Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

co kupić


Bodzio574

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich doświadczonych motocyklistów i mam takie do nich zapytanie. Co wybrać na pierwszy motocykl z cruiserów typu DRAG bo to już jest raczej przesądzone, czy draga o pojemności 650 czy raczej draga 1100? chciałbym zaznaczyć że mam 54 lata jestem w miarę doświadczonym kierowcą samochodowym no i zamarzyłem sobie pojeżdzić na motocyklu.Dodam jeszcze że preferuję spokojną jazdę. pozdrawiam i oczekuję na rzeczowe wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: Twoje doświadczenie w jeździe samochodem, pozwolilo Ci sie jedynie obyc z ruchem miejskim..jazda motocyklem to nieco inny, trudniejszy świat i ja myśle, ze do spokojnych wypadów na poczatek starczy Ci te 650ccm :)

Ps. Przenosze Ci temat do odpowiedniego działu, gdzie porad o pierwszym motocyklu....oj dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Skoro zaliczyłeś już 54 zimy to zapewne masz świadomość tego, że człowiek to w zasadzie mokry glut w worku. Moim zdaniem wsiadaj na każdego choppero-draga i sprawdzaj na czym czujesz się najbardziej komfortowo. Prawdę powiada Manka, że jazda na motocyklach to zupełnie inna bajka niż jazda puszką. Mózg motocyklisty musi przetwarzać kilkakrotnie więcej informacji w jednostce czasu niż mózg kierowcy katamarana. To się nie stanie automatycznie w momencie gdy tylko wsiądziesz na moto, musisz tą szarą substancję przyzwyczaić do pracy na naprawdę wysokich obrotach i lepiej to robić na mniejszych prędkościach. Zakładam, że już wyrosłeś z wieku w którym facet jest święcie przekonany o swej nieśmiertelności. Jeśli tak, to możesz nabyć tłustszego sprzęta - ja jednak zawsze będę doradzał jazdę w okresie tresowania mózgu na sprzęcie, który wybacza więcej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić 1100 ccm. Ostatnio miałem (wątpliwą przyjemność) przejechać jednorazowo 300 mil intruzem z pasażerem który był kompletnie pijany, ale jedzie się doskonale, nie ma w tym oczywiście żadnego szaleństwa. Prędkość optymalna to 100?120 km/h, ekonomiczna 80-100km/h(ok 4 litry na 100km) :)

Osobiście preferuje sporty, ale to Ty chcesz sobie bezpiecznie pojeździć, także kup spokojnie 1100 ccm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie daj sie nikomu namowic na 1100. W twoim wieku i z twoim doswiadczeniem Yamaha Vstar (lub drag star) 650 to najlepszy wybor. To jest naprawde motor na ktorym mozna sie nauczyc jezdzic i potem na nim podrozowac. Dobry silnik chlodzony powietrzem znakomity wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.