Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dobry mechanik - okolice Dąbrowy Górniczej


slaveq

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich,mam pytanko, poszukuję dobrego mechanika w okolicach Dąbrowy Górniczej do mojego świeżo zakupionego Kawasaki ER-5, niestety motocykl po trzech dniach jazdy stracił moc, zawiozłem go do mechanika w DG, coś tam pogrzebał, wymienił świecę (silnik palił na jeden gar) i skasował 100 zł. Niestety nie dało to żadnych rezultatów - jak było tak jest. Szukam kogoś kto dobrze zdiagnozuje usterkę bo nie uśmiecha mi się jeździć co chwilę do magików, którzy za 350 zł zaproponują mi synchronizację gaźników bo "może to pomoże".Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich,mam pytanko, poszukuję dobrego mechanika w okolicach Dąbrowy Górniczej do mojego świeżo zakupionego Kawasaki ER-5, niestety motocykl po trzech dniach jazdy stracił moc, zawiozłem go do mechanika w DG, coś tam pogrzebał, wymienił świecę (silnik palił na jeden gar) i skasował 100 zł. Niestety nie dało to żadnych rezultatów - jak było tak jest. Szukam kogoś kto dobrze zdiagnozuje usterkę bo nie uśmiecha mi się jeździć co chwilę do magików, którzy za 350 zł zaproponują mi synchronizację gaźników bo "może to pomoże".Z góry dzięki za pomoc.

przywiez go do mnie zobaczymy co mu sie dzieje 604498959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam warsztat Piotra Dudka (z okolic Sosnowca chyba jest) To były forumowicz ale po zmianach się obraził <_< i już nie pisze.

Piotr Dudek ma swoje moto-garage w Mysłowicach ul. Obrzeżna Północna okolice giełdy samochodowej.Piotr udziela się na Forum Motocyklistów PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudek ma swoje moto-garage w Mysłowicach ul. Obrzeżna Północna okolice giełdy samochodowej.Piotr udziela się na Forum Motocyklistów PL

Ne swój bo to serwis mojego syna Grzegorza a ja mu czasami pomagam.

Ps. Carlos ja się nie obraziłem tylko nie podobało mi się zachowanie dyktatorskie właściciela tego forum dzięki czemu Śląsk ma teraz dwa równoległe fora i to jest jedyny plus tych poczynań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich,mam pytanko, poszukuję dobrego mechanika w okolicach Dąbrowy Górniczej do mojego świeżo zakupionego Kawasaki ER-5, niestety motocykl po trzech dniach jazdy stracił moc, zawiozłem go do mechanika w DG, coś tam pogrzebał, wymienił świecę (silnik palił na jeden gar) i skasował 100 zł. Niestety nie dało to żadnych rezultatów - jak było tak jest. Szukam kogoś kto dobrze zdiagnozuje usterkę bo nie uśmiecha mi się jeździć co chwilę do magików, którzy za 350 zł zaproponują mi synchronizację gaźników bo "może to pomoże".Z góry dzięki za pomoc.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twojego posta ale jeżeli z góry zakładasz, że to będzie 350 zeta lub chcesz tanio usunąć opisywaną usterkę to będzie wielki problem.

Jeżeli po trzech dniach użytkowania motocykla nagle stracił moc to w/g mnie prawdopodobnie kupiłeś minę i dostałeś po rogach - sorry.

Wracając do tego nieszczęsnego posta - Ty naprawdę szukasz kogoś kto bezpłatnie zdiagnozuje awarię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne swój bo to serwis mojego syna Grzegorza a ja mu czasami pomagam.

Ps. Carlos ja się nie obraziłem tylko nie podobało mi się zachowanie dyktatorskie właściciela tego forum dzięki czemu Śląsk ma teraz dwa równoległe fora i to jest jedyny plus tych poczynań.

Sory Piotr myślałem że to Grzegorz Tobie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

Kawasaki zostawiłem w Perfect Moto na Legionów Polskich, okazało się, że pierwszy mechanik (również dość znany w Dąbrowie - nazwy nie chcę wymieniać ale ludzie z gołonoga będą wiedzieć o kogo chodzi) za sto złotych:

  1. wstawił używaną świecę, która jak to określili "wyglądała jak wyciągnięta ze śmietnika".
  2. nie spojrzał nawet na gaźnik, który zapchał się w momencie kiedy nie palił jeden gar.
  3. spuścił część oleju i nie dolał nowego(to są podejrzenia bo w momencie dostarczenia do Perfect Moto po uruchomieniu zaczęła się palić kontrolka oleju).

Motocykl czeka na nowy sezon z wymienionymi świecami, olejem i płynem chłodniczym. Niestety po odebraniu zauważyłem, że pali jak smok (9 litrów na setkę), prawdopodobnie coś jest rozregulowane w gaźnikach i będzie trzeba to po zimie zrobić. Możliwe, że skorzystam z któregoś z mechaników, którego poleciliście. Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twojego posta ale jeżeli z góry zakładasz, że to będzie 350 zeta lub chcesz tanio usunąć opisywaną usterkę to będzie wielki problem.

Jeżeli po trzech dniach użytkowania motocykla nagle stracił moc to w/g mnie prawdopodobnie kupiłeś minę i dostałeś po rogach - sorry.

Wracając do tego nieszczęsnego posta - Ty naprawdę szukasz kogoś kto bezpłatnie zdiagnozuje awarię?

Nie zakładałem, że to będzie 350 zł, nie zakładałem też że ktoś diagnozę zrobi za darmo, wolę jak ktoś nawet potrzyma motocykl dłużej, dobrze go zdiagnozuje, powie ile będzie kosztować naprawa i go naprawi:) a nie tak, że naprawa nic praktycznie nie dała. Motocykl na szczęście miną się nie okazał:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.