Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda CBR 600 F4 lub F4i


MichaelloEs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, możecie fachowo doradzić, który model F4 albo F4i będzie korzystniejszy do kupienia??

Tutaj gażnik, tutaj wtrysk... Czy nie ma z wtryskami duzych problemów??

Slyszałem, ze ostanie CBR-ki PC35 były własnie finalnym zakonczeniem tych co nie sprawowały problemów...

Prosze o rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac fragment dobrego tekstu z zeszłego roku

Różnice między F4/F4i to:-wtrysk-czacha, reflektor przedni i zegary-pompa paliwa-w modelu F4i sport dodatkowo inny zadupek, dzielona kanapa no i dłubnięte coś w silnikuJa wybrałem F4 i nie żałuję.1. Regulację gaźników zrobisz raz na 2-3sezony i będzie dobrze, bo połowa F4 nie miała w ogóle robione od wyjazdu z salonu i śmigają.2. Zaleta F4 to mniej elektroniki(wtryski), a czytając fora internetowe spotkałem się z problemami w F4i z wtryskami właśnie.3. Do F4i pasują świece tylko irydowe, droższe od konwencjonalnych4. U mnie padła pompa paliwa, jednak koszt zestawu naprawczego to 80zł. Nie wiem czy w F4i jest lepsza ale jest inna i myślę że jednak lepiej rozwiązana 5. Spalanie wychodzi to samo, czytałem że F4i nawet minimalnie więcej spali.6. Wygląd kwestia gustu, chociaż nie ukrywam że F4i jak dla mnie jest ładniejsza.

Wg mnie Oba motocykle jezdzą tak samo natomiast

z wtryskiem cebrzyk ma lepsza kulture pracy silnika, brak ssania i jest bardziej czuły na jakość paliwa.

Może za jakis czas w dupe dostana f4i dlatego że nikt nie zagląda w układ paliwowy, nie robi synchro etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, możecie fachowo doradzić, który model F4 albo F4i będzie korzystniejszy do kupienia??

Tutaj gażnik, tutaj wtrysk... Czy nie ma z wtryskami duzych problemów??

Slyszałem, ze ostanie CBR-ki PC35 były własnie finalnym zakonczeniem tych co nie sprawowały problemów...

Prosze o rady!

Witam jestem posiadaczem F4i Sport 2002 już 3 sezon i tutaj powiem że ten motocykl po za wiadomo wada fabryczna jaką jest napinacz rozrządu spisuję sie wyśmienicie i przy sportowej jak i turystycznej jeżdzie tak wiec polecam cebucha na wtrysku:)pilnuj oleju filtrów i zaworów to bedziesz smigał długo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.