Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

13.03.11


siwy032

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście jestem zdania że ludzie powiedzmy po 65 70 roku życia powinni przechodzić co pół roku / rok jakieś testy psychologiczno- sprawnościowe, zaznaczę, że nie wynika to z braku szacunku dla osób starszych, ale prawdą jest, że niektórzy powinni sobie odpuścić siadanie za kółkiem kiedy oczy i refleks już odmawiają posłuszeństwa... Oby jak najmniej takich postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania że ludzie powiedzmy po 65 70 roku życia powinni przechodzić co pół roku / rok jakieś testy psychologiczno- sprawnościowe, zaznaczę, że nie wynika to z braku szacunku dla osób starszych, ale prawdą jest, że niektórzy powinni sobie odpuścić siadanie za kółkiem kiedy oczy i refleks już odmawiają posłuszeństwa... Oby jak najmniej takich postów.

Popieram w 100%, i chyba każdy rozsądny człowiek też to poprze.

Od siebie dodam, że zamiast prawo jazdy od 24roku życia powinny być prowadzone testy psychologiczne, wykluczyły by osoby które mogą siać "spustoszenie" na drodze a nam żyło by się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania że ludzie powiedzmy po 65 70 roku życia powinni przechodzić co pół roku / rok jakieś testy psychologiczno- sprawnościowe, zaznaczę, że nie wynika to z braku szacunku dla osób starszych, ale prawdą jest, że niektórzy powinni sobie odpuścić siadanie za kółkiem kiedy oczy i refleks już odmawiają posłuszeństwa... Oby jak najmniej takich postów.

Ciekaw jestem czy jak ty będziesz miał 60-70 lat i powiedzą ci że masz iść na test który oblejesz i karzą ci oddać prawko czy też będziesz taki hojrak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jak ty będziesz miał 60-70 lat i powiedzą ci że masz iść na test który oblejesz i karzą ci oddać prawko czy też będziesz taki hojrak :)

Więc powiem tak, rozmawiałem keidyś z z gościem przyznał się że ma 68 lat, sam rozpoczął rozmowe w autobusie gdy mijaliśmy wypadek samochodowy, powiedział mi że że ludzie w jego wieku nie powinni już siadać za kółkiem a sam oddał samochód synowi. Myślę że to bardzo zdrowe podejście, taka rygorystyczna samoocena na którą niestety nie każdego stać.. Oczywiście są ludzie, którzy mając nawet 80 lat będą bardziej trzeźwi umysłowo i fizycznie, zresztą to bardzo indywidualna kwestia. Temat rzeka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy z was ma racje.ja juz troche w zyciu pojezdzilem i cos widzialem.

tez uwazam ze niektorzy ludzie w pewnym wieku nie powinni jezdzic mimo ze mieli prawko kategori 1 (bo taka mial moj ojciec

mogl prowadzic wszystko co jezdzi lecz dzisiaj to juz nie ten kierowca).

ludzie w podeszlym wieku nie chca byc na czyjejs lasce i jezdza

mimo slabego wzroku ,nie tego refleksu co 50 lat temu no i wogole.

to jest trudny temat.

ktos kto ma 20 czy dwadziescia kilka lat patrzy na to inaczej niz ten co ma 65 czy 70.

pozdrawiam i tych mlodych i tych starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze niektorzy ludzie w pewnym wieku nie powinni jezdzic mimo ze mieli prawko

podpisuję się pod tym. W zeszłym roku w pierwszym dniu urlopu, w jego 4 godzinie, jadąc do domu, w Bytomiu na skrzyżowaniu musiałem ja i moja ukochana Suzi -NIESTETY- szorować bokiem po asfalcie. Wszystko przez pewnego dziadka :) , który niezdąrzył wychamować i przeszedł przez linię na czerwonym świetle. No ale jakoś żyjemy obydwaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod badaniem kierowców starszych. Dopisałbym jeszcze zmianę szkolenia kierowców żeby wbić im do głowy, że nie jezdzi się środkowym i lewym pasem i nie blokuje się ruchu jadąc 70 km/h przy ograniczeniu do 100. Niestety taką przypadłość mają najczęściej kobiety w małych samochodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale prawe pasy mamy takie piekne ze czasem sam jade lewym mimo ze sie kulam powoli bo szkoda mi auta :/

Np taka dwupasmówka, obwodnica bytomia na piekary, przed tym podwojnym zakretem nie da sie jechac prawym pasem :/

W Jastrzębiu oba pasy są nowe, ale i tak wszyscy walą lewym. Na światłach 5 aut na lewym a prawy pusty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.