Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Do Ludzi z Gliwic


ilmarinen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie do ludzi z Gliwic i okolic ; gdzie można potrenować spokojnie jazdę terenową ? nie chodzi mi o ''hard enduro'' ale powiedzmy lekki i średni teren. Nie mam zbyt duzych umiejętności w tej kwestii a chciałbym gdzieś poćwiczyć . No i oczywiście żeby leśniczy za mną nie biegał:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałda w Gliwicach :) Widać ją z okolic węzła Sośnica :)Można wjechać też od strony Kochłowic. Dosyć rozległy teren, raczej nikt cię nie pogoni bo dosyć regularnie jeżdżą tam ludzie z grupy Hałda 4x4.

Głównie piaskowe tereny, ale możesz sokojnie spróbowac sił na Pogorii, ewentualnie skontaktować się z chłopakami z klubu Mutt Gliwice i zapytać o wjazd na teren kopalni Kotlarnia, ewentualnie przyjechac na dni otwarte.

W Bzowie niedaleko Ogrodzieńca masz kamieniołom. Odbywały się tam kiedyś rajdy 4x4, niezbyt rozległy teren, ale są wytyczone ścieżki, możesz spróbować sił.

Po kamieniołomie w Łazach te możesz pobrusić.

Hałda w Czeladzi, wydaje mi się bardziej wymagająca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wicher , Dzięki za informację . Ta hałda przy A4 najbardziej mi pasuje . Z tym , że jak rozmawiałem z jednym z instruktorów to w części jest to teren kopalni a w drugiej należy do lasów Państwowych ( ale gość mógł się mylić ). Notabene lasy już tam rosną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, gdybyś zasięgnął języka na facebookowej grupie Hałda 4x4, tam otrzymasz najrzetelniejsze ifnormacje. Jeszcze w zeszłym roku brusiliśmy tam terenówkami, ale coś słyszałem, że zdarzają się tam jakieś problemy z wjazdem, niestety nie znam dokładnie sytuacji na ten rok.

Pozostałe lokalizacje są o tyle fajne, że możesz tam podjechać w ramach wycieczki po okolicy.

Jest tutaj na forum koleś o nicku Zet, albo Zet4 nie pamiętam dokładnie.

Wiem, ze on swoim GS-em dosyć ostro pociska w terenie, i być może ma lokalne miejscówki obcykane. Zagadaj chłopa, może podsunie ci jakiś pomysł na fajny rewir.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podjadę kiedyś do Kozłowa na tę hałdę. Może w sobotę .Zobaczę ... ja jestem dopiero początkującym motocyklistą , I  jazdy w terenie praktycznie nie mam dużego doświadczenia. Chce trochę potrenować na swojej Afryce żeby móc sobie w przyszlości poradzić w terenie. Dzięki za informacje . Może sie kiedyś tam spotkamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.