Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gienek, fotki fajne - najlepsza gęś, Koń ok, królik niestety porażka. Kotwica lepiej wyglądałaby z innego kąta, np. żabia perspektywa. Wodospad ok, bo tam nic wymyśleć się nie da.

I obowiązkowo wyczyść matrycę z syfów w tym Nikusiu bo aż "ciężko" się patrzy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem technicznym zdjęcia są ok. Chodziło mi o kompozycje/kadrowanie ;)

Co do syfów to na zdjęciu z koniem (na innych w mniejszym stopniu), z uwagi na jednolitość otoczenia, widać wiele syfów a że są ostre to przypuszczam, że są one na elemencie światłoczułym czyli matrycy - to co znajduje się pod lustrem a za migawką/kurtyną. Raczej nie są to syfy na szkle, szczególnie na telezoomie bo byłyby rozmyte.

A co swoich zdjęć jak znajdę chwilę to nie omieszkam wstawić, choć uprzedzam, że są to stare zdjęcia bo od kilku lat nie mam już czasu na fotografię.

PS: jeśli robisz dużo pleneru, fauny i flory poprzez tele to polecam zaopatrzyć się w monopod - bardzo przydatne ustrojstwo i można spokojnie gdzieś go upchnąć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa wyjaśniona. Swego czasu miałem D40X z N 18-200. Fajna pompka z tego tele była i syfów ciągła co niemiara. Przy strzelaniu czasami kilkuset zdjęć (wystawy psów ipt) w tydzień to co miesiąc regularne czyszczenie matrycy. Stąd moje wywody bo mnie jakiekolwiek syfy drażniły.

Bardzo fajne miejsca do zdjęć masz, tylko pozazdrościć :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ominęła mnie ciekawa dyskusja :) Gienku jeśli to paprochy na matrycy to idź do apteki i zaopatrz się w gruszkę dla dzieci :) potem wystarczy podnieść lustro w opcjach aparatu powinieneś mieć taka funkcje i wydmuchaj je na zewnątrz. Powinno poprawić jakość zdjęć tylko trzeba robić to ostrożnie ponieważ matryca jest delikatna. Co do krytyki ja osobiście lubię gdy odbiorca mówi mi co jest nie tak ponieważ tylko w ten sposób przy następnym zdjęciu zastanowię się co zrobić żeby nie powtórzyć poprzedniego błędu. Czekam na kolejne zdjęcia bo okolice masz bardzo fotogeniczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych zdjęciach nie widać paprochów więc bym się tym czyszczeniem na razie nie przejmował. Też używałem gruszki dla dzieci bo najskuteczniejsza, ale przed każdym użyciem podgrzewałem ją suszarką aby wyparowała z niej wilgoć. Do tego miałem specjalne płaskie pałeczki jednorazowe ale to już była ostateczność bo matrycy/filtra/membrany dotykać należy jak najrzadziej.

PS: nie chce mi się szukać ale D50 ma chyba filtr/membranę przed matrycą z ultradźwiękowym czyszczeniem co pozwala większość syfów usunąć z poziomu menu aparatu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.