Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprzedawca - Orzesze


slawek_lipina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szanowni koledzy,czy ktoś zna handlarza motocykli z Orzesza,facet ma do sprzedania motocykl powypadkowy sprowadzony ze stanów,motocykl wygląda fajnie jest już wyremontowany.Gość sprzedał kilkadziesiąt motocykli wyremontowanych przez siebie,może jest ktoś kto brał od niego motor.Z góry dziękuję za informację.Warsztat znajduje się na ul.Traugutta 1b-Orzesze.

Witajcie, chciałem trochę odgrzać temat podjęty przez Szafę. Wczoraj byłem w Orzeszu i oglądałem kilka szadołek VT 750 , powypadkowych i odremontowanych, które wyglądają niczego sobie. Bardzo proszę, jeżeli jest na forum osoba, która nabyła motor w Orzeszu, niech da znać jak się sprzęt sprawuje? Czy sprzedawca jest rzetelny - sprawia takie wrażenie - ale nie znalazłam w sieci jakiejkolwiek o nim opinii . Z góry dziękuję za wasze opinie.

Tutaj link do przykładowej aukcji

http://moto.allegro.pl/honda-vt-750-vt750-shadow-2006-aero-orzesze-i1485374528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, byłem u niego z moim kolegą, który zdecydował się poźniej zakupić u niego pojazd. Chopper nie był jak nowy, ale wszystko dokładnie opisał, pokazał zdjęcia z USA. Już nie pamiętam ale zadzwonię do kolegi niech wam podpowie coś o nim. Ceny wiem że ma dobre co do stanu, motor co prawda miał delikatne ryski. Myślę ze sprzedawca godny zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałem trochę odgrzać temat podjęty przez Szafę. Wczoraj byłem w Orzeszu i oglądałem kilka szadołek VT 750 , powypadkowych i odremontowanych, które wyglądają niczego sobie. Bardzo proszę, jeżeli jest na forum osoba, która nabyła motor w Orzeszu, niech da znać jak się sprzęt sprawuje? Czy sprzedawca jest rzetelny - sprawia takie wrażenie - ale nie znalazłam w sieci jakiejkolwiek o nim opinii . Z góry dziękuję za wasze opinie.

Tutaj link do przykładowej aukcji

http://moto.allegro.pl/honda-vt-750-vt750-shadow-2006-aero-orzesze-i1485374528.html

Witaj .Kupilem od kolesia dwa sprzety i nie mam powodow do narzekan .Motorki zgodne z opisem .Facet nie sciemnia i mowi jak jest.Ceny tez dobre ,jednym slowem POLECAM. W razie pytan pisz chetnie odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Kupilem od kolesia dwa sprzety i nie mam powodow do narzekan .Motorki zgodne z opisem .Facet nie sciemnia i mowi jak jest.Ceny tez dobre ,jednym slowem POLECAM. W razie pytan pisz chetnie odpowiem :)

Cześć luck 36. A możesz napisać co i kiedy kupowałeś? Na co zwracałeś uwagę przy zakupie? Dostałeś jakieś potwierdzenie, że rama jest prosta - wydruk z geometrii, czy coś takiego? Dzięki za info :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć luck 36. A możesz napisać co i kiedy kupowałeś? Na co zwracałeś uwagę przy zakupie? Dostałeś jakieś potwierdzenie, że rama jest prosta - wydruk z geometrii, czy coś takiego? Dzięki za info :P

Rok temu w styczniu kupilem Shadow vt 1100 sabre ale byl juz gotowy po naprawie ,zero usterek,poinformowal mnie co bylo uszkodzone ,natomiast trzy tyg temu kupilem vtx 1300 retro do naprawy,na poczatek wyslal mi fotki z moto pozniej ogledziny na zywo kilka pytan i decyzja ,wiekszosc czesci odkupilem od niego za fajna kase a reszte mi doradzil i wskazal gdzie mozna reszte dokupic czy tez sprawdzic ich stan.jest osoba wiarygodna .Tak sadze.Pytaj jak co pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w styczniu kupilem Shadow vt 1100 sabre ale byl juz gotowy po naprawie ,zero usterek,poinformowal mnie co bylo uszkodzone ,natomiast trzy tyg temu kupilem vtx 1300 retro do naprawy,na poczatek wyslal mi fotki z moto pozniej ogledziny na zywo kilka pytan i decyzja ,wiekszosc czesci odkupilem od niego za fajna kase a reszte mi doradzil i wskazal gdzie mozna reszte dokupic czy tez sprawdzic ich stan.jest osoba wiarygodna .Tak sadze.Pytaj jak co pozdr :)

Dzięki. Też dostałem zdjęcia - i wyglądają OK (ale nie znam się jakoś specjalnie). Co do sprzedającego, to mam wrażenie że jest wiarygodny- zastanawiało mnie tylko dlaczego na aero wrzucił na bak emblemat z classica (zwrócili mi na to uwagę inni forumowicze), no ale o to mogę jeszcze dopytać ;-) Z innej beczki - wiedziałeś, że kupujesz powypadka - jak sprawdzałeś czy rama jest prosta? To jest dla mnie kluczowe. Dzięki za wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Kupiłem u Karola VTX-a 1300 Retro o którego w listopadzie ja pytałem na forum, moto zostało rozebrane i przejrzane po zakupie przez mojego kumpla który od 20 lat żyje z napraw motocykli i wszystko jest cacy.Honda owszem po ślizgu ale prosta,a uszkodzenia które były to pierdółki i do tego przyzwoicie naprawione.Sądzę,że nic lepszego za te pieniądze w tej klasie motocykli bym nie znalazł,a sporo różnych oglądałem.Polecam sprzedawcę.Na tej stronie możesz moje moto zobaczyć jak wygląda teraz i w dniu zakupu zapraszam: https://picasaweb.google.com/105791547857167371881/HondaVTX1300RUralM63#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to moje pierwsze pisanie na forum. Znalazłem ten temat, gdyż ja też kupiłem motor od młodego faceta z Orzesza. Szukałem XVS 1100. Podzielę się moją opinią, zwłaszcza że znajomy miesiąc po mnie też kupił u niego motor. Za pierwszym razem gdy do niego przyjechałem miałem różne odczucia, czy chce motor powypadkowy. Sprzedawca mi nic nie polecał na siłę, mówił że motor jest przemalowany ogólnie porobiony, że ma zdjecia z USA z ubezpieczalni itd., myślę sobie dobra, ale zdjęcia może każdy sobie wywołać lub dać zrobić firmie graficznej. Pojechałem do domu. W między czasie zobaczyłem kilka innych motorów w komisach. Po dwóch tygodniach przyjechałem bez zapowiedzi do niego, wiedziałem ze jest gdyż siedzi od rana do nocy w warsztacie. Trafiłem na moment, w którym rozładowywał ok 12 chopperów z przyczepy. Naprawdę elegancki widok. Powiedział że mogę sobie popatrzeć i za chwile do mnie podejdzie. Uwaga, przypatrzałem się dobrze wszystkim motorom i muszę powiedzieć ze żaden nie był po dzwonie, nie był rozbity, tylko ogólnie poobijane. Co sie okazało, że facet miał już je wszystkie sprzedane, bez wystawiania na allegro. Tak powiedział, że 80% moto sprzedaje bez wystawiania. Po chwili rozmowy poszliśmy do garażu i wyciągnął mi drag stara 1100 z 2008 o którym bez przerwy myślałem. Gdy moto pięknie chodził, facet mi mówi co przy nim robił, co jest nie oryginalne itd, ( ogólnie dość szczegółowo) ale uwaga, zapytałem, czy zgodzi się na pomiar ramy w Bielsku Białej, byłem ciekaw odpowiedzi lecz usłyszałem '' oczywiście, taki szczegółowy pomiar kosztuje 400 zł. z transportem do dowolnej firmy do Bielska ''. Ok umowiliśmy sie na sobote rano, że pojedziemy razem itd, p. Karol w między czasie zrzucił cały przód wydechy itd, powiedział że to konieczne aby był dobry odczyt, zajechaliśmy do firmy MOTOSFERA w Bielsku Białej. Mimo wieku byłem bardzo podekscytowany. 15 minut moto zapięte na laser. Po 10 minutach mechanik mówi motor prosty jak łza. Dostałem wydruk. Wtedy juz wiedziałem że go kupie. Wracając do domu myślałem sobie, że ten gość jest naprawdę wiarygodny. P. Karol był bardzo pewny siebie od samego początku co do sprzedawanych motorów. Kupiłem drag stara 1100 2008r w bardzo dobrej cenie, przemalowanego porobionego ale mimo to motocykl jest prosty dobrze zrobiony. Po miesiącu mój znajomy kupił vl 800 2006r., jeszcze bardziej przezorny niż ja :) JESTEŚMY oba ZADOWOLENI, jak coś nawali to napisze na forum. POZDRAWIAM GENEK TYCHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Kupiłem u Karola VTX-a 1300 Retro o którego w listopadzie ja pytałem na forum, moto zostało rozebrane i przejrzane po zakupie przez mojego kumpla który od 20 lat żyje z napraw motocykli i wszystko jest cacy.Honda owszem po ślizgu ale prosta,a uszkodzenia które były to pierdółki i do tego przyzwoicie naprawione.Sądzę,że nic lepszego za te pieniądze w tej klasie motocykli bym nie znalazł,a sporo różnych oglądałem.Polecam sprzedawcę.Na tej stronie możesz moje moto zobaczyć jak wygląda teraz i w dniu zakupu zapraszam: https://picasaweb.google.com/105791547857167371881/27022011#5578490410521044946

Wielkie dzięki za odpowiedź 'Szafa76' właśnie o takie info mi chodziło - kogoś kto kupił moto, posprawdzał, jeździ i jest zadowolony. BTW - Twój VTX jest piękny :( Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to moje pierwsze pisanie na forum...

... jeszcze bardziej przezorny niż ja :( JESTEŚMY oba ZADOWOLENI, jak coś nawali to napisze na forum. POZDRAWIAM GENEK TYCHY

Genek - dzięki za tak obszerny komentarz (trochę skróciłem cyctat) :D właśnie takich opinii szukałem na forach. Bardzo pomocne uwagi - jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że niedługo spotkamy się na trasie albo na mieście B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytałem forum szukajac informacji o warrior i znalazłem przypadkowo ten temat. Kupiłem u niego 5 miesiecy temu właśnie warrior. Jak narazie jestem zadowolony. Jedyny minus to to że nie powiedział mi o zle wyważonych kołach. Przy 90km skakała mi kierownica, zadzwonilem do niego z pretensjami ze rama jest krzywa ( nie wiedziałem czemu sie tak dzieje ), gosc przyjechał popatrzał wykrecił koło i przywiózł na drugi dzień. Zle wyważone okazało sie. Znajomi mnie już nakrecili na zwrot motora i szykowała sie mała awanture a tu wszysko ok. Mieszkam 35 km od niego na swój koszt do mnie dotarł. Wiem ze sprzedał ogromnie ilosci sprzetów, jak byłem było kilku kupujacych u niego, nawet Czesi. Brak reklam na płocie mimo iż prowadzi komis. Nie mogłem do niego trafic. Ja jestem ogólnie zadowolony. Moto sprawdził mój znajomy z Lędzin i nic nie kombinowane. Lusterka miałem nie oryginalne o czym mi nie powiedział i to jedyny minus !!! Gosc do dogadania - to moje zdanie a nie lubię ogólnie handlarzy. Na 99% nie bede nigdy szukał motora gdzieś indziej. Do zobaczyska wkrótce !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja też kupiłem u Karol Vl800 z 2008 roku w grudniu 2010r. Specjalnie czekałem aż moto będzie na placu aby zobaczyć w realu (dlatego przeszła mi koło nosa lepsza wersja bo ktoś go zadatkował. Wszystko było tak jak w ogłoszeniu. Zero ściemy i mataczenia. Moto oczywiście został sprawdzony czy jest prosta rama dostałem wydruk (Motosfera Bielsko)i poprosiłem aby go zrobił na gotowo. Nie przesadza z cenami i wszystko wyszło jak najbardziej OK. Co do cen części to brałem u niego jeszcze oponę, która wyszła lepiej niż na allegro (świeży dot), zawsze można się z nim dogadać nic na siłę, nie tak jak u innych osób co handlują. Po mnie Vl kupił jeszcze mój kumpel z pracy i też jest zadowolony, a następny przymierza się do M50 którą Karol właśnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał trzypostowiec B)

ja przynajmniej nie chwale kolesia ;) siedzę czytam mało pisze bo dopiero zaczynam przygodę z moto wiec sie interesuje ale to mnie zawsze rozbrajało tak jak polecenia firm i nagle 30 osób zarejestrowanych w ciagu kilku dni pisze że jest super ok polecaja :D))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, takie peany pochwalne trzeba traktować z rezerwą, ludzie są bardziej skłonni do wylewania pomyj na forum niż do pochwał, ale z drugiej strony może akurat ktoś miał pozytywne doświadczenia. Pozostaje czekać na opinię autora tematu po zakupie.

W 100% się zgadzam też podchodzę z pewną rezerwą do "super-pozytywnych" komentarzy przez dopiero co zarejestrowane osoby, chociaż, jako że sezon się zbliża to i "nowych" (takich jak ja) na forum będzie więcej :D

Powyżej udzielił się Szafa76, który początkowo wywołał temat - myślę, że jego opinię warto wziąć pod uwagę, a to że ktoś postów ma niewiele, cóż, może nie siedzi na forum na co dzień (trzeba na to jednak trochę czasu poświęcić :D ) ale może właśnie miał jakieś doświadczenia. Każdy może wyciągnąć z odpowiedzi na forum to, czego chce się tam doszukać. B):D Trochę może naiwnie, ale ja mam jeszcze wiarę w ludzką uczciwość B)

Dam Wam znać jak już coś będzie stało w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego rację na forum bywam rzadko,bo znam ciekawsze zajęcia niż ślęczenie przy kompie,z wszelkiej maści forów korzystam głownie gdy potrzebuję pomocy w jakimś zagadnieniu.Motocykl faktycznie kupiłem u Karola i nie narzekam,w ten weekend zrobiłem około 250km,a czy ktoś w to co piszę wierzy czy nie to osobiście mnie to wali jego sprawa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego rację na forum bywam rzadko,bo znam ciekawsze zajęcia niż ślęczenie przy kompie,z wszelkiej maści forów korzystam głownie gdy potrzebuję pomocy w jakimś zagadnieniu.Motocykl faktycznie kupiłem u Karola i nie narzekam,w ten weekend zrobiłem około 250km,a czy ktoś w to co piszę wierzy czy nie to osobiście mnie to wali jego sprawa.Pozdrawiam.

a to niech cię wali dalej i idź sobie coś tam porób zamiast tracić czas na bezsensowne odpisywanie komuś skoro to tylko strata czasu a przyciesz sobie w tym nie pomagasz wiec już myk myk z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat jest ciekawy.

rozmawialem z tym panem Karolem

wyslal mi troche fotek motorkow ktore sa na oceanie .

lecz mam tez obawy o ktorych piszecie,

ja mam czym jezdzic ale zawsze mozna cos ,,lepszego,, kupic

boje sie ze on mi go nie doprowadzi do stanu takiego jak ja sobie bym zyczyl

a sam nie mam na to czasu no i nie mam doswiadczenia w szukaniu czesci

piszcie jezeli macie cos ciekawego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się ze mną swoimi merytorycznymi uwagami w temacie znajomości, rzetelności i wiarygodności sprzedawcy. Wszystkie wasze opinie były bardzo przydatne. Jeszcze raz dziękuję. :)

No to JEST :-) Od tygodnia jestem właścicielem elegancko odremontowanej VT 750tki. Stan bardzo dobry. Nie jest może wypieszczona :D ale tym się zajmę sam - zresztą o to przecież chodzi.

Co do Karola - jest OK. Szybko, sprawnie, bez ściemy. Przygotował papiery (łącznie z tłumaczeniem - nie miałem czasu ganiać do tłumaczy), podjechał na stację ASO i zrobił mi przegląd, oczywiście przy zwrocie kosztów. Moto zarejestrowane w ciągu 30 min.

W niedzielę miałem małą awarię - podejrzenie padło na akumulator bo starter nie kręcił rozrusznikiem, spadało napięcie, bez szans na jazdę. Telefon do Karola. Bezproblemowo, następnego dnia przyjechał z akumulatorem, pomiernikami, itp. ale... okazało się, że przyczyną był zerwany trzpień wewnątrz manetki, który zablokował guzik startera. Okazało się że na parkingu strzeżonym (!) ktoś się zabawiał motocyklem na postoju...

2 min i moto było znów sprawne :) Jeździ i nawija kilometry.

Mogę tylko powiedzieć i potwierdzić, że Karol to bardzo rzetelny i wiarygodny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.