Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

80km/h


flashar

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest w fazie planów. Niestety wielu z nas nie ma tego komfortu, by wyrwać się z domu na więcej niż dwa dni. Jadą z nami trzy małżeństwa - zostawiają w domu swe pociechy z babciami - to już jest mały problem - dłuższy wyjazd może być problemem.

Natomiast wyjazd latem na mazury pogodziliśmy w ten sposób, że dzieci i żony jadą dwoma samochodami szybkimi bezpiecznymi drogami, my natomiast dojedziemy motocyklami do nich już na miejscu obierając trasę wschodnią granicą - musieliśmy jakiś kompromis wypracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wyjazd latem na mazury pogodziliśmy w ten sposób, że dzieci i żony jadą dwoma samochodami szybkimi bezpiecznymi drogami, my natomiast dojedziemy motocyklami do nich już na miejscu obierając trasę wschodnią granicą - musieliśmy jakiś kompromis wypracować.

Już tez tak jechałem, na wakacje na Dolny Śląsk. Żona z psami i bagażem autem, ja na moto. Po 5 dniach znudziło jej sie jeżdżenie po okolicy samochodem, więc pozostałe 9 dni miałem dla swoich wycieczek. W międzyczasie jeszcze zaliczyłem 3 dniowy Babozlot :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy ją od zeszłego sezonu. Uzależniamy wyjazd od pogody. Raczej będzie to koniec maja. 

Wstępnie wyjazd bladym świtem w piątek, powrót późnym wieczorem w sobotę. Jeden nocleg w jakimś urokliwym pensjonacie - wieczorem grill i mała imprezka.

Masz juz jakies mgliste plany w jaki rejon? Mógłbym sobie zostać do niedzieli w tym pensjonacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem wróciłem z dwudniowej wycieczki solo do Wielkopolski - łącznie nawinięte 713km.

Frajdą dla mnie była jazda bocznymi drogami z prędkościami 70-80km/h.

Niczym nie skrępowana jazda, częste postoje by coś zwiedzić, coś ciekawego zobaczyć.

Jazda solo, albo w niewielkiej kameralnej grupie to jest to, co mnie ostatnio kręci. 

Żadnej presji grupy, spokojna jazda tak naprawdę tam, gdzie cię oczy poniosą. Często zbaczałem z wcześniej obranej drogi gdzieś w bok, by potem ponownie powrócić na właściwy azymut.

Jak mnie coś najdzie, to znowu obiorę jakiś ciekawy kierunek.

Co do Kotliny Kłodzkiej, to decyzją większości niestety jedziemy tylko w 3-4 maszyny.

Doszliśmy do wniosku, że na taką wycieczkę należy dobrać ludzi, którzy mogą na sobie polegać, tutaj nie ma miejsca na przypadkowość i nieprzewidywalność. Niestety ostatnie wypady w większej przypadkowej grupie uświadomiły mi, że taka jazda może być nieprzewidywalna. W grupie powinny panować pewne zasady. Jak widać - wielu one są obce. Tempo i styl jazdy powinny być dostosowane do najsłabszych... Ale nie czas i pora o tym pisać.

Więc Panowi i Panie organizujcie się i nawijajcie kolejne setki kilometrów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda, bo czekałam na dalsze info na temat tej wycieczki. Myśleliśmy z chłopakiem co by się podłączyć do Was :)

Kotlina jest pikna. Kilka razy zdarzyło nam się tam wybrać motorem na weekend, zaliczając też jakąś górską wędrówkę.

Zazwyczaj nocowaliśmy w D.W. „GIGANT 1882” w Międzygórzu :) Polecam to miejsce.

Jakby się coś zmieniło i można by jednak do Was dołączyć, daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shreku, niech każdy jeździ jak mu pasuje. Tobie i tak moje towarzystwo nie odpowiada, kto by z takim "emerytem" wlókł się 70-tką :P .

Wiesz, jak ktoś ma pracę z nienormowanymi godzinami, na utrzymaniu rodzinę, to wierz mi - czasami trudno wygospodarować optymalny czas na wyjazd.

Mój poprzedni wpis nie odnosił się do nikogo personalnie. 

Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że grupa powinna albo być w jakiś sposób wyselekcjonowana, albo jeśli już, to wszyscy dostosowujemy się do tych najsłabszych.

Osoby, które preferują odmienne style jazdy, powinny szukać odpowiednich kompanów dla siebie. 

Nie ukrywam, że kilka osób z tego forum dogaduje się, potrafimy dostosować się wzajemnie, widać wszystkim odpowiada taka jazda.

I tyle w temacie. Nic na siłę.

Guitarka, oczywiście,że będziecie mogli do nas dołączyć. Jednak jeśli Wam nasze tempo i styl jazdy nie będzie odpowiadał, po prostu pojedziecie sobie dalej sami, żaden problem.

Ja piszę to wszystko po to, by nie było rozczarowań. Shrek zna nasze klimaty więc czasami walnie jakimś złośliwym teksem, ale to w gruncie rzeczy poczciwy chłopina  :)  On by na takim wyjeździe się męczył - a nie o to w tym chodzi. Po co nam kwaśne i ponure miny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :)

Kotlina zaliczona.

Wyjazd w kameralnym gronie w sobotę rano, powrót wieczorem w niedzielę. 4 motocykle i Gosia w roli plecaka :)  (ale już niedługo - trzymamy za nią kciuki przed egzaminem :) )

Dystans prawie 600km. Pogoda wymarzona - 18st. słonecznie, delikatna chłodna bryza.

Wszystkie obowiązkowe trasy w Kotlinie zaliczone. Ne przekraczalna prędkość 80km/h - z małymi wyjątkami.

Tempo turystyczne, zwiedzanie, aktywny udział w atrakcjach tego regionu - park linowy, wjazd na Czarną Górę, spacery po Kotlinie (po drewno do lasu na ognisko :)) .

Decyzją większości zdecydowaliśmy się jednak na wyjazd w niewielkiej grupie i to była świetna decyzja.

Obszerny materiał video posłuży do zrobienia rewelacyjnego reportażu z wypadu.

Dla mnie od teraz Kotlina Kłodzka na stałe wpisuje się w kalendarz co rocznych wypraw motocyklowych. Przepiękna kraina, raj dla motocyklistów. Obiecałem sobie, że co roku na wiosnę i jesień zaliczę te zapierające dech w piersiach trasy motocyklowe. Spokój cisza, puste zadbane drogi. Dla mnie nasze Beskidy mocno straciły na atrakcyjności.

Na szybciora wklejam link do filmu z incydentem z owcami na trasie :)

Niebawem obszerna relacja na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.