Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kurs na kat. A Chorzów i okolice


bit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od bardzo dawna miałem ochotę śmigać motocyklem, no i w końcu nadarzyła się ku temu okazja.

Dlatego zaczynam od poszukiwania ośrodka nauki jazdy.

Nie ukrywam, że głównym kryterium decyzji jest cena, choć zdaję sobie sprawę, że warto trochę dopłacić i nauczyć się jeździć trochę lepiej.

Ale te polecane szkoły jakie znalazłem na forum kosztują ponad 1000zł, a to już różnica 300zł czyli można za to kupić kask, rękawice, buty albo jakąś inną część ubioru.

Znalazłem coś takiego:

700zł Katowice http://naukajazdy.katowice.pl/index_cen.htm

800zł Katowice http://www.quattro.edu.pl/katowice/cennik.html#KategoriaA

855zł Katowice PZMOT

Wiadomo, że dochodzą do tego jeszcze koszty badań +50zł chyba, że nie trzeba jeśli się ma bezterminowe prawko kat B chociaż jak znam polskie przepisy to i tak trzeba będzie je robić i płacić;/ chyba, że jakieś inne badania medyczne umożliwiają zwolnienie się z obowiązku robienia/płacenia ich kolejny raz?

Ma ktoś jakieś info o tych ośrodkach, poleca inne?

Czy na kursie wypada mieć już jakieś swoje elementy stroju: kask, rękawice lub buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz najtaniej,bo na kursie i tak nauczysz sie tylko robienia "8",slalomu i trasy egzaminacyjnej,badania kosztuja 70 nawet jesli masz bezterminowe na B,przynajmniej tak bylo w moim przypadku.Tanie oferty znalazles,ja placilem 900.Warto miec na kursie swoj kask(no chyba ,że chcesz jeździć w przepoconym orzechu po 1000 kursantów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żółwik nie do końca jest tak jak mowisz! Ja polecam szkołe Auto Art z bytomia, ul Jagiellońska. Uczy wieloletni motocyklista, no i uczy jak jezdzic na moto a nie jak zdac egzamin! Naprawde warto! Kurs kosztuje chyba 1000 zl ale warto doplacic te 150 PLN.

Co do Kasku , rekawic i kurtki to warto juz miec cos swojego :) i tak i tak bedziesz musial kupic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia za 700 zł. Tylko żebys poźniej nie wydał wiecej na dodatkowe egz lub jazdy ;)

Wiesz jak znam życie to sam kurs i tak nie wystarczy, plac zawsze można poćwiczyć na motocyklu od znajomego, a jazda po mieście to wiesz przepisy sa takie same dla samochodów więc tego się akurat nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam LOK na Goduli w Rudzie Śląskiej .

Zacząłem kurs w lutym , było nas 8 na kat A i już wszyscy są po egzaminie w Bytomiu zdanym za 1 razem !

Bardzo fajna atmosfera - właściciele zagorzali motocyklowcy :)pełna profeska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam LOK na Goduli w Rudzie Śląskiej .

Zacząłem kurs w lutym , było nas 8 na kat A i już wszyscy są po egzaminie w Bytomiu zdanym za 1 razem !

Bardzo fajna atmosfera - właściciele zagorzali motocyklowcy :)pełna profeska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak znam życie to sam kurs i tak nie wystarczy, plac zawsze można poćwiczyć na motocyklu od znajomego, a jazda po mieście to wiesz przepisy sa takie same dla samochodów więc tego się akurat nie boję.

nawet 5 lat jazdy na moto nigdy nie wystarczy a co dopiero kurs, trzeba miec szacunek do motocykla i pokorę. Jeśli się nawet tego na kursie nie nauczysz to jak szybko zacząles przygodę tak szybko możesz ją skończyć. Zaufaj mi jazda samochodem to całkiem inna bajka niż jazda motocyklem. Sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 5 lat jazdy na moto nigdy nie wystarczy a co dopiero kurs, trzeba miec szacunek do motocykla i pokorę. Jeśli się nawet tego na kursie nie nauczysz to jak szybko zacząles przygodę tak szybko możesz ją skończyć. Zaufaj mi jazda samochodem to całkiem inna bajka niż jazda motocyklem. Sam zobaczysz

Jasne, zgadzam się z Tobą, miałem na myśli, że jazda samochodem pozwala opanować jazdę po mieście na takim poziomie żeby zdać egzamin kat. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jesli chodzi o okolice to w katowicach - moim zdaniem najlepszy kurs

http://www.motorkurs.pl/

Chłopaki nie uczą pod egzamin a pod jazde. Przy czym jak sie ogarnie wszystko co przekazują instruktorzy to ogarniasz egzamin od strzała bez najmniejszego problemu.

ponadto wykłady teoretyczne na temat kupna moto co sprawdzić itp, na temat kasku ciuchów, techniki prowadzenia motocykla.

Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o okolice to w katowicach - moim zdaniem najlepszy kurs

http://www.motorkurs.pl/

Chłopaki nie uczą pod egzamin a pod jazde. Przy czym jak sie ogarnie wszystko co przekazują instruktorzy to ogarniasz egzamin od strzała bez najmniejszego problemu.

ponadto wykłady teoretyczne na temat kupna moto co sprawdzić itp, na temat kasku ciuchów, techniki prowadzenia motocykla.

Naprawde polecam.

Opis na stronie nawet przyjemny, szkoda tylko, że nie ma na niej cennika żadnego. Ile ty płaciłeś plus minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłem 1150 zł. cena może nie jest najniższa ale za to szkolenie można zapłacic kazdą cene.

Tym bardziej ze po skonczonym kursie spokojnie możesz sobie podjeżdżać do dziupli pogadać z motocyklistami, sprawdzić sprzęta przed zakupem, poradzić sie o kask ciuchy itp... naprawde nie dość ze full serwis jesli chodzi o szkolenie do egzaminu to jeszcze faktycznie nauczą Cię tam jak jeździć motocyklem. Mało tego doradzą w każdej sprawie związanej z motongiem więc naprawdę warto.

Ja czekam teraz na pogadanke w temacie pakowania motocykla w dłuższą podróż i przygotowanie przed nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

potwierdzam to co pisze beeeeer, http://www.motorkurs.pl/ - stanowczo najlepsza szkoła w Katowicach. Po kursie u nich nie ma problemu ze zdaniem egzaminu, a poza tym uczą naprawdę duuużo więcej niż tylko to co potrzebne na egzamin.

Jazdy są na dwa motocykle, kursant na jednym a instruktor na drugim. Uczą takich rzeczy jak przeciwskręt, jazda na stojąco, awaryjne omijanie przeszkody, hamowanie na poszczególnych typach motocykli itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.