Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zgubiona tablica rejestracyjna ST 28XX


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 6 maja w Tychach koło Tesco znalazłem tablicę rejestracyjną o numerze ST 28?? Chętnie oddam ją osobie która pierwsza odgadnie pozostałe cyfry. Przy odbiorze wymagam jedynie okazania dowodu rejestracyjnego i osobistego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu chciał dobrze, a wyszło, że jest zwykłym złodziejem :)

Przecież napisał, że chce oddać właścicielowi, jak by podał cały nr to mogłoby się zgłosić z piętnastu twierdząc, że to ich. Pewnie jak się nikt nie zgłosi, to elmo zrobi co trzeba.

Myślę, że troszkę się zapędziłeś z tą kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie twierdzę, że elmo znalazł tablicę i nie chce jej oddać.

Normalny człowiek oddaje tablicę w komendzie, czy komisariacie, a nie pisze o tym na forum. Policja ustala właściciela, wzywa go i tablicę zwraca.

Poza tym nie nazwałem elmo złodziejem, lecz nazwałem rzecz po imieniu, a to chyba różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo znalezienie (...) jest zwykłą kradzieżą.

chyba nie do końca, po analizie tego co napisałes stwierdziłem że:

Elmo Znalazł, więc posadzasz go o kradzież?

Uważam że wokoło nas za duzo jest zasranstwa i jeżeli jakis człowiek chce pomóc drugiemu to niech to zrobi.

Odsyłam do art. 278 kk który jasno okresla moment popełnienia przestepstwa.

Złodziejem wg mnie byłaby osoba odkrecająca tablice rejestracyjną.. więc nie popadajmy w hipokryzje..

sam byłbym zadowolony jeżeli jakis motocyklista znalazłby moja tablice niż policja która wysyła do domu "zaproszenie" na komende.

P.s. Wierze nadal że normalny człowiek.. pomoże z własnej inicjatywy a nie przymusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 278 KK nie ma tutaj zastosowania, bo stricte kradzież tablic rejestracyjnych jest wykroczeniem, a nie przestępstwem, więc jeśli już kolego DANVIELD, to art. 119 KW.

Ponadto, piszę o sytuacji czysto teoretycznie, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że elmo nie ma złych intencji, bo w przeciwnym razie nie pisałby o tym na forum- logiczne chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś ją oddać w komendzie policji zamiast urządzać jakieś teleturnieje, bo znalezienie i przywłaszczenie przedmiotu jest zwykłą kradzieżą.

Pojechałeś po koledze ostro i bez znieczulenia. Jestem pewien, że intencje miałeś dobre ale tego tekstu nie można inaczej interpretować.

Po prostu ani Ty ani Elmo nie mieliście złych intencji, Elmo chciał oszczędzić komuś fatygi, a Ty chciałeś go przestrzec przed nadgorliwą interpretacją prawa stosowaną nagminnie przez niektórych stróżów.

Możecie mi postawić po browarze i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Black Bird za uświadomienie ogromu prawniczo sądowniczej powagi całego zdarzenia, żeby tylko właściciel tabliczki był po prostu rozsądny a nie równie narwanym entuzjastą prawnych zawiłości, bo skończę w kryminale. Muszę Ci przyznać trochę racji, może właściciel będzie skrupulatny jak ZUS i zostanę dotkliwie ukarany za podniesienie tabliczki sprzed nadjeżdzającego autobusu, osobiście wolałbym żeby moją w takim wypadku ktoś jednak uratował.

Wrzuciłem info na forum bo gdybym ja coś zgubił przeszukał bym google, ten właśnie post zobaczy zainteresowany.

A żeby nie było że jestem obrażalski to zapewniam że następnym razem również podniosę tablicę motocyklową, choćby nawet zaczynała się od liter SO... Trudno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Bird trzeba było na początku tak napisać i byłoby gustownie i z fasonem, mnie też ciut poniosło, ale 'co było a nie jest nie pisze się w rejestr'! Po dwóch dniach oczekiwania tablicę podrzucę Policji bo musiałbym się jeszcze zarejestrować na forum Quadowców i Traktorzystów i Pojazdów Wolnobieżnych, czy nie wiem komu jeszcze dają takie tablice. Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.