Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyprawy motocyklem 2011


MEOPLUS

Rekomendowane odpowiedzi

ja lece tak...rozochocony nawiniętymi w tym roku z moją Małgosią na Chorwacji 4100 km,juz zaplanowaliśmy na rok następny kolejna wycieczke...zapodaje wstepnie temat bo trasa szykuje sie miła i ciekawa,a nawet sympatyczna...dupska bedą szczypały,ale to sie zniesie..byle sprzęt wytrzymał!!!ZIMA BEDZIE MAMY WSZYSCY NADZIEJE SUKA ,KRÓTKA,ale lepiej więcej szczegółów mieć w głowie i posłuchac rad starszyzny z forum...w tym roku zapakowaliśmy moto az pod sufit,i lajtowo heja w droge..oto linek trasy na 2011..plan ok 20 dni...http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=118249171614242582181.0004894d7dd90d58d23e6&z=5 Post edytowany: 04.11.2010 15:15 Post edytowany: 04.11.2010 15:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grossglockner i okolice jak nabardziej polecam. bylismy w tym roku i zdecydowanie warto. nocleg znajdziecie w kaprun ktory sam w sobie jest bardzo fajny i sporo mozna pozwiedzać. w tym roku jedziemy na traske ktora odbywał się test alpenmaster 2010 a druga opcja to jedziemy w alpy francuskie w okolice mont blanc tak wiec i tu i tu wypas na maxa. jak kros chce mozna sie podczepić. ze względu na warunki panujące wysoko w alpach pojedziemy nie wczesniej niż przełom lipca sierpnia bo wczesniej może być kłopot ze śniegiem. a co do samych alp to zdecydowanie włoskie najbardziej mi sie podobały a dolomity to juz w ogole pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus @ 14.11.2010 22:45kriss kross/kris sps @ 04.11.2010 15:13oto linek trasy na 2011..plan ok 20 dni...maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=118249171614242582181.0004894d7dd90d58d23e6&z=5jaki jest szacowany koszt wyprawy ??
nigdy nie licze...zesrał bym sie z nerwów!ale w Atenach may spenie na 3 nocki za free u wujka...w Istambule mamy 2 nocki u zaprzyjaznionego trenera siatkówki...paliwo..jedzenie...spanie...bierzemy jak zwykle namiot i spiwory,ale ceny kempingów sa o kilka euro niższe od kwater,wiec wybieramy luksus...w tym roku dojechalismy do Granic Albanii (na intruderze ja i moja Małgoś)do Aten to juz rzut czymkolwiek..a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!Plan jest, ale nie wiem jak z wykonaniem? Proponuję obiazdówkę, po europie aż do Portugalii.

jak juz bedziecie polecam Porto wieczorem nad rzeka Duero, co 50m slynne bodegi gdzie mozna walnac kieliszek i isc do nastepnej, oprocz tego swietne plaze nad oceanem, bylem tydzien temu i ludzie sie juz kąpią i opalaja :)

DSC04295.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy przez balkany az do Turcji odpowiada Ci, bo ja tez poszukuje chetnych na podroz w te okolice. pozdro :)

Hej! Co do Turcji to też jest jakaś opcja, czy może myślałeś o terminie i kosztach ???

Co do Bałkanów to czemu nie? A Turcję też chętnie byśmy obejżeli....

Jak ma wyglądać trasa?

Można by zachaczyć o Węgry tanio i ładnie...

post-196711-0-70254300-1303300544_thumb.

post-196711-0-70254300-1303300544_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybieram się w terminie 17-28.06 na motowyjazd w kierunku zachodnim.

Może ktoś ma podobnie zaplanowaną trasę lub ma ochotę dołączyć się.

Noclegi namiot.

Plan jest taki:

1. Wjazd w Alpy Środkowe od północnej strony (poniżej Jeziora Bodeńskiego)

2. Przejazd przez kilka przełączy alpejskich w kierunku Mont Blanc

3. Wzdłuż granicy FR/WŁ na południe z opcją na kilka atrakcji Prowansji

4. Dalej na południe w kierunku Morza Śródziemnego, potem wzdłuż Morza Liguryjskiego, aż do Pizy

5. Kilka ciekawych miejsc w Toskani (w kierunku wschodnim), aż do wybrzeża w okolicach Rimini.

6. Powrót wzdłuż wybrzeża (na północ) w kierunku kraju.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Wybieram się w terminie 17-28.06 na motowyjazd w kierunku zachodnim.

Może ktoś ma podobnie zaplanowaną trasę lub ma ochotę dołączyć się.

Noclegi namiot.

Plan jest taki:

1. Wjazd w Alpy Środkowe od północnej strony (poniżej Jeziora Bodeńskiego)

2. Przejazd przez kilka przełączy alpejskich w kierunku Mont Blanc

3. Wzdłuż granicy FR/WŁ na południe z opcją na kilka atrakcji Prowansji

4. Dalej na południe w kierunku Morza Śródziemnego, potem wzdłuż Morza Liguryjskiego, aż do Pizy

5. Kilka ciekawych miejsc w Toskani (w kierunku wschodnim), aż do wybrzeża w okolicach Rimini.

6. Powrót wzdłuż wybrzeża (na północ) w kierunku kraju.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybieram się w terminie 17-28.06 na motowyjazd w kierunku zachodnim.

Może ktoś ma podobnie zaplanowaną trasę lub ma ochotę dołączyć się.

Noclegi namiot.

Plan jest taki:

1. Wjazd w Alpy Środkowe od północnej strony (poniżej Jeziora Bodeńskiego)

2. Przejazd przez kilka przełączy alpejskich w kierunku Mont Blanc

3. Wzdłuż granicy FR/WŁ na południe z opcją na kilka atrakcji Prowansji

4. Dalej na południe w kierunku Morza Śródziemnego, potem wzdłuż Morza Liguryjskiego, aż do Pizy

5. Kilka ciekawych miejsc w Toskani (w kierunku wschodnim), aż do wybrzeża w okolicach Rimini.

6. Powrót wzdłuż wybrzeża (na północ) w kierunku kraju.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wycieczka moze wybrałbym sie ale ja mogę wyjechać dopiero 18.Napisz prosze jaki dystans planujesz na pierwsz dzień bo może cię dogonie a i jeszcze jaką prędkością podrużujesz pozdrawiam

Trasa pozostaje bez zmian, tylko uległa odwróceniu.

(Dostałem info z Francji, że w Alpach jeszcze jest sporo śniegu.)

Pierwszy nocleg w okolicach Villach - Tarvisio.

Potem w dół do San Marino.

Prędkości typowo podróżnicze, ma to być jazda dla przyjemności.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Co do Turcji to też jest jakaś opcja, czy może myślałeś o terminie i kosztach ???

Co do Bałkanów to czemu nie? A Turcję też chętnie byśmy obejżeli....

Jak ma wyglądać trasa?

Można by zachaczyć o Węgry tanio i ładnie...

Hej, sorki za lekki poslizg. Termin to sierpien - wrzesien, koszt to okolo 5 tysa min. trudno powiedziec bo jeszcze w tych stronach nie bylem. A trasa to czechy - austria -slowenia -chowacja -bosnia i harcegowina - czarnogora - albania- macedonia - grecja- turcja. Oczywiscie wszystko jest kwestia ustaalenia i dogadania sie. w drodze powrotnej przez wlochy :D

post-198154-0-35823600-1308696878_thumb.

post-198154-0-35823600-1308696878_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy przez balkany az do Turcji odpowiada Ci, bo ja tez poszukuje chetnych na podroz w te okolice. pozdro

Moj plan to czechy - austria -slowenia -chowacja -bosnia i harcegowina - czarnogora - albania- macedonia - grecja- turcja. droga powrtona przez wlochy. termin to okolo sierpnia wrzesnia. Oczywiscie wszystko jest kwestia ustaalenia i dogadania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.