Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy chooper


Frick

Rekomendowane odpowiedzi

HejNiebawem odbieram prawko na motor :)Od zawsze moim marzeniem był soft-chooper, jazda gdzies hen-hen daleko nie ogląda wszy się za siebie w wiatrem we włsach :) heheChciałbym abyście doradzili mi jakim chooperem mógłbym poruszac się po drogach bez głośnego ryku i ogromnych gabarytów. Myslę o czymś mniejszym i lżejszym jednak dobrym(nie chodzi mi tu o jakiegoś Rometa za 1,500zł). Coś czego nie wstydziłbym się a dawało by mi satysfakcję z jazdy.Dla uproszczenia typowań podam iż ważę 67 kg i mierzę 172 cm.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopper narodził się pod koniec lat 50. w Stanach Zjednoczonych, gdy motocykliści jeżdżący na ciężkich Harleyach wpadli na pomysł "odchudzenia" swoich jednośladów, celem zwiększenia ich osiągów (nazwa "Chopper" pochodzi od czasownika "to chop" – siekać, odcinać). W tym czasie nie było części do tuningu, a maszyny wyścigowe nie miały homologacji. Motocykliści zdejmowali ze swoich motocykli wszystkie zbędne elementy (np. błotnik przedni, szerokie opony przednie, klakson, oświetlenie) lub wymieniano je na lżejsze odpowiedniki. W przerobionych motocyklach wymieniano seryjne siodła na małe siedziska, zakładano cieńsze koła przednie, a seryjny, duży bak zastępowano nowym (wtedy robionym często w garażu), małym zbiornikiem. Z początku wszystkie przeróbki podporządkowane były zwiększeniu osiągów, dopiero później zaczęto większą dbałość przykładać do wizualnej stronyautor.wikipedia.pl----------czyli moja maszyna:P:P:P:P:P----------klasyczny choppers:p----------czyli malo co fabryczne:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Mój pierwszy chopper to Suzuki Savage ls650 z wysoką kierą i wysunietymi podnóżkami.Mam 182cm wzrostu.Może będzie to dla was dziwne ale jeżdzi mi się wygodnie.Oczywiscie solo,bo z tylu siedzonko to już inna historia.Choć moja kobieta jakos daje rade.Chyba tylko dlatego nie narzeka bo mnie bardzo kocha albo nie chce mnie samego puszczać na zloty.

Moto w tym sezonie chce sprzedać i kupic coś potęzniejszego.

Dla mnie Savarzka ma swój urok i zajebisty głos którego nie da sie porównać z niczym innym. Mam do niej sentyment.Gdybym miał kasę na nowy tego sprzęta nigdy bym nie sprzedał.Pozdrawiam Kafel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.