady ? Na załatwienie tego badziewia mam 2 tyogdnie , więc do 1 sierpnia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewypełnienie PCC spowoduje że za 1/2 roku max zgłosi sie do ciebie, a własciwie chyba dziadka jako osoby z NIP skarbówka w sprawie niezapłaconego podatku, tylko ze wtedy będziesz oskarżony o uchylanie się od zapłacenia podatku, bedziesz miał normalną rozprawę skarbową i poza podatkiem zapłacisz również karę, min. 150 zł a max to zależy od pani w skarbówce i jej humoru podczas rozprawy, nie straszę cie, po prostu podaję fakty, które sam przeszedłem, u mnie skończyło się na dodatkowej opłacie właśnie 150 zł, z tym że ja podakek PCC zapłaciłem wczesciej tylko ze z 1,5 miesiącznym opóźnieniem.

wracając do sedna : ty kupiles motocykl. rozumiem ze nie był od firmy tylko od osoby prywatnej, bo jak od firmy to powinienes mieć fakturę zakupu i wtedy PCC cie nie interesuje. ale jeśli była umowa to Pcheła poradził ci naprawdę najlepiej w tym wypadku: idź albo zadzwoń do urzędu skarbowego, powiedz w czym rzecz ze masz problem z wypełnieniem PCC i tam poradzą ci jak masz to zrobić, bo tu na forum znajdzie się 5 mądrali, każdy powie co innego ale konsekwencje bedziesz ponosił ty albo twoja rodzina. w Urzędzie już dawno przestali gryźć albo dowalać się do wszystkiego i raczej nie traktują człowieka z buta, jeśli w terminie przyjdziesz po poradę to ci pomogą. jest jeszcze 2 opcja że podejdziesz do jakiegokolwiek biura rachunkowego i zostawisz papiery do wypełnienia, za odpowiednią opłatą wypełnią i jeszcze za ciebie zaniosą do skarbówki, ale to kosztuje.

takich porad nie szukaj na forum, lepiej pytaj u źródła, bo przepisy niby są identyczne dla całego kraju ale w praktyce to wygląda to tak, ze co miasto i urząd to nieco inna interpretacja. wal do urzędu gdzie płacisz podatek, poradzą ci za darmo.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie go. Spokojnie . Ja nie oplacalem ponad rok , pozniej poszedlem zaplacilem i az cale 13 zl odsetek mi doliczono .

zamiast NIP'u pesel masz wpisac. Po 2 jak bedziesz placil w kasie czy przez neta ? . Radze Ci isc do skarbowy i zaplacic w kasie i przy okazji niech Ci to ta baba sprawdzi..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, robiłem to wczoraj. Lecisz do skarbówki (weź se długopis, bo klawisz na bramce może nie mieć) bierzesz spod okienka druczek ten właśnie PCC3 /podatek od umowy cywilno-prawnej/ Na ścianie zawsze wisi PRZYKŁAD, po prostu wpisujesz dane, to łatwe tylko czytaj. Kwotę, 2 procent podatku, prosta sprawa. Teraz leć do okienka, gdzie Ci kobieta sprawdzi w katalogu, czy nie ciulasz na kwocie, ona zamruga oczkami i Ci poda ile masz wpisać Wg rocznika motoru, umowy kupna /weź se xerówkę. Poda Ci tą kwotę, lecisz do okienka z napisem KASA. Jak masz kwotę 3.000 to podatek wyniesie 60 zł. Zapłać i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toomek : Zobacz którego dziś jest , już by było po terminie , załatwiłem to jakiś tydzień temu , w domu wypełniłem druczki z neta na miejscu okazało się , że są stare i musiałem przepisywać wszystko , różniły się tylko kolorem i ilością miejsca na wpisy .... ;/ Najpier PC3 o nadanie NIPu , zaraz potem okienko obok i PCC3 i szybciutko do kasy zapłacić tym żydom za zakup starej f2 .... Tak , że mam spokój , na przerejestrowanie nie będę marnował kasy , wolałem kupić sobie kurtkę i nowe płyny niż opłacać tę bandę darmozjadów zab.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzisz na stary dowód czyli na obcego gościa? z umowa?

Ja tak jeździłem, ale umówiłem się z facetem, aż do wygaśnięcia ubezpieczenia, dopiero potem spisałem umowę.

>>House: czasem nie patrzę na daty, a może jakiś "świerzak" poczyta posta, bo będzie potrzebował informacji.. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzisz na stary dowód czyli na obcego gościa? z umowa?

Tak , śmigam z jego dowodem , tablicami , OC i umową K-S , we wrześniu kończy się OC i będę musiał je jakoś "przepisać " na siebie , czyli w OC będą moje dane a nr. rejestracyjny będzie stary ... Jak się dorobię na przerejestrowanie wtedy wszystko się przerobi na nowe blachy i moje dane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , śmigam z jego dowodem , tablicami , OC i umową K-S , we wrześniu kończy się OC i będę musiał je jakoś "przepisać " na siebie , czyli w OC będą moje dane a nr. rejestracyjny będzie stary ... Jak się dorobię na przerejestrowanie wtedy wszystko się przerobi na nowe blachy i moje dane ;)

wiesz że masz obowiązek przerejestrować do 2 tygodni? jak juz chcesz jeździc na stare blachy to nie pokazuj umowy kupna przy kontroli policji, tylko że pożyczyłeś od kolegi. chociaż jeśli poprzedni własciciel wyrejestrował pojazd na te własnie umowę a patrol policji ma dostęp do bazy to i tak wyjdzie.

z OC nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś było tak, że po wyrejestrowaniu pojazdu przez sprzedającego mógł on sie postarać w ubezpieczalni o zwrot za niewykorzystaną składkę i ubezpieczalnia mu zwracała za tyle miesięcy ile było nadpłacone minus miesiąc złoszenia, poza tym z przechodzeniem OC na nowego własciciela jest o tyle problem, że poprzedni mógł płacić w ratach i tak czy siak jak nie przypilnujesz to bedziesz musiał dopłacić 2 rate - możesz równocześnie przepisać na siebie.

jak juz tak gadamy to jest jeszcze problem jak jest wypadek, nie życzę nikomu ale różne wypadki po ludziach chodzą i co wtedy? to jest podobnie jak jazda bez prawka, wszystko fajnie do momentu jak jest dzwon, wtedy ani ubezpieczenia, ani odszkodowania a leczyć sie trzeba i sprzęt naprawić tez by się przydało - jak wypadek nie z twojej winy a sprzedający skurw..syn to mojemu kumplowi zgarnął taki całą kasę za odszkodowanie sprzed nosa mimo umowy kupna-sprzedaży, nie dopilnowali bo daty nie wpisali przy transakacji, kolega zadowolony jeździł na stare blachy i papiery ale miał pecha bo rozjechał go samochód. potem szpital, sąd odszkodowanie, ale za zniszczony motocykl kasę wział poprzedni właściciel.

p.s. jak sprzedający z tej samej wsi (powiatu) co ty to nie dostaniesz nowych blach tylko nowy dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC przechodzi z motocyklem-po kupnie lecisz z umową do TU i przepisujesz OC na siebie dopłacając ewentualną różnicę między zniżkami Twoimi,a poprzedniego właściciela.Dla niepewnych od razu można się dowiedzieć,czy trzeba będzie płacić drugą ratę,czy jest całość,bo te kwitki bywają czasem niezrozumiałe.Aby poprzedni właściciel mógł sobie wybrać kasę za ubezpieczenie musisz się zrzec owego OC,które dostajesz z moto.Trochę nie rozumiem idei jazdy na poprzedniego właściciela,bo przy wyłożeniu paru kafli na 2 koła te 200 zł. to już chyba nie majątek,a śmigasz ze spokojną rozczochraną.

Acha...na przerejestrowanie jest miesiąc ,a nie 2 tygodnie jak pisał kolega wyżej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.