Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zabezpieczjcie swoje motory panowie i panie.


Zygtar

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam te sekcje forum i widze ze dalej w Polsce miec motocyckl wiaze sie z duzym ryzykiem kradziezy. Ja mieszkam w Oklahomie a w USA od 23 lat i rzadko spotykam sie z takimi faktami.

W Polsce bywam co roku i mam kuzyna w Zorach kolo Rybnika co ma Honde VTX 1300 ktora mu tu w USA kupilem i widze jak zabezbiecza swoj garaz lub motor bo boi sie kradziezy, Masywne zamki i wielkie klucze, plus kable gdy gdzies jedzie. Sprowadzilem juz mase motorow do kraju i jakos jeszcze nikt z moich klietow (odpukac) nie mial z tym problemu ale kazdemu proponuje system alarmowy na motocyklale nikt jeszcze tego nie chcial. Nie sa wcale tutaj drogie. Juz od $ 70 dolarow mozna kupic na przyklad alarm Gorilla i dodatkowwo miec na przyklad zamek czy kabel. Alarm ma wiele funkcji i dzwiekow do 120 decybeli. Jak ktos bedzie sie dobieral do twojego motoru to taki halas go wystraszy. Jesli dalej ma zamysl by sie dobierac do niego wystarczy prosty zamek jak ten ZAMEK. Nie ma takiej mozliwosci zeby dalej mu sie chcialo przy nim grzebac. Lapsze systemy alarmowe za $130 maja pagery ktore dzialaja nawet do 1.5km i informuja cie ze ktos wlaczyl alarm w twym motorze. Jesli twoj motor jest wart przykladowo 15000 zl mysle ze glupota jest go nie zabezpieczyc. Nienawidze zlodzieji i chamstwa i jak czytam te wszystkie posty to az mnie trafia szlag. Sam jezdze motorami od lat mam teraz 2. 2006 VTX 1300 C Honda i Yama 1100 Vstar Custom. Ludzie nie wiem jakie w Polsce macie systemy alarmowe ale nie zostawiajcie ich bez zabezpieczenia. Jesli masz na motorze pare zabezpieczen to naprawde ciezko jest dla jakiegos skurwysyna go ci rabnac. Taki prosty kabel do slupa czy drzewa tez wydluza czas kradziezy. Naprawde jak ktos potrzebuje pomocy z zakupem to moze do mnie walic jak w dym. Nie chce za to ani grosza tylko nie chce juz czytac tych postow ze "znow ukradziono motor". Jak przyjade do Polski najwyzej postawisz mi piwo i razem pojezdzimy na motorach.

Moj email [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale kazde utrudnienie opoznia lub zniecheca potencjalnych zlodziei. Jak by ktos sie uparl to by ci sprzed nosa ukradl zone ale tu nie o to chodzi.

Na przyklad zostawiasz motor na parkingu jadac w trasie a idziesz do kibelka i ktos na chama chce go wrzucic na pake, ciekawy jestem co zrobia jak wlaczy sie 120 decybelowy alarm a na dodatek jeszcze motoru nie moga nawet przetoczyc bo na nim jest zamek. Podejrzewam ze beda dawac dyla albo nawet jak dalej beda cos kombinowac na pewno ktos ich przyuwazy (numery rodzaj pojazdu etc). Jak masz pager do alarmu w w chwili gdy sie wlaczy juz wiesz ze cos jest nie tak i gonisz do motocykla. Jak nie masz nic no to pozegnaj sie z nim na dobre. Dobry alarm wlaczy sie przy przechyleniu, uderzeniu a nawet dotyku. Nawet jak jakis palant cie obserwuje i widzi ze masz zabezpieczenia to moze go zniechecic nawet od proby kradziezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Poleciłam to kiedyś ojcu jako zabezpieczenie na górę płota, bo mu włazili na ogródek... trzeba było zdjąć, bo kogoś chcącego wleźć "kopnęło" i okazało się, że zrobiliśmy coś niezgodnego z prawem.... :/ My mieliśmy problemy, a gnojek łaził zadowolony.

To musiałoby być wysokie napięcie podłączone, żeby "amator " cudzych rzeczy już nie był w stanie nigdzie polecieć się poskarżyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.