Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zaginanie blach


Loose

Rekomendowane odpowiedzi

MiloszRR @ 02.08.2010 18:57Kuba_Rozpruwacz @ 02.08.2010 07:43Dodajmy że pod innym kątem niż dozwolony, a dozwolony jest kąt do 30 stopni napisami do góry lub do 15 stopni napisami do dołu - od położenia wyjściowego czyli kąta 90 stopni od płaszczyzny jezdni. Tak mówi prawo ;)Prawo mówi też że w mieście jeździmy 50, poza 90 i na banie 130, rajt?? ;)
...chyba że znaki określają inaczej, np. na dwupasmowej drodze nagle 20 co wcale nie jest rzadkością.
Majka80 @ 08.08.2010 13:47No ja dopiero zaczynam ale blacha zagięta....:)Na wszelki wypadek...:D
Gdyby moim pierwszym motocyklem tak jak Twoim była Hayabusa też bym sobie zagiął :D na wszelki wypadek...
bailif @ 09.08.2010 21:54imo gorszy kreuja Ci fajni chlopacy ubrani w pro-kombiaki przeciskajac sie krecacy do odcinki miedzy autami tak ze puszkarze musza okna zamykac...
Sorry, nawet w korku potrafi się jakaś pucha wykazać i zajechać drogę albo nagle drzwi otworzyć bo gościowi zachce się marynarkę zdjąć. Nie mam nic przeciwko ale niech spojrzy w lusterko tak dla pewności. Dlatego jak przejeżdżam między puszkami gazuje co kilka chwil żeby wiedzieli że nie są sami w korku. Oczywiste mam nadzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i az zaczyna mi sie spieszyc - "jak widze zagieta to podchodze i prostuje [...]", a jak Twoja zona bedzie miala falde na kiecce na tylku i jakis anon koles podejdzie i jej poprawi kiece na tylku "bo on tak robi, bo go draznia takie zagiecia" to powiesz "spoko, koles tak ma" ? nie dotykaj czyjegos moto, bo nie Twoje, rece wsadz do kieszeni, a glupim hujkiem moze byc kazdy, i ten bo ma zolte moto a ja takich nie lubie, i ten bo ma ciemna szybe a ja takich nie lubie, ah i czopery mi sie nie podobaja i oni wszyscy sa dlatego glupimi hujkami ?...a gdzie idea wolnego kraju ? jesli policja z tym nie ma problemu, a ONA ma ten przywilej decydowania co na drodze jest ok i karania, to wy macie ? co do gazowania w korkach, jedz tak zebys byl w stanie uniknac niebezpieczenstwa jak ktos cos glupiego wymysli, to chyba zasada stara jak samo poruszanie sie po ulicach...no i jak tu nie pomyslec tak jak opinia ktora slyszalem ostatnio o nas slazakach..."niedotlenione wojewodztwo problem z mysleniem, bo wszystko to tu dzieci gornikow"...zyj i daj zyc innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiloszRR @ 10.08.2010 15:32dragstar @ 10.08.2010 08:56Wszystko pięknie ale ja i tak powiem krótko: Kto ma zagięte tablice to GŁUPI CHUJEK i nic po za tym.Kazdy ma prawo robic ze swoja blacha co chce jeden sobie podegnie i lata 100 km/h drugi 240 km/h i ma prosta - wolna wola kazdego.A ty kolego licz sie troche ze slowami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nakreślę opinie.Czytając wypowiedzi oparte na prawie kodeksu, jest to złe.Natomiast osoby, które nie zaginają numerków raczej podchodzą nie miło do osób które "przeginają" i są wstanie prostować maniery:)Dobrze,że zabrały głos osoby które praktykują chowanie tablic, ale raczej w celu uniknięcia konsekwencji za drobne przewinienia typu prędkość w mieście. I wczesne wyżywanie się, bo motor pali pierwszą kasę na paliwo, wiec na mandaty nie stać.Przypominając rozmowę z kuzynem który nie ukrywał oburzenia na motocyklistów którzy próbują w ten sposób zwiać wymiarowi sprawiedliwości, nakreślę tu, że ciężko potem myśleć tu o motonitach jako "dobrzy", ale pytanie czy oto chodzi, aby się starać na siłę być przyjazny na drodze. Ogólnie dla mnie to żałość, tą samą, którą odczuwam gdy widzę starego Civica z tuningową nakładką na wydechu, ryczącego na całe miasto pędzącego nie bagatela 30km/h bo się rozpędza a uszy rozrywane do kieszeni się chowają. Civic chciał się pokazać (wylansić, lub jakiś inny powód), motocykliści nie muszą i tak mają wystarczająco przerąbane na drodze, po co kolejne powody na piane w ustach kierowców. Róbmy co chcemy, co kochamy. Ale uważajmy na innych i siebie. Dbajmy o wizerunek, szanujmy (więcej niż trochę) prawo wierzę że jest coraz mniej "szaleńców i dawców" ze słyszących legend. Młodzi przyhamują, starzy będą uczyć, a rebelianci wyprostują blachy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uśmiechem na ustach płacić mandat 400 zł i 8 pkt za jazde 84 km/h na pustej drodze na zadupiu z elegancką widocznością praktycznie poza miastem jak mój brat?? Dziekuje. I w dupie z tą kasą, zapłacić mogę, ale punktów nie zbieram, za długo trzeba czekać aż się skasują a prawko stracić można szybko, które między innymi jest mi potrzebne do zarabiania kasy. Sytuacja przykładowa:Mam 2,5 h żeby z Piekar dojechać do wrocławia żeby podpisać fakturę za 1,5 mln zł, żeby 200 chłopa miało na wypłaty na czas. Jakby nie była podpisana to płatność przełożona o 30 dni. I niema rady trzeba było zapierdalać ponad 250 baną żeby zdążyć. Więc sorry wielkie ale pierdole taką poprawność polityczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiloszRR @ 12.08.2010 06:36Mam 2,5 h żeby z Piekar dojechać do wrocławia żeby podpisać fakturę za 1,5 mln zł, żeby 200 chłopa miało na wypłaty na czas. Jakby nie była podpisana to płatność przełożona o 30 dni. I niema rady trzeba było zapierdalać ponad 250 baną żeby zdążyć.
Pogratulować. Jak przy prędkości 250 km/h będziesz miał wypadek to już nigdy nie podpiszesz faktury, już nigdy 200 chłopa nie będzie miało wypłaty na czas z faktury podpisanej przez Ciebie, nie będziesz miał nawet okazji zapłacić mandatu za 400 zł.... bo będziesz 2 metry pod ziemią !!!Tak że pamiętaj trzeba zapierdalać autostradą!!! no bo przecież faktura czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi przyklad ktory podal MiloszRR jest dosyc extremalny, i na codzien sie nie zdarza, ale nie przecze ze sie zdarza ;) natomiast pierwszy - jak najbardziej, nasza policja rozstawia fotoradary nie tam gdzie sa np czarne punkty - tam ich prawie nie ma albo nie dzialaja, albo gdzie rzeczywiscie jest niebezpiecznie, NIE - oni stoja albo stawiaja foto tam gdzie ludzie jada szybciej bo poprostu mozna, bo jest durne niczym nieuzasadnione ograniczenie (szkody gornicze ?? ;] ) nagle z 90 do 50 albo lepiej - do 40, dlaczego ? bo moga! i nikt MZUiM-ow ani ich nie rozlicza z tego czy ten znak tam ma sens, byl kiedys nawet dzien dobry tvn o tym, rzecznik nie pamietam ktorej juz komendy policji sam sie mieszal i smial z tego jakie to bzdury sie zdarzaja.Lat juz 25 nie mam, i niestety to panstwo nie wychowalo mnie w duchu szacunku do prawa, zbyt idiotycznie i bezczelnie jest skonstruowane zebym mogl je szanowac i chcial bezwarunkowo w kazdym jego swietym punkcie go przestrzegac.Dodam ze nie zdarzylo mi sie jeszcze zagiac zeby pozapierdalac, mam lekko wygieta bo jak wspominalem tak mi sie kat podoba, ale nie wykluczam ze kiedys tak zrobie, i nie mam nic do tych co zaginaja, zyj i daj zyc innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bailif napisał żyj i daj żyć innym, ja tam mam prostą tablicę i beż żadnych bajerów i nawet ją czasami przetrę a to że ktoś ma wygiętą czy ukrywaną nie przeszkadza mi w żadnym stopniu. Jego wola jego decyzja. Wybielanie się na siłę nie ma sensu bo ci co mają nas za nienormalnych zdania nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulf @ 12.08.2010 10:09 Wybielanie się na siłę nie ma sensu bo ci co mają nas za nienormalnych zdania nie zmienią.
imo swiete slowa w relacji zaginanie - wizerunek, ludzie ktorzy maja nas za odpad spoleczny, nie zmienia zdania dopoki nie wsadzisz takiego na plecaka i nie pokazesz mu jak to jest, jaki to jest swiat zza szybki i jacy ludzie go tworza, innego sposoby moim zdaniem poprostu nie ma, i zagieta blacha nic tu nie zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar @ 05.08.2010 09:26Loose @ 03.08.2010 21:44prawo prawem, ale co wy o tym sądzicie?jest to jakis lans? czy jednak zwracać uwagę takim zaginaczą metali, bo kreują zły wizerunek motocyklistów?Ja sądzę ,że każdy zaginający tablicę to głupi mały chujek:)
--- hmm każdy wypowiada swoje zdanie ja też powiem :):):)fajni są ci co piszą że wygiecie to wiocha, debilizm i takich karać, tylko ciekawe ilu z nich przestrzega przepisów Prawo o Ruchu Drogowym, żaden z was nei jeździ 20km/h w terenie zamieszkałej, 50 po mieście, 90 poza czy 130 na autobanie... ktoś kto kupuje motor nie używa go po to by jeździł jak skuter, Zawsze liczy sie zdrowu rozsądek, i to nie tylko na moto a i w puszce ... mysle że debatowanie czy zagięta czy nie - nie ma wiekszego sensu... Ale temat jak temat... Pozdro dla tych z wygięta i dla tych z prosta....i dla tych co to doczepiają epitety do jednych i drugich :):):):):P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrazu określiłabym kierowce motocykla z zagiętą blachą "głupim chujkiem" - Ja takową posiadam i to wcale nie efekt szpanu czy mody... Zgięła się sama pod wpływem tarcia o OPONĘ... I co chłopaczki ??? Nie braliście takiej opcji pod uwagę nawet... ps. wygięta czy nie gdy odkrecam sama się chowa...pozDRo :)Post edytowany: 16.08.2010 12:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menel @ 12.08.2010 18:44heh kolego dragstarek powiedz mi proszę jak mnie spotkasz na ulicy z podgięto blachą że jestem chujem jeżdżę po sosnowcu i okolicach czarno złotą dwunastką pozdrawiam
No dobra przesadziłem... Nie jesteś chujem ...Bardzo szanuję takich jak ty ...:) "Trójkąt Bermudzki" omijam szerokim łukiem więc do Sosnowca się nie zapuszczam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassi @ 12.08.2010 09:01
MiloszRR @ 12.08.2010 06:36Mam 2,5 h żeby z Piekar dojechać do wrocławia żeby podpisać fakturę za 1,5 mln zł, żeby 200 chłopa miało na wypłaty na czas. Jakby nie była podpisana to płatność przełożona o 30 dni. I niema rady trzeba było zapierdalać ponad 250 baną żeby zdążyć.
Pogratulować. Jak przy prędkości 250 km/h będziesz miał wypadek to już nigdy nie podpiszesz faktury, już nigdy 200 chłopa nie będzie miało wypłaty na czas z faktury podpisanej przez Ciebie, nie będziesz miał nawet okazji zapłacić mandatu za 400 zł.... bo będziesz 2 metry pod ziemią !!!Tak że pamiętaj trzeba zapierdalać autostradą!!! no bo przecież faktura czeka... Trzeba trzeba. Jak widzisz dalej żyję i to całkiem nieźle. Bo zapierdalać to "cza umieć" i jak tego nie potrafisz to nie próbuj mnie pouczać bo wiem co robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiloszRR @ 21.08.2010 06:42
bassi @ 12.08.2010 09:01
MiloszRR @ 12.08.2010 06:36Mam 2,5 h żeby z Piekar dojechać do wrocławia żeby podpisać fakturę za 1,5 mln zł, żeby 200 chłopa miało na wypłaty na czas. Jakby nie była podpisana to płatność przełożona o 30 dni. I niema rady trzeba było zapierdalać ponad 250 baną żeby zdążyć.
Pogratulować. Jak przy prędkości 250 km/h będziesz miał wypadek to już nigdy nie podpiszesz faktury, już nigdy 200 chłopa nie będzie miało wypłaty na czas z faktury podpisanej przez Ciebie, nie będziesz miał nawet okazji zapłacić mandatu za 400 zł.... bo będziesz 2 metry pod ziemią !!!Tak że pamiętaj trzeba zapierdalać autostradą!!! no bo przecież faktura czeka...
Trzeba trzeba. Jak widzisz dalej żyję i to całkiem nieźle. Bo zapierdalać to "cza umieć" i jak tego nie potrafisz to nie próbuj mnie pouczać bo wiem co robię. Post edytowany: 24.08.2010 10:55----------
ozzy39 @ 20.08.2010 23:24
yoshi636 @ 16.08.2010 12:12- Ja takową posiadam i to wcale nie efekt szpanu czy mody... Zgięła się sama pod wpływem tarcia o OPONĘ... I co chłopaczki ???
A co ty trzesz tablicą o opone dziewczynko ??!! Hmmm , niespotykane .A jednak można... w ten sposob to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to w dupie czy ktos zagina czy nie. Ogolnie nie pochwalam i wywoluje to zawsze usmiech na mojej twarzy, ale w razie jak mnie niebiescy zatrzymuja mam zawsze pretekst do obrony ze ja przynajmniej mam prosta blache. I powiem wam, ze pare razy sie udalo zamiast mandatu dostac pouczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.