Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CBR 600 F4 przerywa na drugim biegu !


pelex

Rekomendowane odpowiedzi

Czećś wszystkim mam taki problem że moja CeBrA przerywa na drugim biegu jak daje w palnik. dzieje sie to dokładnie przy 5000 i 8000 tyś obr efekt jest taki jakby bieg wyskoczył i nagle wskoczył albo jakby paliwko nie dopływało a wszystko trwa ułamek sekundy.Podejrzewam że może to być wodzik podobno sa hydrauliczne ale to tylko moja teoria :) podpowiedzcie coś bo troszke mnie to martwi :(Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedzie dzis padać... to wsiade na moja i przyjże sie czy u mnei jest podobnie.. Choć wydaje mi sie że przy 5 tys. moze sie leko przydlawić, Jesli to faktycznie trwa ułemek sekundy to trzeba pamietać że f4i nieco mui przy niskich obrotach, od razu załapuje tak od 8 tys :) jak sprawdze swojego to ci napisze :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie, dziwne jest to że dzieje sie to tylko na drugim biegu ----------Sorki Piwowarek nie zauważyłem że zadałeś pytanie :)dzieje się tak tylko wtedy jak dam troszke mocniej w palnik przy normalnej jeździe nic nie przerywa----------poprawka teraz przerywa cały czas tak po wyrzej 5 tyś. obr.na dwójce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Ci motocyklem szarpie tak, chocby nagle ktoś pociągnał za line (jak podczas holowania) to masz problem ze skrzynia, tymbardziej jeżeli dzieje sie to tylko na 2 biegu. Gdyby to był gaźnik lub problem z zapłonem, filtrem, wystepowałby na każdym biegu w mniejszym lub wiekszym stopniu.(im wyższy bieg tym wieksze obciązenie dla silnika).Jeżeli to skrzynia, to bieg szarpie a potem nagminnie bedzie Ci wypadał (w zajeżności od tego jak mocno odkręcisz na 2 biegu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz gdy wiem że mam taki problem z dwujka staram się ja traktować delikatnie albo omijam ją, czasami się zdarzy że mi poszarpie ale to już rzadko, co nie zmienia faktu ze nie moge porządnie przyśpieszyć tak jakbym chciał. A to że to nie zapłon ani gaźnik to sie domyślam bo problem dotyczy tylko i wyłącznie drugiego biegu Post edytowany: 09.09.2010 21:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie. Nie wiem czy ktoś nim dużo jejździł na jednym kole i czy to własnie jest przyczyną tej usterki bo motorek ma już przejechane 81 tyś kilometrów więc nie które elementy maja prawo powoli sie sypać i być już mocno wyeksplatowane. Poprzedni właściciel dbał bardzo o maszyne serwisował ją i ogólnie stan wizualny jak i sam silnik chodzi super odpala elegancko nawet jak dłuzej postoi.A wie ktoś może jak się do tej skrzyni dostać czy trzeba cały silnik rozbierać czy da się tylko skrzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamPelex-proponuje Ci nie zabierać się za skrzynie jeśli nigdy tego nie robiłeś .Szkoda nerwów i kasy a po co się martwic podczas ostrej jazdy czy dobrze wszystko zrobiłeś.Myślę ze skóra nie warta wyprawki.Ale jak już "musisz" sam naprawiać to mogę Ci pożyczyć serwisówkę jeśli nie posiadasz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz ze to nie jest takie proste to faktycznie nie ruszam tego ale dzieki wielkie za chęci z ta serwisówką. A może masz jakiegos zaufanego mechanika który by chciał to zrobić i nie jest drogi bo wszystkich co pytałem to chcieli ze mnie z torbami puścić :)Moze jakoś sie spotkamy kiedytś pogadać o maszynach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.