Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szukam dobrego lakiernika


Thabel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział wybrałem, jeśli nie to przepraszam moderatorów :-)

Chciałbym odnowić lakier na mojej shadowce, szukam dobrego ale i taniego lakiernika, który by mi to sprawnie i szybko zrobił. I takie pytanie od razu mam - jest sens malowania całej ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego lakiernika nie znam, ale mogę ostrzec przed złym i drogim. A więc odradzam korzystanie z usług takiego małego sklepiku z lakierami samochodowymi w Katowicach na Dębie (na drodze z Dębu do Siemianowic) Kiedyś dałem mu moją mazdę i to co z nią zrobili rozdarło mi serce (nie dość że daltoniści to jeszcze pyproki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział wybrałem, jeśli nie to przepraszam moderatorów :-)

Chciałbym odnowić lakier na mojej shadowce, szukam dobrego ale i taniego lakiernika, który by mi to sprawnie i szybko zrobił. I takie pytanie od razu mam - jest sens malowania całej ramy?

A dlaczego chcesz malować motocykl aż dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie ma sensu malowac calej ramy. Zaplacisz kupe kasy za rozbieranie i skladanie moto. Chyba ze sam go sobie rozbierzesz i poskladasz :)

Pozdrawiam!

No jakbym ja go sobie rozebrał to po poskładaniu obawiam się że wyszedłby mi co najmniej trzyślad ;-) Zwłaszcza, ze dłuższa posiadówa w garażu jakoś dziwnie zawsze łączy się ze spożywaniem...

Doceniam zmysł ironiczny użytkowników, aczkolwiek jestem upartym człowiekiem i nalegałbym na konkrety, wiecie adresy, ew telefony. Np Jaś Kupka tel 666-77-88 ten jest tani, Stasiu Sraczka - 999-77-88 ten jest dobry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samo rozebranie i poskłądanie moto licz 500-1500 zł, malowanie ramy 300 - 800, malowanie baku 250-600, malowanie błotników okolo 150-250 sztuka, mniejsze elementy - pokrywy itp okolo 100-150 zł za sztukę. Wszystko zależy od tego ile przygotówki będzie, jaki lakier sobie wybierzesz a jaki aktualnie jest położony, czy całość w jednym kolorze czy w różnych, czy pojda jakies nalepki pod lakier :) Ogolnie najlepiej zeby zrobil Ci dobry lakiernik ale na fuche u siebie w garażu ;) Wtedy bedzie w miare dobrze i w miare tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy kładą w Katowicach na Porcelanowej, osobiście nie byłem zachwycony, może komuś innemu się poszczęściło czekałem prawie 2 miechy. Cena 20zł od dm2,niezależnie od stanu powierzchni. Za 2 puchy wydechu z kawałkami rur bez kolanek zapłaciłem coś 400-500zł a samo wykonanie nie powalało kilka rys, kilka wtrąceń(śmieci), spodziewałem się lepiej. Jedyny plus, że po 2ch latach się w ani jednym miejscu nie odbarwił a motor już sprzedałem :) Robią jeszcze w Żorach, widziałem na jakimś forum ich wykonanie, ponoć tanio ale w kilka tygodni po ze sprężyn zaczęło odłazić, także sam zleceniodawca nie był zachwycony. Ogólnie chromowanie imprezka mega droga.

Masz fotkę, wydechy do opaski bez kolanek.

dsc01193lq.th.jpg

Edytowane przez the-man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowałem bak w firmie na łuku ul Budowlanych, na przeciw dawnego WORD-u niedaleko torów i to była porażka i strata czasu, pomimo oddania elementu na wzór i spisania kodów lakieru z shadowki namieszali coś na oko i zamiast czarnego w słońcu prześwitywało na zielono. Właściciel zaczął jeszcze pyskować i strzelać fochy że to ja coś wymyślam ale z wielką łaską oddał kasę za partactwo. Z kodami i częścią do dobrania koloru ściema! Ostatkami silnej woli nie zapodałem bezczelnemu dziadkowi plaskacza. Ponowne malowanie u lakiernika na terenie ZDZ-u, na końcu placu prawie pod budynkiem Carboautomatyki, Facet rozpoznał lakier na pierwszy rzut oka co potwierdziłem w mieszalni lakierów, za lakierowanie zapłaciłem 180 zł, doskonała robota! brak jakichkolwiek różnic z oryginalnym lakierem, nie do poznania że był lakierowany.

Chromowałem dużo elementów w przeciągu kilku lat na Porcelanowej, jakość taka sobie, po 3 latach jeden element koroduje co nie świadczy dobrze o zakładzie. Z innego elementu chrom się łuszczy-brak zdjęcia poprzedniej warstwy chromu, nałożono grubą warstwę na stare powłoki. Trzeba się targować bo są w stanie zejść ze stówy na pięćdzięsiąt zł.

Oddałem kiedyś wypolerowane na lusterko elementy, chyba w międzyczasie zardzewiały bo poprawili je grubym papierem ściernym, widoczne delikatne ryski, z daleka nie widać ale ja o nich wiem i słabi mnie to.

Wielki plus dla szlifierzy, miałem wgniecioną obudowę light bar'a, po prostowaniu napawałem ją mosiądzem a w chromowni bardzo ładnie wyprowadzili owalny kształt klosza na taśmach ściernych, prawie nie widać śladów a chrom udał się idealnie.

Sumując-albo jakość jest kwestią przypadku albo trzeba silnie naciskać na prawidłową technologię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witka .

Jeżeli pasują Ci okolice Cze-Wy , to postaram się załatwić namiar na prawdopodobnie jedno z tańszych lakierników.

Komplet owiewek skuterowych maluje w cenie +/- 200zł ( sama robocizna oczywiście ) , więc myślę, że jeśli chodzi o moto, to dużej różnicy w cenie nie powinno być.

Jakości oferowanych usług tego człowieka nie mogę Ci zapewnić, słyszałem , że robi dobrze ( znajomy będzie u niego malował moto, więc wtedy będę miał więcej info nt. jakości ).

Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chcesz Kamil lakiernika, mam znajomka co mi robi wszystkie motocykle;)

mozna jakies szczegóły oraz cennik?

mam cały motocykl do malowania

ew. jakis tani lakiernik z okolic Mikołowa, Tychów. wystarczy prysnać baza (dwu warstwowa) + naklejki + klar. wszystko przygotowane i kupione. owiewki w podkladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Wiem, że dobry lakiernik jest w Częstochowie. Mój chłopak robił coś u niego i później tygodniami zachwycał się efektami, więc...musi być dobry;) Polecił go też mojemu ojcu, który też był zadowolony. Niestety nie jestem pewna, czy zajmuje się dwuśladami, ale warto zapytać. Kontakt jest na stronie: fachowe-lakiernictwo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.