Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

DYLEMAT


cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)Mam ogromny dylemat :) :::W tym roku (6 miesiecy temu) kupilem sobie nowy skuter Kymco super 8 biało-czarny 2t, 50ccNaszla mnie chec na cos wiekszego typu yamaha tzr/aprilla rsNa kymco zaliczylem pierwsza wywrotke, lecz wszystko zamalowane farba i na pierwszy rzut oka nie widac, skuter (mimo tego co sie stalo) w stanie bdb , zadbany i odblokowany (nie w pelni: v-max: okolo 70km/h)I tu sie pojawia Pytanie:Warto za rok na wiosne sprzedac mojego kymco za okolo 4500zł (kupilem nowego za 5800zł) i kupic :a) Yamahe TZR 50ccb) Yamahe TZR 50cc + tuningowac go (jesli mozecie i macie checi moglibyscie napisac ile wynioslby taki tuning tegu motorku)c) Yamahe TZR 125ccd) Aprille rs 50cce) Aprille RS 50cc + tuningowac go (jesli mozecie i macie checi moglibyscie napisac ile wynioslby taki tuning tegu motorku)f) Aprille RS 125ccg) ... Jakies inne (lecz podobne wygladem do tych wyzej wymienionych) ...W wieku 9 lat mialem "skuter" elektryczny, pozniej spalinowy Coliber Kingway 4t, teraz Kymco super 8 2t,Trudno jest nauczyc sie zmiany biegow ? Mam okolo 175cm i 14 lat (wiem jak sie zmienia biegi, lecz nie praktykowalem jeszcze...) Jesli sprzedalbym kymco za te okolo 4,5k to na wiosne mialbym do zagospodarowania okolo 6000zl :)Z gory dzieki za odpowiedziPrzepraszam za bledy ort/literowki-- Ten pojazd (jeslibym kupil) to zamierzalbym trzymac go do czasu, az bede mial samochod (nie zamierzam kupywac MOTORU!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 5800 zł to dosyć sporo za 50-kę (porównując z cenami "chińczyków"), a Kymco super 8 to całkiem dobry skuter o niezłych osiągach. Aprilia RS 50 jest jeszcze droższa a o cały 1 konik słabsza (dane katalogowe), więc byłbyś zawiedziony. No chyba że chcesz ja tuningować ale to dodatkowa kasa. Na twoim miejscu rozejrzałbym się za jakąś 125-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytrus - jak masz 14 lat i nie jeździłeś "manualem" to tylko 50cm na początek! Naucz najpierw się biegi zmieniać, a potem pomyśl o czymś mocniejszym. Na 1 sezon będziesz miał jak znalazł żeby się nauczyć. Zaoszczędzisz sobie kasy, a za 2 lata jak będziesz mieć 16 lat pójdziesz na prawko A1 (choć wg mnie to strata pieniędzy), zdasz bezproblemowo i bez strachu będziesz mógł jeździć sobie 125 po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.