Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak pierzecie spodnie z kombika?


Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie globalne

Ja gacie skórzane czyszczę na BP przy okazji mycia motocykla. Silny strumień wody do nabłyszczania (zdeminarizowana nie zostawia plamek) załatwia temat, dając przy okazji radochę czekającym puszkarzom :)

Jesienią i po każdej większej jeździe w ulewie wieszam kurtkę i gacie w kabinie i robię im letni prysznic z delikatnym czochraniem gąbką. Potem schną na wieszaku i jak wyschną nacieram je oliwką dla niemowląt. Po tych zabiegach skóra jest miękka i odświeżona, a przy okazji wabi zapachem niemowlęcia zlotowe samice :)

W Twoim przypadku połączenie tekstyliów i skóry wskazuje na czyszczenie. Nie pranie w pralce tylko czyszczenie - woda gąbeczka szare mydełko i coś do pielęgnacji skóry po wysuszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak se na jakimś winklu nafajdałeś w pantalony, to musisz je teraz wywrócić na lewą stronę i ręcznie letnią wodą z mydełkiem powyciskać. :P

Podszewki są cieniutkie więc wystarczy to zrobić szybko (prysznicem namoczyć, namydlić pomiętosić i spłukać) i nie powinno się nic złego stać ze skórą.

Pamiętaj tylko, żeby nie suszyć na słońcu, kaloryferze ani innej suszarce - tylko przewiew i normalna temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możesz też po wysuszeniu użyć specjalnego oleju do skór, dostaniesz go w sklepach jeździeckich. Służy on głównie do impegnacji siodeł ale moża go też zastosować do odzieży skórzanej. Zawiera dodatki zmiękczające i natłuszczające skórę. Muszisz tylko uważać żeby nie posmarować elementów tekstylnych bo pozatykasz membranę. Jeszcze jedna uwaga, po impregnacji olejowej skóra ściemnieje. Jeżeli nie chcesz żeby zmieniła wygląd możesz zastosować jakieś inne środki np: grangersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do skórzanego kombika używałem amerykańskiego sprayu:Interior-1 - Turtle wax. Był dostępny w Polsce, teraz nie wiem :) :

Wyłączny importer: Locum-Tomex"

Podam to co spisałem z pojemnika, bo naprawdę warto coś takiego sobie kupić:

tel:22 629 51 87 begin_of_the_skype_highlighting              22 629 51 87      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              22 629 51 87      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              22 629 51 87      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              22 629 51 87      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              22 629 51 87      end_of_the_skype_highlighting

e-mail: [email protected]

Warto bo jest świetny, idealny dla leniów takich jak ja :D

Wystarczy spryskać kombik, chwilę poczekać i wytrzeć i wytrzeć suchą szmatką :D Po ponownym zabrudzeniu wystarczy przetrzeć sucha szmatką i znowu jest OK można sprayem czyścic także materiały typu: welur, winyl, i tworzywa sztuczne :D Nie odbarwia i pochłania nieprzyjemne zapachy :D

Nie pamiętam ile kosztował ale starcza na bardzo długo(jeszcze mam pół pojemnika a kupiłem go cztery lata temu) :)

Zawiera 450 mll, troche mało jak dla mnie :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.