Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bezpieczny motocykl


cichy322

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie, jak dobrze zabezpieczyc motocykl aby go nie ukradli? chodzi ze jade np co centrum handlowego i zostawiam motocykl na parkingu, czy sa jakies zabezpieczenia, ktore sprawia aby motocykl bezpiecznie zostal w sowim miejscu? jesli tak to jaki i ile mniej wiecej kosztuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia jedynie utrudniają i ewentualnie "przedłużają" moment kradzieży- nie ma zabezpieczenia, które w 100% uchroni Cię przed kradzieżą motocykla, tym bardziej, że moto jest znacznie łatwiej skraść, aniżeli samochód.

Wiadomo- czym bardziej wyszukane i skomplikowane, tym więcej czasu może zająć złodziejowi, ale co za tym idzie- pewnie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejsze zabezpieczenie to chyba blokada na tarcze np Xena z alarmem. minusem jest to, że jeśli nie ma alarmu to możesz o niej zapomnieć i fiknąć koziołka. Wyłącznik zapłonu w ukrytym miejscu wymaga ingerencji w elektrykę ale również może przedłużyć czas w jakim go rozpracują. Na busa nie ma mocnych i jeśli będą chcieli ukraść to zapakują na pakę. Moim zdaniem blokada z alarmem pod marketem wystarczy.Tak jak kolega napisał - wszystkie zabezpieczania są do złamania i nie ma mocnych bo jeśli chcą ukraść to ukradną nawet zrzucając Cię z motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

I tu się koledzy mylicie jest odpowiednie zabezpieczenie ale nie przed kradzieżą ale już po:) ja mam coś takiego jak lokalizator sim przywiozłem go z Niemiec jest to malutkie pudełko z simem w środku i schowałem go w takie miejsce gdzie nie znajdzie go zaden fachura :) lokalizator dziala na podobnych zasadach jak to ponizej ale moj jest o wieeele bogatszy :):):)

http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk103-2-pamiec-sd-czujnik-wstrzasu-i2123359415.html

Załużcie sobie i po problemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się koledzy mylicie jest odpowiednie zabezpieczenie ale nie przed kradzieżą ale już po:) ja mam coś takiego jak lokalizator sim przywiozłem go z Niemiec jest to malutkie pudełko z simem w środku i schowałem go w takie miejsce gdzie nie znajdzie go zaden fachura :) lokalizator dziala na podobnych zasadach jak to ponizej ale moj jest o wieeele bogatszy :):):)

http://allegro.pl/lo...2123359415.html

Załużcie sobie i po problemie:)

Wszystko pięknie ładnie.

Jest jednak jedna sprawa, o której nie wspomniałeś. Każda broń inicjuje powstawanie "tarczy".

W tym przypadku jest opcja używania przez złodzieja (profesjonalistę) zagłuszacza sygnału. Więc okazać się może, że takie cacko na niewiele się zda -_-

Pozdrawiam

Byle do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa ilość zabezpieczeń tym większa szansa że złodziej odpuści.

Pomimo że jestem elektronikiem to uważam że dobre zabezpieczenia mechaniczne są bardziej skuteczne.

W sumie to zależy na kogo się trafi. Na motonga raczej nikt nie będzie czekał pod marketem - bo nie wiadomo kiedy się zjawi, więc tu dwa zabezpieczenia (mechanika i elektronika) jest jak najbardziej właściwe. Lepsze jest boa niż blokada tarczy (bo trudniej sprzęta wciągnąć na jakąś lawetę (ale trzeba mieć miejsce gdzie przyczepić) - w takim przypadku podstawa to masa motocykla.

Jako elektryka to dobrym elementem odcinającym paliwo jest elektrozawór z instalacji gazowej LPG (ale motong musi być obudowany).

Co to odcięcia innych punków - to dużo można wymyślać (cewka, komputer czy w końcu zwarcie przełącznika wyłączającego silnik, nie mówiąc już o wykorzystaniu wyłącznika ze stopki.

Uważam że najtrudniej zabezpieczyć sprzęta w zamkniętym pomieszczeniu typu garaż. Tutaj mechanika może nie pomóc bo jak jest prąd w garażu i dosyć czasu to na mechanikę nie ma twardziela. Wtedy pozostaje tylko elektronika ale rozsądna.

Czujka na wejście, gsm do właściciela (ale telefon powinien być w innym miejscu niż garaż). Stosunkowo łatwo zakłócić zarówno gsm jak i gps.

Pytanie tylko na kogo trafiamy - speca od elektroniki i zabezpieczeń czy ziomala z łomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go dobrze ubezpiecz i wtedy będziesz spał spokojnie, bo nawet najlepszy patent nie uchroni od złodzieja. Byłem świadkiem jak pod nową CBR-ke podjechał Nissan Navara, wysiadło z niego dwóch gości, podeszli do chłopaka co stał obok i zapytali czy to jego moto, on powiedział że nie, na co oni wzięli motocykl w łapy i po prostu wrzucili na pake jak worek, chłopak spisał chyba numery auta ale nie wiem co potem się działo dalej. A jak złodzieje zechcą ci ukraść moto to pojadą za tobą, wperd... dostaniesz i choćbyś koła odkręcił to i tak ukradną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go dobrze ubezpiecz i wtedy będziesz spał spokojnie, bo nawet najlepszy patent nie uchroni od złodzieja.

jak chcesz ubezpieczyć od kradzieży, musisz mieć minimum jedno zabezpieczenie antykradzieżowe zalecane i uznane przez ubezpieczyciela...kiedyś sama przerabiałam ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go dobrze ubezpiecz i wtedy będziesz spał spokojnie, bo nawet najlepszy patent nie uchroni od złodzieja. Byłem świadkiem jak pod nową CBR-ke podjechał Nissan Navara, wysiadło z niego dwóch gości, podeszli do chłopaka co stał obok i zapytali czy to jego moto, on powiedział że nie, na co oni wzięli motocykl w łapy i po prostu wrzucili na pake jak worek, chłopak spisał chyba numery auta ale nie wiem co potem się działo dalej. A jak złodzieje zechcą ci ukraść moto to pojadą za tobą, wperd... dostaniesz i choćbyś koła odkręcił to i tak ukradną.

Tak to się odbywa właśnie w większości przypadków.

Najlepsze moto na zakupy to takie, które wygląda jakby było warte max 300 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.