Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, natchniony powiewem wiosny postanowiłem założyć temat, w którym można pochwalić się zdjęciami zrobionymi przez nas. Pewnie każdy z Was zrobił zdjęcie, z którego jest dumny - dlaczego się nim nie podzielić? Tematyka dowolna, wykonanie dowolne.. Mile widziane opisy i podstawowe dane- np z EXIF - aparat, obiektyw. Proponuję nie wstawiać linków do swoich galerii tylko bezpośrednio na forum- lepiej się będzie przeglądało. Może jak będzie ich dużo i znajdzie się sponsor zrobimy jakiś konkurs o danej tematyce?

pozdrawiam

Bad

Jak pokazać fotki na forum? To prostsze niż myślisz :(

1. Wrzucamy naszą fotkę na darmowy serwer hostingu zdjęć, najpopularniejsze to

www.fotosik.pl

http://imageshack.us

www.picassaweb.google.com

www.fototube.pl

lub dowolny serwer

Polecam założenie konta na picassa lub innej galerii, w której Twoje zdjęcia będą tylko Twoje - jeśli wrzucasz fotkę na serwis typu imageshack bez logowania masz ograniczoną kontrolę nad np. kasowaniem swoich zdjęć.

2. Jak już wgramy zdjęcie klikamy na nim prawym klawiszem myszy i wciskamy "kopiuj adres obrazka"

kopiuj.jpg

3. Wracamy na forum i szukamy przycisku zaznaczonego na zdjęciu niżej

wstaw.jpg

4. Otworzy nam się okno do wklejenia linka, którego skopiowaliśmy w punkcie 2

wstawlink.jpg

5. Naciskamy klawisz CTRL i V - co spowoduje wklejenie linka w odpowiednie miejsce. Po wklejeniu linka zatwierdzamy klikając przycisk "WSTAW OBRAZEK" znajdujący się pod oknem w naszym wklejonym linkiem.

6. Jeśli wykonaliśmy wszystko prawidłowo naszym oczom powinno ukazać się zdjęcie w naszym temacie.

7. Zatwierdzamy nasz post na forum, cieszymy się naszym zdjęciem i mówimy do siebie "przecież to takie proste, jak mogłem sam na to nie wpaść" :D

pozdrawiam

Bad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BadMan. Canon EOS5d 1/250s, ogniskowa 18 f/10.0, ISO 100, obiektyw Can18-200. A tak dołączam bo kiedyś zrobione poszło w świat (sprzedałem z prawami)zarobiłem ale z sentymentu do jego piękna zawsze wracam. A co gorsza to widziałam kilka podobnych i lepszych :( opublikowanych na jakiś tam www. pozdrowiska

post-196350-0-05497500-1299870785_thumb.

post-196350-0-05497500-1299870785_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękne, szkoda tylko, że nie wrzuciłeś go na jakiś serwer w większej rozdzielczości bo byłaby z tego piękna tapeta na pulpit. Zasada BWZ została zachowana jaki i poprawnie skadrowany horyzont :( Mnie jeszcze nie udało się zrobić takiego zdjęcia ale dopiero zaczynam więc pewnie niedługo coś mi wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo endrju55. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony twoim zdj. Sczerze.

Nie wiem, czy obrobione na jakimś programie ale: świetna paleta kolorów, kompozycja i co najważniejsze poza motorem to tło, które zwraca moją uwagę a w nim w szczególności droga. (świetny rozmaz i zatarcie granic poszczególnych elementów kompozycji a jednocześnie wytłuszczenie samego motora) W skali 1/6 (bo tak wraz z kolegami po fachu oceniamy) daję 6. No i czekam na twoje dalsze DZIEŁA. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co wiem transfer się nie powiększy dlatego proponowałem umieszczenie zdjęć na innym serwerze hostingowym.

Ja dodam coś od siebie - taki tam widoczek może nie jest rewelacyjny dlatego proszę o komentarze nawet te nieprzychylne :)

Mogłoby byś bardziej ostre..

forum.jpg

ISO: 100

Ekspozycja: 1/320 s

Przesłona: 7.1

Ogniskowa: 52mm

DSC_0501.JPG

ISO: 100

Ekspozycja: 1/160 s

Przesłona: 7.1

Ogniskowa: 40mm

zamek.jpg

NIKON D80 ISO: 100

Ekspozycja: 1/40 s

Przesłona: 5.3

Ogniskowa: 36mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem - rzuć fachowym okiem czy o taki efekt Ci chodziło.

jeszcze troche ....do samej skarpy .... gdzie droga styka sie ze skarpą ..moje zdanie ,,,wiem ze chodzi Ci o góry ...ale to jest tło ...i ma być rozmyte ...tzw głębia ostrości ...im bardziej zamazane tym lepiej ...a groga była by super jak by była ostra jak zyleta ... bo fota ma potencjał :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon EOS5D Ogniskowa 55mm przesłona f/5.6 ISO400. Zrobione około północy. Włochy, A pokazuję bo chociaż technicznie nie jest OK (zwłaszcza ostrośc) to zwego czasu był to mój największy sukces. :)

coś mi z kompem się dzieje bo zdj się traci. hhhhmmmmm

Poprawiam się KOOOOOOOLEJNY RAZ. Sorki, że tyle razy

post-196350-0-29188800-1299970147_thumb.

post-196350-0-29188800-1299970147_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jakie Wy macie wspaniałe zdjęcia!

Aż mi wstyd teraz... Ale może czegoś się po prostu od Was nauczę ;)

Jutro powrzucam coś mojego, tylko muszę uzyskać dostęp do innego komputera - na tym mam tylko kilka wakacyjnych ujęć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.