Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc w zakupie motocyklu


cichy322

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM :)

Jestem nowy na forum, szukam pomocy wśród doświadczonych motocyklistów.

Mam 21 lat i jestem w trakcie robienia prawa jazdy kategorii A.

Mam problem w wyborze pierwszego motocyklu. Chciałbym, żeby to nie była żadna szlifiera o mocy ponad 100 koni, tylko szosowo-turystyczny. Mam na oku 2 modele i tu prosiłbym o pomoc w wyborze. Są to SUZUKI BANDIT GSF600 oraz KAWASAKI ER-5.

Czy do 5000 zł kupię sprawny oraz dobrze utrzymany model?

Na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Który jest mniej-więcej tańszy w utrzymaniu?

No i oczywiście którego byćie polecali??

Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam problem w wyborze pierwszego motocyklu. Chciałbym, żeby to nie była żadna szlifiera o mocy ponad 100 koni, tylko szosowo-turystyczny. Mam na oku 2 modele i tu prosiłbym o pomoc w wyborze. Są to SUZUKI BANDIT GSF600 oraz KAWASAKI ER-5.

Czy do 5000 zł kupię sprawny oraz dobrze utrzymany model?(...)

Z tych dwóch poleciłbym Bandita, natomiast jeśli chodzi o kasę, to musisz bardzo dokładnie szukać, być może trafisz na moto sprawne, albo dobrze utrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzę tylko tyle, że najbezpieczniej pójść oglądać wybrane sprzęty z kimś kto ma doświadczenie z konkretną marką, a nawet modelem.

Sporo jest na rynku pułapek, warto więc mieć obok siebie osobę z chłodnym i rzeczowym podejściem do tematu. Nawet jak moto jest cycuś to taki "rzeczoznawca" może pomóc w ustaleniu zadowalającej ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można prawie ze 100% pewnością odpowiedzieć, że dobrze utrzymanego modelu bandita za 5k zł nie kupisz. Sprawnego tak. Ale to dwa różne pojęcia.

Pytanie jest inne. Czy masz już pokupione niezbędne ciuchy itd.? Jeżeli nie to kup to najpierw a później rozglądaj się za SPRAWNMI XJ600. Takie moje zdanie.

P.S. Tą kawe przy Twoich gabarytach to odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.