Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hello


Klamra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jakiś rok temu zdecydowałem że jednak chcę motocykl, po pierwszych przygodach z dwoma kółkami, jakieś 12 lat temu jako osiemnastoletni gówniarz, rozbijałem się na etkach i teeskach po lasach be prawka :F. I aż do dziś nic. W końcu zdecydowałem się zalegalizować tą formę poruszania się po drogach. Ale jestem totalnym noobem, jeśli chodzi w ogóle o szeroko pojętą kulturę

motocyklową. Po zrobieniu prawa jazdy. Jakiś tydzień temu, zakupiłem Hondę CB 450 S z 1988r. Nie jest to przypadkowy wybór. Akurat w tej materii trochę musiałem się obeznać przy przeglądaniu motocykla. Po pierwsze miał to być nie za mocny, miejski naked, po drugie starszy hebel, bo raczej nie podobają mi się nowe motocykle (z samochodami też tak mam ;) ) Oczywiście kasa też pewną rolę odegrała. No i musiał być (w moim guście) ładny :D

Jednak reszta to dla mnie, jak na razie czarna magia. W co się ubrać, jak zachowywać się na drodze (wiadomo że przepisy swoje a kierowcy swoje)

Co jest uprzejme i fair, a co obciachem i chamstwem (możliwe że są gesty, zachowania itp itd, których nie znam ja, jako dotychczasowy kierowca samochodu.

Jak zabezpieczać motocykl przed kradzieżą, zostawiając go w centrum czy przed sklepem. Jaki alarm, lub blokadę kupić, czy w ogóle kupić, bo możliwe że takiego youngtimera jak ja mam, nie kradną B) Gdzie można jeździć a których miejsc unikać. Myślę że to miejsce dobre żeby się czegoś dowiedzieć, zwłaszcza, że jestem ze śląska i pewnie nie raz spotkamy się na drodze :D Pewnie wielu z was zjadło zęby na motocyklach (w przenośni i dosłownie :D ) A i wielu jest tak samo zielonych jak i ja. Więc sam też z czasem będę chciał służyć pomocą.

Tak więc jeszcze raz witam administracje i użytkowników. Do zobaczenia w postach, a niedługo może już na drogach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnej maszyny ;)

Jednak reszta to dla mnie, jak na razie czarna magia. W co się ubrać, jak zachowywać się na drodze (wiadomo że przepisy swoje a kierowcy swoje)

Możesz jeździć w stroju codziennym, skórzanym, tekstylnym. Polecam teksy, bo najbardziej uniwersalne. Warto mieć buty za kostkę, jak nie masz kasy na motocyklowe, to "opinacze" wojskowe są dobre.

Kask chroni głowę, więc najlepszy na jaki Cię stać.W tym temacie są linki do testów kasków. Rękawiczki też ważne, omijam sprawy temperatury, bo to jasne. Ale dłonie niestety szybko się ścierają i długo goją.

Jak będziesz śmigał w normalnych spodniach, to przynajmniej ochraniacze(ocieplacze) na kolana miej (reumatyzm i jakaś tam ochrona).

Co jest uprzejme i fair, a co obciachem i chamstwem (możliwe że są gesty, zachowania itp itd, których nie znam ja, jako dotychczasowy kierowca samochodu.

Większość motocyklistów wita się na trasie podniesieniem dłoni. Czasem gdy nie można ręką , to i nogę dźwignę. Zawsze zatrzymuję się, gdy widzę motocyklistę na poboczu. Nigdy nie wiadomo co się stało i czy nie potrzebuje pomocy. Jazda w grupie i inne dziwactwa najlepiej obczaisz podczas śmigania :D

Jak zabezpieczać motocykl przed kradzieżą, zostawiając go w centrum czy przed sklepem. Jaki alarm, lub blokadę kupić, czy w ogóle kupić, bo możliwe że takiego youngtimera jak ja mam, nie kradną B)

Alarmy z powiadomieniem na pilota i bez powiadomienia, tajny wyłacznik, blokady na tarcze z alarmem. Dobre atestowane kety i przypinanie do czegoś. To wszystko o kant dupy... teraz się podjeżdża busem i kolesie w kilka sekund pakują moto do auta. Na giełdzie za parę stówek można kupić nożyce, którym mało co się oprze.

Gdzie można jeździć a których miejsc unikać. Myślę że to miejsce dobre żeby się czegoś dowiedzieć, zwłaszcza, że jestem ze śląska i pewnie nie raz spotkamy się na drodze :D Pewnie wielu z was zjadło zęby na motocyklach (w przenośni i dosłownie :D ) A i wielu jest tak samo zielonych jak i ja. Więc sam też z czasem będę chciał służyć pomocą.

Jeździć można wszędzie B) Zobacz sobie tematy w dziale Przejażdżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.