Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

80km/h


flashar

Rekomendowane odpowiedzi

Na Transalpa 650 - znajomy z Łabęd sprowadza mi go z Włoch.

Jeszcze w tym tygodniu bus go przywiezie, motorek trafi na warsztat, gruntowne oględziny i przegląd.

Mam nadzieje, że stan techniczny motorka będzie perfekcyjny.

Bandzior jest ogólnie fajny, ale... Dla mnie pozycja trochę niewygodna - musiał bym zmienić albo podnieść kierownicę.

Brak owiewek powoduje, że powyżej 120km/h jazda nie jest już przyjemnością. Jakoś klimaty turystyczne są mi bardziej bliskie.

Zdam relacje jak już go już będę miał - o ile ten egzemplarz spodoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ci zazdroszczę tej przejażdżki, mnie nie chciało się wyciągać sprzętu z piwnicy (bardzo ciasnej piwnicy). Transalp zawsze mi się podobał, może na nim uda nam się dotrzeć do Kotliny Kłodzkiej w nadchodzącym nowym roku. Ostatnio nam się nie udało, ale było całkiem blisko. Oby Ci się trafił dobry egzemplarz, no i nie omieszkaj wrzucić zdjęcia tego cuda jak przyjedzie. LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda na sobotę:

http://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/dlugoterminowa/europa,polska,katowice,9342.html

 

Słońce, 13 stopni w cieniu... Czego chcieć więcej w środku zimy? 

W sobotę mam czas do 15-tej Więc wszystkich chętnych zapraszam do objazdówki po Śląskich przepięknych drogach :)

Zbiórka o 11-tej na Orlenie na Wieszowie. Tempo jak zawsze turystyczne spokojne.

Macie propozycje na ciekawą trasę? Ja już moim trampkiem w tym roku nawinąłem z 400km do kupy :)

Mam nadzieję, że do soboty dojdzie szyba turystyczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... myślałem o Rudach, może objazdówka Dzierżno Pławniowice, potem jakieś azymuty południowe... Fajny pałacyk w Pławniowicach...

Tak, żeby czasem można było się na chwile zatrzymać "w pięknych okolicznościach przyrody"...

Ciepła kawa z termosu, na postoju będzie bosko smakowała. :)

Może kolega Dawid z Bytomia będzie nam towarzyszył, to jego pierwszy sezon na większej pojemności, więc bez szaleństw :)

W moim przypadku jedynie sobota wchodzi w grę - niedziele mi już żona zaplanowała :( wizyta u teściowej w Gliwicach :wacko:

Dawajcie jakieś propozycję, ja mogę zamykać peleton i jechać za Wami :)

Może zahaczymy o Jezioro Rybnickie?

 

Kiedyś chciałem wyznaczyć trasę szlakiem fortyfikacji...tych na Śląsku nie brakuje. Fajne klimaty...

http://bytom.pttk.pl/umocnienia.html

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=885162

http://www.fortyfikacja.pl/index.php?a=historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie wróciłem 

Kumpel dał mi się karnąć swoją Hondą Pan European 

 

........

Na Bandziorze tak mnie wypiździło, że masakra. Ale za to na tej Hondzie jazda to poezja. Duża szyba turystyczna powoduje, że zimny wiatr jest praktycznie nieodczuwalny. No i ta niesamowita dynamika jazdy. Nie czuje się że na budziku ma się dwie paki. 

Nic tylko zbierać ciaciorki i kupić taką Hondę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu koledze już odpowiedziałem na podobne zarzuty. Marianie, ja publicznie nie afiszuje się tym, że zdarza mi się czasami uwolnić wodze wyobraźni na drodze. Byłbym hipokrytą, gdybym twierdził inaczej. To nie zmienia jednak faktu, że nasze publicznie formułowane przekazy mogą trafić na podatny grunt jakim są chłonne umysły młodych adeptów jazdy jednośladem. To własnie ze względu na nich, musimy ważyć nasz słowa.

Każdy jeździ jak chce, nie wydaje mi się byśmy mieli jakikolwiek wpływ na to. Jednak powstrzymajmy się od pewnych komentarzy, które mogą być deprawujące dla innych. Więcej empatii we wzajemnych relacjach.

To tyle, gwoli wyjaśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianie, z nieukrywaną radością przeczytałem Twój ostatni wpis :)

 

Moi drodzy. Pogoda zmienia się dynamicznie. Coś mi się wydaje, że tylko sobota będzie optymalna na wspólny wypad, bo już od niedzieli spadek temperatur i możliwe opady. Póki co nie zapeszajmy i poczekajmy do piątku. 

Tak czy siak jakiś wypad zaplanować musimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może i ja zechcę kiedyś zostawić ściga w domu i pojeździć jak rozsądek nakazuje...Pytanie tylko czy MisterTwister zaakceptuje moje dobre chęci albo mnie pogoni za to że czasem go piknę w czułe miejsce...

Wie ktoś może jak go przekupić (co pije, jaką panienkę mu nasłać) aby mnie nie pogonił gdy będę miał przypływ rozsądku i ochotę się poszwędać z zawrotną szybkością 80 km/godz ( ;) ) poza terenem zabudowanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi bieg  :D  ale dla czego? Przecież jeśli zostawię ściga w domu to nad fazerkiem znęcał się nie będę...Zobaczymy na wiosnę, muszę tarcze zegarów wymienić z angielskich na nasze i to najlepiej na białe żeby nie wprowadzały w błąd i były czytelne (władzuchno toż jadę 50- o co więc biega :huh: ) i pomyśleć nad jakimś stelażem i kufrem żebym mógł zabrać na trasę oprócz szortów i trampek cuś grubszego ew. jakiś namiot i wyżerkę. Oprócz pyrkania korci mnie pojeździć gdzieś z wykrywaczem a widzę że na Forum i taką ekipę pójdzie skompletować.Kto wie, może na takie cuś nawet uda mi się nawet żonkę namówić, a potem na PJ kat A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.