Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

80km/h


flashar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Od dłuższego czasu śledęe ten temat i mam dużą ochotę się przyłączyć. Mam propozycję wyskoczenie do Opavy. Nigdy tam nie byłem, ale starówka, choć niewielka, wygląda ciekawie (na google earth) :blush: . Z parkingu przy centrum "Europa Centralna" to tylko 85 km jadąc przez Racibórz (można tez autostardą przez Ostrawę, to wtedy 103 km). Powrót proponowałbym przez Krnov i Kędzierzyn (bo nie byłem, he,he) :D Cała trasa to w sumie maks 250 km.

 Jak pisałem, już wcześniej chciałem z Wami pojeździć, ale musiałem wymienić olej i takie tam. Jutro ma przyjść mój nowy łańcuch i mam wielką nadzieję, że na sobotę będę gotowy, choć wolałbym niedzielę bo na niedzielę uporam się z łańcuchem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety grupa się wykruszyła, więc ja dołączam do zabrzańskiej grupy i śmigamy na Burą Sukę - więc Guitarka zapraszamy do nas - spokojna turystyczna jazda.No i wrażenia ze spotkania w większym gronie niezapomniane. Jutro 12.30 na BP na 3-go Maja w Zabrzu - przed Kończycami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przejechałem pierwsze km w tym roku.

Nastawiłem się i mimo deszczu zrobiłem 90 km wokół komina.

Gliwice, Niezdrowice (U Ruty - mam tam w lecie prowadzić orszak motocyklowy weselny), Zatoka Kanału Gliwickiego w Ujeździe, Gasthaus Tischbierek - Gospoda Tiszbierek (Olszowa - Knajpa od XIX wieku, Ujście Kłodnicy z Kanału Gliwickiego, Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/dzis/europa,polska,katowice,9342.html

Pogoda na weekend zapowiada się wyśmienita :)

Tym razem planujemy jakiś fajny wypad w niedzielę - wiele osób niestety w sobotę pracuje.

Wyruszamy wstępnie w okolicach godz. 10-tej. Kierunek jazdy - jeszcze nieokreślony :)

Ktoś rzucił temat, by zahaczyć o Jezioro Rybnickie, fortyfikacje na Olzie, zaliczyć kilka urokliwych pałacy i zameczków na Opolszczyźnie.

Kierunek południowy zachód, Kuźnia Raciborska, Krapkowice - powrót przez Gogolin, zamek w Toszku, pałac w Brynku... Taka lajtowa turystyczna trasa u progu sezonu motocyklowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na drodze zdarz mi się coraz więcej sytuacji podbramkowych - ciągle ktoś mi zajeżdża drogę, wymusza pierwszeństwo - jakoś udało mi się wybrnąć z tych opresji. Dlatego nauczony doświadczeniem, od jakiegoś czasu preferuję wyłącznie jazdę relaksacyjną - w dosłownym tego sowa znaczeniu :)

Nie ma więc mowy o jakiejś brawurowej jeździe. Jak ktoś chce zapierdzielać - to krzyżyk na drogę i droga wolna - powodzenia, ale be zemnie.

Ja zafundowałem sobie długo weekend - już od piątku do poniedziałku mam wolne - pogoda ma być znakomita.

Poczekajmy więc do soboty, wówczas ugadamy się już dokładnie.

Dzisiaj koleś zajechał mi drogę jak jechałem z Zabrza do Gliwic. Nie było czasu na hamowanie, szybkie odbicie w bok, jakoś się udało. Szeroki kąt kamerki błędnie może oddawać prędkość samochodu - nie była większa niż 60km/h - jak ktoś się uważnie przypatrzy, to przed skrzyżowaniem auto zwolniło - taki mam już nawyk - zwalniam przed każdym skrzyżowaniem. Zaraz przed pracą pojadę na osiedle, na które skręcał ten koleś, może uda mi się go odnaleźć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z filozofia jazdy MisterTwister'a. Podobne sytuacje jak na filmiku zdarzają się prawie codziennie.

Jeśli można to także chętnie się przyłączę do niedzielnego wyjazdu (zanosi się na to, że będzie nas całe stado :)). Będę na 99,9%, gdyż moto mam wsytawione na sprzedaż, a szanse, że sprzedam do niedzieli wynoszą 0,1%... albo trochę mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.