Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer hornet czy cos innego ......?


mariusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;)W przyszłym tygodniu zdaje kat A i chciałem zakupić motocykl jeszcze w tym sezonie. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami Hondą Hornetem S 600 a także nad Yamaha Fazer 600 najlepiej w wersji z plastikami .... naked został mi odradzony... Gdyż motocyklem będę się chciał wybierać na dalsze wyprawy... Siedziałem na hornecie 2003 wersja S, a także na fazerce wersja N z 2006... hornet Wydawał mi się bardzo wygodny i lżejszy od fazerki.. ta znów wydała mi się szeroka (szeroko nogi)... ociężała..Mam 185< cm wzrostu 100 kg wagi... motocykl na co dzień i na dłuższe i krótsze wyjazdy... jest to 1 moto o poj. 600cc i takiej mocy ... Jestem bardzo otwarty na rożne propozycje innych modeliA także informacje na co głównie zwracać uwagę. mam na oku na razie kilka hornetó jeden z Będzina... srebrny hornet może ktoś kojarzy i może coś powiedzieć o nim Drugi Bielska tylko ten jest na bank po szlifie.. ale nie wiem jeszcze jakim ...:/ http://moto.allegro.pl/item1177874916_honda_cb600_s_hornet_do_negocjacji_aso_oc_2011.html3 krk http://moto.allegro.pl/item1168031570_honda_hornet_600_s_cb_600_s_2000r_krakow.htmltroszkę dużo jak za ten rocznik .. z Będzina pan chciał 11000 także twardo upierał się ze kompletny org...a był 3 lata młodszy bez dodatków4 http://otomoto.pl/honda-cb-hornet-cb-600-s-fazer-bandit-M2142543.htmlcena do jakiej jestem w stanie kupić motocykl to około 9000-11000 złmam jeszcze pytanie czy hornet nie powinien mieć naklejki jak fazer na tyle??? Bardzo proszę o pomoc......PS. chciałem zapytać także jak sprawują się spodnie jeans na motocykl ... a także gdzie można takie dostać ... oraz propozycje kurtek mocnych a niezbyt drogich .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jeśli chodzi o spodnie jeansowe to nie wiem jak się sprawują ale można je kupić np. www. motosprzet.pl, www.4bikes.pl Jeśli Ci mogę coś zasugerować to fajnym moto jest też suzuki SV 650S jest też wersja N. Moto nie ma tyle mocy co Fazer czy Hornet, bo ma jakieś 72KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka @ 10.08.2010 20:15Jeśli Ci mogę coś zasugerować to fajnym moto jest też suzuki SV 650S jest też wersja N. Moto nie ma tyle mocy co Fazer czy Hornet, bo ma jakieś 72KM.
Zgadza się, mocy nie ma tyle co fazer czy hornet, on ma jej poprostu więcej i dostępnej przy niższych obrotach. Faktem jest KM ma mniej, przez co jego prędkość maksymalna oscyluje w okolicach 220-230km/h, natomiast moment obrotowy jest powalający jak na taką pojemność. Zaletą jest to że nie trzeba go kręcić do wysokich obrotów żeby zaczął jechać. Przez to mój sprzęt nie spalił nigdy więcej jak 5,8L/100km (autostrada 130-220), a zazwyczaj zamyka się w ok.4,9L przy normalnej jeździe. Najmniej spalił mi 4,5L/100km. Wartości nie do powtórzenia w Hornecie którego musisz piłować na znacznie wyższych obrotach niż SV.Jeśli nie lubisz wkręcać maszyny powyżej 10tyś obrotów to SV jest dla Ciebie.Żeby nie było tak różowo powiem o jednej wadzie, mianowicie pozycji za kierownicą. Mówię o wersji S (z owiewką) - po prostu trzeba się do tej pozycji przyzwyczaić. Jeśli wytrzymasz na SV 650 S to na każdym sporcie będzie Ci wygodnie ;)A oto porównanie9501c4bedf88a424604c571e505cc389.jpgtn_146_09+sportbike_peformance_dyno_charts+kawasaki_dyno_charts.jpgSuzuki SV 650dfb1ba5fa7cf7530aa08cbb4f395539d.jpgtn_146-0308-sv650-dyno-zoom.jpg ----------Dodam jeszcze jedną informację. Teraz oglądałem aukcje/ogłoszenia które podałeś. Cóż i tutaj znowu SV góruje - tym razem niższą przez co bardziej przystępną ceną. Za takie ceny będziesz mógł kupić średnio 2-5lat młodszą SVkę niż takiego Horneta. Moim zdaniem te kilka lat to BARDZO DUŻY PLUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... co do tej sv jakoś nie mogę się przekonać. Nie miałem okazji na niej usiąść ponieważ ostatnio były same 1000cc ale z tego co obserwowałem jest na niej bardziej leżąca postawa co jednak nie przypadło mi do gustu...(mogę nie mieć racji) a tak że nie wiem jak będzie z wygoda bo to chyba mniejszy motocykl :/ (to wszystko moje domniemania)a co do ceny hmm coś w tym musi być że motocykl z 2006 (allegro) kosztuje 12 000 zł a z 2000 także okolice 12 000 zł.... a i jak dla mnie podstawowe pytanie jak jest z kuframi na te motocykle bo na fazerke wiem ze są dość dostępne a na sv i horneta ?? i jaki jest koszt?? kurcze muszę się przystawić do tej SV bo jednak co racja to racja... a co do mocy hmm... szczerze co mi pasuje ... nie wiem troszkę się właśnie obawiam tych >100 km w fazerce i hornecie to patrząc nie patrząc 1 moto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego z nich znajdziesz kufry - więc z tym generalnie nie powinieneś mieć problemu.Cóż, pozycja :) faktycznie, jest jakaś taka leżąca. Jeżeli faktycznie chcesz pokonywać dziennie po 1000km to będziesz się musiał do tego fizycznie przygotować. SV możesz także trochę przerobić, ale to temat rzeka - więc nie będę rozwijał.Co do mocy... to Cię chyba rozczaruje. Współczynnik mocy do masy - Nm/kg, wynosi: (a tym właśnie przyspieszamy, KM dają tylko większą prędkość maksymalną)Yamaha FZS 600 Fazer - 0,32Honda CB600F Hornet - 0,37Suzuki SV 650 S - 0,51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam ze żaden, jeśli niczym wcześniej nie jeździłeś.Odpowiadając na pytanie bardziej konkretnie.Niedawno objechałam Hornetem Polske i było mi bardzo wygodnie, jedyny minus to to, ze przy większych predkościach wieje, ale to kwestia przyzwyczajenia.Z innej strony :) i dużo bardziej konkretnie :D Fazer chyba wygodniejszy będzie przy Twoim wzroście na dłuższe wycieczki :)Co prawda nie jeździłam takowym, ale wydaje sie być przyjemny, a przynajmniej koleżanka Esterka jest zadowolona :)O Hornecie moge pisać dużo i więcej :D takze pytaj :)Pakowność:- na bak tagbag- kufer centrlany + boczneSama woziłam tangbaga, kuferek centr i rolke 50l :) BajerSpalanie:ogólnie bardzo małe, a turystycznie wyszło mi najmniej 4l a najwięcej 5l ;) :DTak na co dzień jak 4,5-5lOwszem, ja go nie katuje :)AAaa.. mówiłam o golasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kasie z Fazerów to chyba tylko fzs600, co mogę powiedzieć, latałem takim złotym 2,5 sezonu. Spalanie od 4,2 do hmmmm coś koło 7 :), Normalnie jeżdżć 5,5 6,0 powinno wyjść. Wygodny i choć przy V wyższym jednak wieje. Kufry, tank bag bez problemu do zamontowania, tylko czy 600 na dłuższe wyprawy się nadaje ? Jak doładujesz pasażera i bagaż to ta 600 już nie porywa aż tak mocno. Ogólnie motocykl dla mnie wtedy był super. Znam gości, którzy kupują 100 kucy na pierwsze i dają radę, bo to nie moc nas kaleczy. Więcej o fazerach doczytasz w moim dziale w podforum motocykle, ewentualnie wal na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz16 @ 11.08.2010 13:42chciałem jeszcze zapytać o ubrania nitro i modeki co sądzicie o tego typu ciuchach ??? może jest coś innego dobrego a nie drogiego ? a i jeszcze kaski nitro i Naxa ... >???
o nitro nie powiem nic bo nie używałem, ale co do modeki to mam zastrzeżenia do wykończenia ich Ciuchów...Zacznę od rękawic... po 2 odpięciach zerwał się rzep od paska(nie reklamowałem tego ponieważ szkoda mi było czasu wolałem pojeździć niż czekać aż rękawice wrócą z naprawy, po 4 miesiącach używania w drugiej rękawicy ten sam problem... Tym razem się troszkę wkurzyłem więc poszły na gwarancyjną naprawę) Kurtka no cóż po 2 tygodniach użytkowania urwało mi się to materiałowe przedłużenie zamka błyskawicznego niby drobiazg ale łatwiej przez nie zapiąć kurtkę w rękawicy... odpuściłem w myśl szkoda czasu na reklamacje(przełożyłem z zamka tylnego airwenta i jest ok)Pseudo slider na ramieniu jest tak wykonany, że 2 razy schodząc po schodach otarłem się nim o barierkę efekt taki, że ludzie pytają czy już szlifa zaliczyłem... nawet nie chcę wiedzieć jak on wygląda po szlifie:)Buty tutaj problem dotyczył mojego kolegi... zwyczajnie się rozkleiły...http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&f=Assortment&id_ass=2266Niestety nie podam jakie to modele ciuchów ponieważ kupiłem je dość dawno i zwyczajnie nie pamiętam jakie to modele a na stronce modeki już ich nie ma... Wtedy były to cenowe średniaki, więc choćby dlatego oczekiwałem lepszego wykonania.Co do samych wartości użytkowych takich jak jazda w deszczu czy chłodne dni to nie można się przyczepić, ale mimo wszystko ciuchy modeki raczej sobie odpuszczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kamyk" właśnie się nad kurtkami zastanawiałem od modeki bo są w dość niskich cenach a przyglądając się im u Olka... całkiem mi się spodobały.... miałem zamiar kupić sobie skórę lecz niestety to zbyt duży wydatek... przy moich wakacyjnych dochodach...zastanawiam sie tak że nad kupnem używanej a porządnej... lecz porostu nie znam się na firmach i nie wiem na co patrzeć:/ a jednak nie chcę kurtki która się rozpadnie po roku .. czy dwóch bo dla mnie to wydatek na 3-4 lata... więc jeżeli ma ktoś dobre skojarzenia z jakąś firma która robi dobre rzeczy za w miarę nie wygórowane ceny bardzo chętnie się zapoznam. Co do rękawic mam już problem z głowy ponieważ dostałem od brata na urodziny piękne alpinki ;DD ''Manka" możliwe chodź nie jest to mój pierwszy dosiad motocykla raczej czuje się dobrze na motocyklu ;) sam zrobiłem na moto różnego typu z 10 000< kma choć sam chciałbym sobie kupić np 500 czy nawet 250 lecz nie stać mnie na to by zmienić motocykl za rok ..:/dziękuje także za informacje co do pakowności horneta oraz spalania "Sławek" Czy 600 na wyprawy hmm nie wiem to się okaże, lecz jak dla mnie litr o wiele, wiele za wiele ;PP a co do fazerki ... trochę mnie wystraszył ten szeroki bak jakoś strasznie czułem się nie pewnie na tym motocyklu ... bo gdy wsiadłem na horneta czułem ze będzie mi się z nim dobrze współpracować.. tak impuls a patrząc na wersje fzs600 na który mogę sobie pozwolić to max 2000-02/3 rok są jakieś szerokie i ciężkie... czułem porostu że ten moto mniej wybaczy niż hornet, który wydał sie bardziej mały. jeszcze muszę się przejechać obiema maszynami SV także nie zostanie na placu ;D trzeba każdego sprawdzić bo to wydatek jednak na dobre kilka latek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moim zdaniem ok.Mają takie u nas w TOKA.http://allegro.onet.pl/item1174451434_seca_kurtka_motocyklowa_najlepsza.htmlJa mam taką na chłodniejsze dni,polecam.http://allegro.onet.pl/item1182132525_kurtka_tschul_cordura_747_czerwona_50_l.htmlSkóre nówke sprzedałem za 200 zł.Czyli czasami idzie co wyrwać fajnego na allegro ale w większości wypadków to wtopisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Bandziorze (600s)?? :) W lipcu objechaliśmy nim prawie 2,5 tys. km i full załadowany ( 2 osoby, tagbag, centralny kufer, dwa boczne, namiot i śpiwory)spalił w trasie średnio 5,5l:) No i nie było oczywiście mowy o żadnej awarii :). W tej cenie znalazłbyś już może rocznik 04 (650s). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witampytałeś o naxa - cenowo wygląda to bardzo atrakcyjnie ale jezeli chodzi o użytkowanie- szczerze nie polecm. przyykład;kask naxa- miesiąc czasu i szybka kasku do wymiany, a nie mówie o wytrzymałosci - masakra. Co do kasku ja mam 'Aston'a jak dla mnie bomba"(co do lepszych z górnej pólki to chyba skorpion czy jakos tak -popytaj innych ) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek_Czeladź @ 11.08.2010 15:42...Znam gości, którzy kupują 100 kucy na pierwsze i dają radę, bo to nie moc nas kaleczy...
To chyba o mnie miedzy innymi. ...Strzeliłem sobie fazera na pierwsze moto na dzien dziecka w tym sezonie. Kazdy bedzie pisal w samych syperlatywach o moto jakim jezdzi. ...Ja moge powiedziec ze jechac moge na swoim tyle ile mi dupa wytrzyma. Kregoslup wogole nie czuje drogi, zatem jazda dopoki tylek nie zacznie piec, wygoda przy moim 185cm daje rade, choc przechodzac w wyzsze partie moge powiedziec ze nadgarstki odczuwaja troche trase w moim przypadku.Moge cos jeszcze naskrobac o spalaniu. Od pelnego baku do rezerwy wypalił mi 4,5 l z pasazerem. Jakies 370 km z czego 70km na A4.Poki co to za mna jakies 3,5K km na dwoch kolkach.....Jesli chodzi o ciuchy to juz za 15 dni motobazar w kato...A tak od siebie to czytaj, sprawdzaj i bierz co ci sie podoba. To ty masz miec radoche a nie forumowicze...czyz nie mam racji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę CI coś o ciuszkach powiedzieć.Moje spodnie skórzane od 4 sezonów leżą w szafie - nie lubię ich. Strasznie się w nich pocę, przyklejają mi się do tyłka i w upalne dni ciężko w nich wytrzymać. Może chodzi o model, może o firmę, ale wygodniej mi w tekstylu, zatem jeżdżę w tekstylnych :)Kurtkę skórzaną używam na co dzień, na jakieś krótkie przejażdżki. Wypady weekendowe i dłuższe - ubieram tekstylną. Szybciej schnie w razie deszczu. Jak jest ciepło, jest w niech chłodniej, jak jest zimno mogę pod nią gruby sweterek ubrać (bo skórzana to taka obcisła - sexy :) ). No i jest lżejsza, zatem jak się schodzi z moto i zwiedza jest mi z nią wygodniej.Odnośnie tekstylnych spodni mogę coś powiedzieć o tym jak się zachowują w tych ekstremalnych sytuacjach. Mój mężuś miał 2 wypadki - w pełnym stroju: góra skóra, dół spodnie tekstylne.Pierwszy wypadek sunął po asfalcie dobrych ileśset metrów. Spodnie wytarte w paru miejscach, do wyrzucenia, ale pod spodem żadnego otarcia. Tylko siniaki. Kurtka wytrzymała, była cała poodzierana, ale nigdzie się nie przetarła. Jednak pod kurtką miał podartą koszulkę i sporo otarć na plecach, nawet do krwi. Ale rekonwalescencja nie trwała długo jeśli chodzi o te części ciała. Jechał w adidasach, zatem noga do gipsu poszła na 4 tygodnie, bo zerwał torebkę stawową. Drugi wypadek to szlif przy ok 80 km/h - kurtka małe zadrapania, spodnie - lekkie wytarcia, głównie w miejscach gdzie są protektory. Niczego nie trzeba było wyrzucać, choć kurtka po tych 2 przygodach i z racji tego, że ma już ponad 8 lat wymaga wymiany.Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę siły działające, to w jaki sposób leciał, którą częścią ciała bardziej ocierał itp. Bo wypadek wypadkowi nierówny. No ale w tych konkretnych przypadkach tak się zachowały ciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sgregor242 ła.. przyszalałes ;DD ja tu się zastanawiam czy 600 nie za wiele a ty mi tu dobrą flaszkę dajesz;PP nie nie 1000 o wiele za wiele jak wcześniej pisałem max 600-750 chyba Będzie hornet jest ładniejszy, w takim roczniku jakoś te kwadratowe lampki w fazerce starością zalatuje... chyba ze znajdę fajny egzemplarz po 2003 ;PP to zaraz biorę ... ale musi być super ;P----------przejrzałem dzisiaj allegro nie po markach a po cenach zauważyłem że mnóstwo kurtek jest z TSCHUL, WOLF, ADRENALINE, Black Falcon, Motonita, Są one w cenie do 300-400 zl ... jest jeszcze buse.. za 460 oto link :http://moto.allegro.pl/item1183193052_kurtka_buse_trento_czarna_sportowa_sprawdzona.htmlWarto przeglądać aukcje z tymi tańszymi firmami czy lepiej zastanowić się nad ta buse ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.