Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szkoła motocyklowa w Żorach


Brojler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam! Polecam jak najbardziej. :)

Przyszedlem do Michala sie doszkolic bo moj instruktor byl fatalny i dopiero u niego nauczylem sie jezdzic i w miare panowac nad motocyklem. Bardzo fajny kontakt, swietne cwiczenia a nie tylko 8 i slalom, bardzo dobrze tlumaczy. :)

Pozdrawiam, Szalap

ps. Tylko jemu moge zawdzieczyc ze zdalem za pierwszym razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te placowe ósemki to dramat, szkoda, że w Polsce jest tak mało torów (ogólnie, nawet kartingowych) - gdyby np. w ramach iluś tam godzin praktycznych można było zamienić je na godzinę lub dwie na torze, to myślę, że dużo osób by się skusiło z ciekawości. A wtedy to już o krok od regularnego i bezpiecznego szlifowania techniki, niewiele znam przypadków ludzi, którzy po pierwszej jeździe po torze powiedzieli "dość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te placowe ósemki to dramat, szkoda, że w Polsce jest tak mało torów (ogólnie, nawet kartingowych) - gdyby np. w ramach iluś tam godzin praktycznych można było zamienić je na godzinę lub dwie na torze, to myślę, że dużo osób by się skusiło z ciekawości. A wtedy to już o krok od regularnego i bezpiecznego szlifowania techniki, niewiele znam przypadków ludzi, którzy po pierwszej jeździe po torze powiedzieli "dość"

Fantazja Cię poniosła z tym torem na kursie prawa jazdy. Ale na pewno zrobienie ósemki jest zadaniem banalnym nawet dla kogoś, kto nigdy nie siedział na motocyklu wcześniej, ale ma chociaż minimum tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazja Cię poniosła z tym torem na kursie prawa jazdy

Ale w jakim sensie? Że nie ma infrastruktury (bo jej nie ma, fakt), czy że to nie jest dobry pomysł, żeby puszczać kursanta na tor? Bo jeśli to drugie, to IMHO więcej sensu jest w treningu jazdy na torze np. techniki pokonywania zakrętów, niż na ulicy. Ogólnie uważam, że dobra infrastruktura mogłaby znacząco obniżyć liczbę wypadków motocyklowych w Polsce, a może nawet ograniczyć ilość jednośladów na ulicach - mam znajomych, którzy po kilku wypadach na tor (Poznań) zrezygnowali z jazdy cywilnej, przerobili plastiki na torówki i śmigają busem z moto na pace żeby się wyszaleć bezpiecznie :) Podobno powolutku rusza się budowa toru w Pionkach, oby wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zajęcia teoretyczne można ogarnąć i we trzy dni, rano, czy po południu, to zależy tylko od grupy, ja jestem elastyczny. Zajęcia są poświęcone dynamice motocykla i towarzyszącym zjawiskom fizycznym, jego budowie, jeździe z pasażerem, podstawowym czynnościom technicznym i oczywiście przepisom ruchu drogowego (tutaj szczegółowo omawiamy kontrowersyjną jazdę w korku).

Na jazdach jeżdżę z pozycji pasażera, bo w ten sposób moi kursanci mogą wejść "na dobrą drogę" - jak pokazuje praktyka to jest najlepsza metoda dla kursanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam kurs w OSK Pionier.

Szkoliłem się tam zeszłej jesieni i jestem mega zadowolony(prawko zdane za pierwszy podejściem :) ). To jest po prostu typowo kurs motocyklowy, gdzie Michał cały czas jest na placu, mówi co i jak zrobić, wytyka błędy i ma w zanadrzu cały zestaw różnych ćwiczeń motocyklowych. Jazdy po mieście czy w trasie też jest super. Jeżdżenie na jednym motocyklu z instruktorem naprawdę dużo daję, oprócz nauki poruszania się po drogach, można się nauczyć przegazówki, przeciwskrętu oraz całej masy istotnych informacji. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten kurs (a dojeżdżać do Żor musiałem z Wodzisławia ) Gdyby nie to że już na śląsku nie mieszkam, wybrałbym się na kilka jazd doszkalających przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Odbyłem u Michała 2h placyku no i dopiero wychodzą na jaw błędy, przeze mnie popełniane, nawet źle na moto siedziałem.

Fajne ćwiczenia, zero nudy, miła i rzeczowa rozmowa. Jeszcze wrócę przed egzaminem, a teraz przynajmniej na placu swojego OSK mam co ćwiczyć, a nie tylko 8. Niezdecydowanym polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze krotko. Dwoch kolegow robilo w rybniku prawko. Ich poziom 'wyszkolenia' jest zenujacy. Po zajeciach teoretycznych pytalem ich o cos, a tu nic, czarna dziura. Na zajeciach praktycznych krecili tylko osemki. Jak napisal mylek. Jest cala masa cwiczen, ktore zrobia z ciebie motocykliste. Warto dojezdzac do Michala z Rybnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misiek za dobre słowo.

Dodam, że szkoda, że nie robisz kursu teraz, bo jest bardzo multimedialnie jeśli chodzi o teorię z dynamiki, techniki i taktyki jazdy.

Pozdrawiam.

P.S. Masz XJtkę wciąż?

Pewnie jeszcze kiedyś Śląsk odwiedzę więc będzie okazja zobaczyć te multimedialne cuda :)

Tak mam XJ-tkę nadal - bardzo z niej zadowolony jestem :) Całkiem fajna maszynka jak na pierwszy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wątki pomyliłaś kochanie. :)

Nie Kochanie, ino cytat mi gdzieś wsiąkł :D

O ten:

Przecież te placowe ósemki to dramat, szkoda, że w Polsce jest tak mało torów (ogólnie, nawet kartingowych) - gdyby np. w ramach iluś tam godzin praktycznych można było zamienić je na godzinę lub dwie na torze, to myślę, że dużo osób by się skusiło z ciekawości. A wtedy to już o krok od regularnego i bezpiecznego szlifowania techniki, niewiele znam przypadków ludzi, którzy po pierwszej jeździe po torze powiedzieli "dość"

I mam na myśli,że gdzie tam myśleć o torze/który w tym wypadku jest faktycznie mrzonką/,kiedy niektórych trzeba przekonać, że w ogole trzeba na kurs chodzić. A na tym akurat kursie to trzeba się uczyć. I przynosi to wymierne efekty.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda dawno już egzamin na prawko mam za sobą , jednak trafiają do mnie klienci , którzy korzystali lub tez korzystają z Waszej oferty i słyszę same superlatywy :)

Tak trzymać. Jak kiedyś znajdę wolną chwilę to przyskoczę przyjrzeć się z bliska :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.