Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alpy - wskazowki


psmoku

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy podzielcie sie ze mna informacjami dotyczacymi wyjazdu w Alpy Austriackie...zamierzam w tym roku tam sie udac na okolo 5 dni jak narazie w dwa motorki i nie wiem czy np. nastawic sie na pola namiotowe, czy jednak brac po drodze kwatery. Poza tym nie wiem czy jest sens od razu w jeden dzien robic trase Polska-Austra, czy jednak jest to troche sporo kilometrow dla takiej osoby jak ja (najdalej bylem w Pradze na weekend) Z gory wielkie dzieki za wskazowki...chcialbym tez w miare mozliwosci jechac poza autostradami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy podzielcie sie ze mna informacjami dotyczacymi wyjazdu w Alpy Austriackie...zamierzam w tym roku tam sie udac na okolo 5 dni jak narazie w dwa motorki i nie wiem czy np. nastawic sie na pola namiotowe, czy jednak brac po drodze kwatery. Poza tym nie wiem czy jest sens od razu w jeden dzien robic trase Polska-Austra, czy jednak jest to troche sporo kilometrow dla takiej osoby jak ja (najdalej bylem w Pradze na weekend) Z gory wielkie dzieki za wskazowki...chcialbym tez w miare mozliwosci jechac poza autostradami ....

Cześć. My z kumplami mamy podobne plany, jednak z naciskiem na włoskie Dolomity. Kiedy jedziecie i jakimi sprzętami?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy smigac lipiec - srodek sierpnia...poniewaz mamy taka mozliwosc chcemy wlasciwie zdecydowac o terminie kilka dni przed ewentualnym wyjazdem zeby miec pewna pogode (mam nadzieje ze kilkudniowym prognozom mozna ufac). Nasze motorki to dwie niebieskie FZ6 S2 i moze Suzuki V-strom 650.

Koledzy "z doswiadczeniem" czy jest jakis problem ze znalezieniem tanich kwater bez wczesniejszej rezerwacji ? Jaki jest to mniej wiecej koszt takiego pokoju wynajmowanego na jeden dzien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zbycha.

Pogoda jak pogoda. Podobna jak w naszych tatrach. Jeżeli chodzi o czerwiec: (najlepsza jest w sierpniu. Wtedy jest najmniej burz i opadów) Zasada jest tam bardzo prosta. Jeżeli rano masz niebieskie niebo to później pojawiają się małe chmury i pogoda stopniowo się pogarsza. Jeżeli zaś już rano są chmury to później będzie jeszcze gorzej, jest słaba widoczność i przejrzystość powietrza (warunki jazdy są katastrofalne i droga może zostać nawet zamknięta na czas nieokreślony, więc albo zawracacie albo czekacie). Burze, jeżeli się pojawiają to prawie zawsze tylko późno popołudniu lub wieczorem. Temperatura najlepsza w sierpniu w czerwcu jest „taka sobie” – chyba, że grzeje od kilku dni, wtedy jest REWELKA :lol: . Na najwyższych partiach może jednak w ciągu dnia spaść nawet do zera stopni jeżeli nie grzało słoneczko

Jeżeli chodzi o przełęcze: na pewno Pordoi położona troszkę ponad 2000 m n.p.m pomiędzy Trydentem i Belluno. Polecam przełęcz Tonale (bardziej na zachodzie) gdzie nie jest wysoko, bo niecałe 2000 m n.p.m., ale za to najpiękniejsze widoki (według mnie. Ciężko mi było stamtąd wyjeżdżać gdyż dużo przebywałem u znajomych niedaleko w Bergamo). Stelvio to przełęcz blisko granicy z Szwajcarią. REWELACYJNA przełęcz. Wprawdzie na wysokości powyżej 2500 m n.p.m. , ale droga i ta wielka ilość zakrętów, a do tego różnica wysokości robi swoje. Jednak jest tam często kapryśna pogoda Byłem tam dwa razy. Za pierwszym razem towarzyszyło mi z kumplem (Włochem) piękne słońce i to przez cały dzień. Drugi raz na samym szczycie spotkała nas burza (o mało nie narobiłem w gacie – ha ha ha. Poleciłbym też słynną przełęcz Brenner na granicy z Austrią, gdzie piękne widoki przytłaczają a i jazda jest super, ponieważ przebiega tam dobra trasa przejazdu, aż do Niemiec. To tylko te najpiękniejsze i najważniejsze. Jak coś. :blink:

Co do noclegów: to bardzo skomplikowane (czasami nawet bardzo). Niestety w wielu miejscach motocykliści nie mogą nocować (wiem wiem, dziwne, ale prawdziwe), ale to ze względu na środki bezpieczeństwa głównie, a i od regionu też wiele zależy). Ogólnie rzecz biorąc. Włosi są baaaaaaaardzo otwarci na turystów (jak okazujesz pobożność i mówisz o Janie Pawle II, jako Polak, to masz się już jak w niebie. A jak będziesz mówić o Włoszech w samych superlatywach to mogą cię nawet za darmo przenocować albo wykarmić. Tzn. musisz zrobić się „wazeliniarzem”). Ale, jeżeli już ustalicie jakąś trasę (tak konkretnie) to wtedy będę mógł jakoś pomóc.

To tyle na razie. Jak coś to Służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście byłem w Alpach austriackich, polecam raczej wziąść zakwaterowanie w apartamentach lub powszechnie znanych Gasthofach. Austriacy maja dobre warunki do nocowania. Co do namiotu, osobiście nie korzystałem, ale jak to w Alpach pogoda zmienna jest wiec raczej proponuję nastawić się na jakieś noclegi w kwaterunkach.

Motorkierm można na upartego przejechać do Austri non stop ale dla bardziej wygodnych proponuje wziąść nocleg w Czechach.

http://lostravelos.com/Kalendarz-imprez/WIENER-FESTWOCHEN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra baza wypadowa na trasy przez alpejskie przełęcze. Mieszkania wakacyjne, pokoje z jedzeniem lub bez we włoskich Alpach w regionie Południowy Tyrol, w pobliżu miast Bozen/Bolano, Corvara, Bruneck/Brudnico, Kastelruth, Ortisei itd. Możliwość przyjęcia również większych grup: http://holiday-home24.com/

Tel.0049-15151-854664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie ... juz madrzejszy o wiedze moge Wam napisac ze zdecydowanie polecam kwatery jak kolega Newbie...nie ma co sie pakowac w namioty bo ceny nie sa duze a wygoda i komfort nie do porownania....najlepiej wczesniej ustalic trase i miec ja na zwyklej mapie zaznaczona i gotowa do wbicia w GPS. W tym roku tez wyjezdzam wiec pewnie zowu zbiore rozumki to jakby co sie podziele z Wami....jak narazie wrocilem z nart z Austrii (lodowiec) i juz sie nie moge doczekac jak za miesiac tam wroce tym razem majac zamiast nart ze soba motorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.