Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Turystyk/cruiser na trasy


Tre_k

Rekomendowane odpowiedzi

Może się powtórzę :) ale nic:|

Chcę pokonywać trase Częstochowa - Warszawa, myślę nad kupnem ekonomicznego motocykla (autem sie nie opłaca- najmniej 7l/100) a jednocześnie masywnego - turystyczny/cruiser ważę 108 kg przy 178 cm.

Ma to być mój pierwszy motor, chcę się poprostu toczyć 90/120 km/h, cena do 8 tys wcześniej jeździłem na skuterze:P Czy da się pogodzić ekonomiczność z mocą i pewnym prowadzeniem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG do samochodu i będzie taniej niż motocyklem :)

Żeby nie było drogo, a ładnie, to ja bym się nad Yamahowym Drag Starem lub Virago, Hondowym Shadowem lub Suzukowym Intruderem zastanawiał (pojemności odpowiednio: 650, 535 lub 750, 750, 800) :)

Najtańsze chyba Intruder i Virago są.

Ale ja się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę manewrować, choć lekko nie będzie na początku, bo to ma dość spory rozstaw osi. Ale z każdym motocyklem na początku jest taki problem :lol:

Z podniesieniem nie powinieneś mieć problemu - mój motocykl jest parędziesiąt kg cięższy i ma wyżej położony środek ciężkości, a z podniesieniem go z gleby nie mam problemu - ja jestem raczej wątłej budowy, a z Ciebie to kawał chłopa jest :)

Najlepiej obejrzeć każdy motocykl na żywo i sobie na każdym przysiąść przynajmniej.

Wtedy wybierzesz to, co najbardziej Ci będzie odpowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podczepiając się do tematu.

Zastanawiam się na Shadowem 600 lub 700/750, budżet jednak mam ograniczony podobnie jak założyciel tematu do max 8000zł. Jako, że doświadczenie mam zerowe, chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda z rocznikami i przebiegami? Znalazłem Shadowa 700, rocznik 86 z przebiegiem 36000 km za 6750 zł. Motocykla nie widziałem, oczywiście sprzedający zapewnia, że w stanie bardzo dobrym. Nie mówię, że chciałbym kupować już teraz, po prostu chcę się nieco w temacie rozeznać.

Dlatego mam takie pytanie. Ile taki motocykl mógłby mi posłużyć? Jakie ewentualnie koszty musiałbym ponieść, oprócz samego zakupu?

Oczywiście wiem, że trudno ocenić to nie widząc motocykla, ale pytam zupełnie teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiając się do tematu.

Zastanawiam się na Shadowem 600 lub 700/750, budżet jednak mam ograniczony podobnie jak założyciel tematu do max 8000zł. Jako, że doświadczenie mam zerowe, chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda z rocznikami i przebiegami? Znalazłem Shadowa 700, rocznik 86 z przebiegiem 36000 km za 6750 zł. Motocykla nie widziałem, oczywiście sprzedający zapewnia, że w stanie bardzo dobrym. Nie mówię, że chciałbym kupować już teraz, po prostu chcę się nieco w temacie rozeznać.

Dlatego mam takie pytanie. Ile taki motocykl mógłby mi posłużyć? Jakie ewentualnie koszty musiałbym ponieść, oprócz samego zakupu?

Oczywiście wiem, że trudno ocenić to nie widząc motocykla, ale pytam zupełnie teoretycznie.

Daj sobie spokój z takim rocznikiem, podany przebieg jest nierealny, w remont Włożysz masę forsy. Za około 9000 - 10000zł Kupisz Suzuki Marauder vz800 lub Kawasaki Vulcan 800 w dobrym stanie. Dobre maszyny na początek, konkurenci shadow750. Sądzę, że za te pieniądze uda Ci się znaleźć rocznik >1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy dobrze doradzają. Ja z kolei poleciłbym Suzuki Intruder. 800, 1500 a nawet 1800. Z tego jednak 800-tka (Volusia) to już prawdziwa Królowa szos. Masywana,opływowa a prowadzi się jak po maśle. To tylko takie moje małę zdanko. Owocnego wyboru :)

Na volusia'ę i pochodne M800 za mało miedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że prawo jazdy kat A będę robić dopiero w te wakacje. Dlatego na razie jedyne doświadczenie z jednośladami to rower ;P Warto chyba jeszcze dopowiedzieć, że mam 183cm wzrostu i dosyć długie nogi. Co do masy, to raczej jestem wątłej budowy :)

Jeśli mówicie, żeby dać sobie spokój z takimi rocznikami, to pozostaje mi nic innego jak zabrać się za zakup dopiero w przyszłym roku. W każdym razie dzięki bardzo za pomoc, w wyjaśnieniu tej kwestii. Słyszałem i w sumie wiem z doświadczenia, że Hondy są godne zaufania (ojciec jeździł samochodem Hondy kilkanaście lat bez większych problemów), jak to jest w przypadku Suzuki i Kawasaki? Moglibyście powiedzieć co nieco o każdym z modeli, jakieś plusy i minusy?

Jeszcze pytanko. W rocznikach które podał madness czyli powyżej 1997 jaki przebieg byłby wskazany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że prawo jazdy kat A będę robić dopiero w te wakacje. Dlatego na razie jedyne doświadczenie z jednośladami to rower ;P Warto chyba jeszcze dopowiedzieć, że mam 183cm wzrostu i dosyć długie nogi. Co do masy, to raczej jestem wątłej budowy :)

Jeśli mówicie, żeby dać sobie spokój z takimi rocznikami, to pozostaje mi nic innego jak zabrać się za zakup dopiero w przyszłym roku. W każdym razie dzięki bardzo za pomoc, w wyjaśnieniu tej kwestii. Słyszałem i w sumie wiem z doświadczenia, że Hondy są godne zaufania (ojciec jeździł samochodem Hondy kilkanaście lat bez większych problemów), jak to jest w przypadku Suzuki i Kawasaki? Moglibyście powiedzieć co nieco o każdym z modeli, jakieś plusy i minusy?

Jeszcze pytanko. W rocznikach które podał madness czyli powyżej 1997 jaki przebieg byłby wskazany?

Sugeruj się stanem technicznym, nie przebiegiem. Popytaj użytkowników, doradzą najlepiej.

Nieco o Kawie:

http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentacje_moto/kawasaki/vn800/vn800.htm

http://www.motocykl-online.pl/testy/Kawasaki_VN_750_i_VN_800_2003

http://www.motocykl-online.pl/testy/Kawasaki_VN_800

O Suzannie:

http://invictamoto.blogspot.com/2009/08/roadtest-suzuki-vz800-marauder.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj kolego;)

osobiście poleci bym CI mój skuter Hondy. Jest to S-wing 125 2007r. Przy Twojej wadze i wzroście będziesz miał bardzo wygodne moto, buja się gdzieś około tych 120km/h wiec myślę ze Cie zadowoli a spalanie jest w granicy 3,5-3,7 l/100km;)

Ogólnie to jest max wyposażony no i jeszcze cena jest dobra, wiec zostanie Ci na ciuchy trochę:P nie wiem czy mogę zamieszczać linki z aukcji an forum wiec mogę wysłać na pw;)

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kawasaki VN800 Clasic, mialem 2 sezony (2006,2007).

bardzo wdzieczny motorek,polecam.

w opisach jest mala pomylka nie ma walu kardana tylko lancuch i przekladnia pieciobiegowa a nie szescio.

tez byl to moj pierwszy moto po wielu latach pzerwy.

teraz mam VICTORY 1500

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.