Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki RM 125 Problemy


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem od kolegi RM 125. kumpel wymienial tloka ostatnio (prox) bylo ok, przejechal sie motorem i zauwazyl bialy plyn cieknacy z chlodnicy, usterka wiadoma, simmering pod pompa wody. dzis to wymienilem, jednakze chcialem wczesniej uruchomic motor na sucho tzn bez pompy wody, aby sprawdzic czy wogole chodzi. no ale nie udalo sie. z tego co zauwazylem kompresja jest slaba, tak jak by gdzies uciekala a dodatkowo iskra jest powiedzialbym nikla. co robic w takim wypadku? chcialbym jeszcze dowiedziec sie jaka trzeba zrobic do tego motoru mieszanke oraz jaki olej wlac do skrzyni bo tutaj natrafilem na rozne opinie. Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.Załaczam również zdjecia z pytaniem kolejnym. czy ta urwana część z pierwszego zdjęcia jest konieczna czy da się bez niej przezyć?Oraz pytanie co do tłoka od czego on tak wyglada? dodam ze boki są gładkie a sam tłok jest nowy(jednakże ja go nie kupowałem jeszcze tylko poprzedni właściciel, mam od tego tłoka paragon i pudło)6ff15e3c5383241fm.jpgee481c8d9fe785c8m.jpg801bace5918c6fe7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok wyglada jakby do cylindra dostawał sie piasek i wbijał w denko. Mieszanke najlepiej robić na motulowskim 800 OFF-ROAD ESTER 2Tolej do skrzyni Motul Transoil Expert 10W 40Kto temu silnikowi zrobił taka krzywde? Nasrane silikonem.. i co to ma byc szczelne? Ten urwany kawałek cylindra który wchodzi do kartera nie ma jakiegos istotnego znaczenia bo tłok nie dociera w tamte rejony.Jezeli cylinder ma rysy to jest do tulejowania.Jaki jest luz pomiędzy tłokiem a cylindrem? luz na pierscieniach w cylindrze? Jeżeli jest dobrze spadowane wszystko to uszczlenij to dobrze ale nie na silikonie i nie na takiej ilości.. masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka. Do skrzyni najlepiej nalać castrola mtx tzn przekładniówkę, w żadnym przypadku nie lej oleju silnikowego. Co do firmy PROX to robią tylko dobre zawory i korby, co do tłoków robią jakie chcą, z tego co wiem nie odlewają tłoków w selekcjach. Jeżeli tuleja cylindryczna ma rysy można spróbować to przepolerować, jeżeli nic to nie da robimy szlif i wrzucamy tłok nadwymiarowy w odpowiedniej selekcji. Polecam do tego tłoki wossnera, są to pożądne kute tłoki z grafitową powłoką, która docierając się ułatwia spasowanie tłoka w tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.