Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

31.03.2011 DTŚ


erkaen

Rekomendowane odpowiedzi

ze strony kmp w Świonach "28-letni mieszkaniec Rudy Śl., kierując motocyklem kawasaki z nieustalonych dotychczas przyczyn najechał na tył, jadącego tym samym pasem ruchu samochodu skoda, kierowanego przez 37-letniego zabrzanina.

A teray patrzcie na zdjecie co jest zniszczone przod czy tyl

A teraz pomyśl czy motocykl po najechaiu na tył został w tym miejsc czy odbił się i mógł w coś uderzyć? Poza tym dziwne, że ktoś dołączył dzisiaj o prawie drugiej w nocy i jedyny post napisany jest w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje tego, że nie potrafił jeździć tylko, że oficjalnym dokumentem potwierdzającym w świetle prawa umiejętności jazdy jest Prawo Jazdy kat. A w tym przypadku.Twój udział na forum ograniczy się tylko do jednego postu i postawienia świeczki? Jeśli tak to wytłumacz mi po co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne jest co się stało i dlaczego. PRZEMKA juz nie ma!! :P ale co WY możecie o tym wiedzieć......? Na waszym miejscu pozostawiłabym ten temat BEZ KOMENTARZY.. bo w dupie byliście i gówno widzieliście.

Brawo, klasyka odpowiedzi. A istotne jest to o tyle, żeby młodzi ludzie czytający takie tematy wiedzieli jak może się skończyć jazda na motocyklu bo w końcu temat nazywa się "ku przestrodze" a jeśli Ci to nie odpowiada to po co komentujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopa, nie znałem, nie widziałem to oceniać nie będę. Jednak moim zdaniem uderzenie w tył mogło być spowodowane złą oceną prędkości motocykla przez kierowce samochodu - sam po sobie wiem jak po zmroku ciężko ocenia się w lusterku prędkość zbliżającego się światła.

Jednak gdy czytam ostatnio o różnych zdarzeniach, zatrzymaniach, pościgach, wypadkach to często słyszy się "nie miał prawka". Czy to jest teraz jakaś moda na to bo nie rozumiem? Motocykle kosztują kilkanaście, kilkadziesiąt tyś. zł to w czym problem dorobić kategorię za 1000zł ? Potem są w mediach wyciągane takie brudy i zamiast skupić się na przyczynach zdarzeń to ludzie z góry podchodzą do sprawy - nie miał prawka to wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopa, nie znałem, nie widziałem to oceniać nie będę. Moim zdaniem uderzenie w tył mogło być spowodowane złą oceną prędkości motocykla przez kierowce samochodu - sam po sobie wiem jak po zmroku ciężko ocenia się w lusterku prędkość zbliżającego się światła.

Jednak gdy czytam ostatnio o różnych zdarzeniach, zatrzymaniach, pościgach, wypadkach to często słyszy się "nie miał prawka". Czy to jest teraz jakaś moda na to bo nie rozumiem? Motocykle kosztują kilkanaście, kilkadziesiąt tyś. zł to w czym problem dorobić kategorię za 1000zł ? Potem są w mediach wyciągane takie brudy i zamiast skupić się na przyczynach zdarzeń to ludzie z góry podchodzą do sprawy - nie miał prawka to wszystko jasne.

w świetle prawa ma to znaczenie czy ktoś posiada prawko czy nie, ale co to ma do posiadanych umiejętności, przecież kurs prawa jazdy robi się praktycznie po to aby zaliczyć egzamin a nie żeby się wyszkolić w jeżdzie motocyklem. Wyszkolenie przychodzi poprzez wyjechane kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świetle prawa ma to znaczenie czy ktoś posiada prawko czy nie, ale co to ma do posiadanych umiejętności, przecież kurs prawa jazdy robi się praktycznie po to aby zaliczyć egzamin a nie żeby się wyszkolić w jeżdzie motocyklem. Wyszkolenie przychodzi poprzez wyjechane kilometry.

Ja o tym wiem że zrobienie prawojazdy ma się nijak do umiejętności, tylko mówię że potem w razie problemów jest takie wytykanie, oczernianie i ocenianie ludzi "bo nie miał prawka".

Są też osoby które wychodzą z załeżenia że i tak nie będą się zatrzymywać do kontroli, tyle że nie jeden miał już zonka (patrząc po dostępnych materiałach policyjnych) jak np Vectra poszła w pościg. Ja bym się pewnie przekręcał w grobie jakby ktoś mówił że moja wina bo nie miałem prawka. Lepiej zrobić i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też osoby które wychodzą z załeżenia że i tak nie będą się zatrzymywać do kontroli, tyle że nie jeden miał już zonka (patrząc po dostępnych materiałach policyjnych) jak np Vectra poszła w pościg. Ja bym się pewnie przekręcał w grobie jakby ktoś mówił że moja wina bo nie miałem prawka. Lepiej zrobić i mieć spokój

...tymbardziej ze nakupili cbf-ek i lataja w bialych kaskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co komentujecie?

Nie miał prawka? Nie miał prawa tam być. i BASTA!!!!!! nie ma dla mnie wyjatków, obrońcy..jakby Wam potracono dziecko a dowiedzielibyście se ze nie miał ktos uprawnień..Wasz wsciekłość by wzrosła o 100%

Co tu jest nie jasne?

Prawko nie wskazuje na umiejętności, ale jak sama nazwa wskazuje, albo ktoś ma albo ktoś nie ma prawa sie poruszać danym pojazdem. KONIEC i kropka.

A reszta opowieści..ze bez naszych blach..nie rejestrowany...cóz, to nie stawia go w dobrym swietle przy fakcie ze nie ma prawka.

Zapłacił najwyższą cene, za to ze znajdował sie tam gdzie nie powinien.

A druga strona...no nie było mnie, nie wiedziałam..nie wiem kto zawinił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszkolenie przychodzi poprzez wyjechane kilometry.

nie znałem, ale współczuję rodzinie i znajomym utraty bliskiego.

gdy się kogoś nie zna to można tylko teoretyzować...

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się że nie można wyjeździć sporo km po okolicznych miasteczkach / wioskach, bo z góry zakładam że człowiek bez uprawnień nie wypuszczał się dalej niż 100km od miejsca zamieszkania i jakie doświadczenie można zdobyć jadąc parę km jadąc się pochwalić znajomemu (czysto teoretycznie)? jestem tego zdania, że doświadczenie zdobywa się całe życie i sam mimo tego że przejechałem motocyklem kilkadziesią tysięcy km wiem, że nie jestem doskonałym kierowcą...

jazda bez uprawnień dla mnie jest na równym poziomie co i jazda po spożyciu alkoholu... nigdy nie poprę tego procederu i trzeba z tym walczyć...

RIP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne jest co się stało i dlaczego. PRZEMKA juz nie ma!! :P ale co WY możecie o tym wiedzieć......? Na waszym miejscu pozostawiłabym ten temat BEZ KOMENTARZY.. bo w dupie byliście i gówno widzieliście.

przykro ze zginal mlody czlowiek.

przykro czytac takie uwagi.

bylbym za tym aby dawac pozwolenie na pisanie takim ludziom jak ty.

pozdrawiam mtocyklistki i motocyklistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pomyśl czy motocykl po najechaiu na tył został w tym miejsc czy odbił się i mógł w coś uderzyć? Poza tym dziwne, że ktoś dołączył dzisiaj o prawie drugiej w nocy i jedyny post napisany jest w tym temacie.

tak dołączyłem dziś o 2.00 i napisałem jeden post, nie jestem nawet motocyklistą- w doniesieniu jest wpisana nieprawda bo octavia nie dostała w tył tylko w bok. Moje nagłe pojawienie się na forum wynika z nieścisłości i wątpliwości oraz z tego że Luki był bratem mojej żony. Pozdrawiam Cię internetowy mądralo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.