Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki GS 500


kreczman

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień jadę obejrzeć z zamiarem kupna pierwszy motocykl.

Wybór padł na Suzuki GS 500. Rok produkcji 1997

Mniej więcej taki, nawet kolor podobny :)

m27311751.th.jpg

Czy to dobry wybór? Na co zwracać uwagę przy zakupie tego motocykla?

Kask już kupiłem:

NOLAN N70E

anolan2d.th.jpg

dobry czy raczej zły wybór? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

nie mam 16lat żeby się aż tak podniecać. A biorę wuja mechanika (zna się na samochodach, ciągnikach, koparkach, kombajnach). Na motorach może nie aż tak bardzo ale też się zna. :)

czy przejechanie 400km motocyklem jest ciężkę/trudne? Bo tyle będę miał do domu jak już zdam prawko i będę go na Śląsk sprowadzał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo szybko Ci ta droga zleci :blink: Dasz radę-dupa pewnie będzie boleć :)

Poszukaj tematów o kupnie pierwszego sprzętu, przejrzyj temat o trupach. To Ci trochę da obraz nędzy, na jaką można trafić przy poszukiwaniach. Ile to razy wyjeżdżaliśmy po pewny sprzęt, a na miejscu padaka.....

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jazda motocyklem nie jest ciężka, ani trudna, bo nikt by na nich nie jeździł :blink: Powiem więcej: czasem jest nawet przyjemna.

Jednak jak powiedział pacza 400 km trochę jest. Mi po mniej więcej 120 tyłek woła o wyprostowanie. Czasem mniej czasem więcej.

Podczas kupna po pierwsze przejedź się kawałek, ale nie 7 metrów, tylko gdzieś ciut więcej. Zobacz czy biegi wskakują itp. Ogólnie, czy czasem coś nie burcy, wyrcy, stuka, puka. Sprawdź poziomy płynów, olejów .. zobacz czy nie ma gdzieś wycieków, wysięków. Tarcze hamulcowe skontroluj. Zresetuj licznik codzienny i przed jazdą dotankuj do fulla, zobaczysz ile wziął paliwka.

Tak czy siak szerokości i jak dojedziesz wrzuć fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam 16lat żeby się aż tak podniecać.

heh, właśnie najgorsze jest to, że nie chodzi o wiek :) mam 27, teraz kupowałem 1 sprzęt i prawie władowałem się na minę, gdyby nie to że mnie znajomy powstrzymał. A generalnie uważam się za osobę rozsądną, ale w tym wypadku chęć kupna była silniejsza :P dlatego warto jechać z kimś kto nawet nie do końca może się znać, ale spojrzy chłodnym okiem. powodzenia :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po mniej więcej 120 tyłek woła o wyprostowanie. Czasem mniej czasem więcej.

Tak czy siak szerokości i jak dojedziesz wrzuć fotki.

autem trasa 400km (niekiedy 6-8h) bez postojów daje rade. xD Wiem, że motocyklem to co innego. Zawsze można się zatrzymać i odpocząć. B)

Tak czy siak szerokości i jak dojedziesz wrzuć fotki.

jak kupię to za tydzień się pochwalę. :PB)

bo w Tychach to dopiero będzie jak będę miał prawko. xD

dlatego warto jechać z kimś kto nawet nie do końca może się znać, ale spojrzy chłodnym okiem. powodzenia :blink:

dlatego wezmę wuja. coś tam zawsze pomoże. :)

i dzięki wszystkim za dobre rady. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.