Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zaginanie blach


Loose

Rekomendowane odpowiedzi

W popołudniowy grillowy czas, rozpętała się pogawędka wśród mojej rodziny na temat zagiętych blach w motocyklach. Opinia nie co być może przesadzona, że za zagięte blachy od razu na maske i łapy w kajdanki zakuć. Taki musi albo kraść paliwo ze stacji, łamać przepisy "jawnie" albo jeszcze co.Na zlotach w chudowie nie widziałem, a przynajmniej nie pamietam aby taki był z numerami na kąt prosty. Jakiś czas temu w programie "Uwaga Pirat" Jegomość dosiadający Hayabusie dumnie pomykał A4, dostał upomnienie, tłumaczenie było Jeżdzca, jeśli dobrze pamiętam: "aby błoto nie leciało", ale tak się zastanawiam po co się zagina blachy, tak naprawdę, czy faktycznie takiego Rycerza określać mianem przestępcy, bo jakiś powód chowania tablic musi być... wstyd z jakiego miasta się wyjechało?o co z tym chodzi? Kolejne powody aby nas nie lubieć? nie musimy się aż tak starać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa Prawo o ruchu drogowymArt. 60. 1. Zabrania się: 2. zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne; 3. ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;To powyżej w połączeniu z art. 97 kodeksu wykroczeń stanowi o wykroczeniu zaginania blach. Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.A zaginają by służby porządkowe nie zidentyfikowały motocykla i jego właściciela. Cóż, to prawdziwi twardziele siedzący na mechanicznych koniach ;o) - Ci co zaginają blachy. Lewa w górę-dla nich również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zagadka/pytanie:Blachę oczywiście mam prostą, pod dobrym kątem i w ogóle tak jak powinna być. Szkopuł w tym, że w drugiej literze (dokładnie w dolnej części H) mam wywierconą dziurę na zamek do schowka o średnicy może 2-2,5cm. Z daleka wygląda jak W.Co zrobić jak się policjant uprze, że jest "nie tak jak powinno"? Ozdoba to to nie jest.Fotek robić nie będę :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_Rozpruwacz @ 02.08.2010 07:43Dodajmy że pod innym kątem niż dozwolony, a dozwolony jest kąt do 30 stopni napisami do góry lub do 15 stopni napisami do dołu - od położenia wyjściowego czyli kąta 90 stopni od płaszczyzny jezdni. Tak mówi prawo :(
Prawo mówi też że w mieście jeździmy 50, poza 90 i na banie 130, rajt?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pare razy widzialem blache zamontowana gleboko pod zadupkiem w zasadzie ledwo ja bylo widac jednak katy wszystkie zachowane - to jest legalnie naciagane czy raczej tez lipa w razie kontroli.abstrachując od tematu zaginania blachy celem unikniecia wymiaru sprawiedliwości czasami znaczace sa tez walory estetyczne... w takim np ducati monster caly pad pod blache wygląda conajmniej okropnie i psuje piekny krótki zadupek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... idziecie jak przecinaki...potem czyta się w temacie" Ku przestrodze"zaginanie blach- jak się łamie przepisy ;-)i gnaaaaaaaaaa jak strzała...tylko po co potem, ktoś wymusił w puszce...skoro widać was w ostatniej chwili,bez tablic itd.Ps Oczywiście nie wszyscy, znam osobiście kolesi co mają głowę na karku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zychu @ 07.08.2010 18:08a ja sobie zaginam blachę , i co jestem złym motocyklistą?
Bardzo, bardzo złym. Przez zaginanie tablic dajesz zniekształcony obraz środowiska motocyklowego.Przez takich jak Ty, wszyscy bywalcy Chudowa i nie tylko, nie mogą bronić pozytywnego wizerunku motocyklisty. Później rodzą się inne problemy i pojawiają nowe pytania. Kto jest prawdziwym motocyklistą ? Ten co zagina, czy ten co nie zagina ? (ma być narada w tej sprawie na Chudowie) Wszystkie babcie w okolicy już o tym trąbią i przerzucają paski z torebek przez szyję,zanim wkroczą na przejście dla pieszych. Szeryf(dzielnicowy) i wszystkie oddziały drogówki, nawet nie zwracają na ciebie uwagi,ponieważ obawiają się ataku ze strony gangu zaginaczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher @ 08.08.2010 18:39Zychu @ 07.08.2010 18:08a ja sobie zaginam blachę , i co jestem złym motocyklistą? Bardzo, bardzo złym. Przez zaginanie tablic dajesz zniekształcony obraz środowiska motocyklowego.Przez takich jak Ty, wszyscy bywalcy Chudowa i nie tylko, nie mogą bronić pozytywnego wizerunku motocyklisty. Później rodzą się inne problemy i pojawiają nowe pytania. Kto jest prawdziwym motocyklistą ? Ten co zagina, czy ten co nie zagina ? (ma być narada w tej sprawie na Chudowie) Wszystkie babcie w okolicy już o tym trąbią i przerzucają paski z torebek przez szyję,zanim wkroczą na przejście dla pieszych. Szeryf(dzielnicowy) i wszystkie oddziały drogówki, nawet nie zwracają na ciebie uwagi,ponieważ obawiają się ataku ze strony gangu zaginaczy....
w takim razie strasznie mi przykro, przepraszam za moje szczeniackie zachowanie, więcej się to już nie powtórzy, mam nadzieje ze prawdziwi motocyklisci nie ucierpieli na wizerunku , motocykle nie straciły duszy i wszystkie babcie które żyły w strachu, Pozdrawiam tych PRAWDZIWYCH LwG, ahoj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to też zaginałem tablicę: wchodzę do garażu, piję piwko,potem drugie i coś nie tak z moim motorkiem, mało sexowny jakiś,kolejne piwo.... zaginam tablicę ale poprawa wygladu !!, styl gangsta, jestem dumny....na drugim dzień patrze na motor i jest mi wstyd, prostowanie blachy...faceta od chłopaczka w krótkich spodenkach odróżnia m.in branie opowiedzialności na klatę za swoje przewinienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiez meskie i twarde slowa tu padaja ;] ...pomyslalbym ze to czasy zawiszy gdybym nie mial daty w prawym dolnym, ja mam lekko zagieta bo mi sie za h*j nie podoba kat tablicy do kata zadupka i opony pod spodem, ale czytelna jest, policja nie raz mnie zatrzymywala i pretensji nie mieli, abstrahujac natomiast ode mnie - kazdy jezdzi jak lubi, imo gorszy kreuja Ci fajni chlopacy ubrani w pro-kombiaki przeciskajac sie krecacy do odcinki miedzy autami tak ze puszkarze musza okna zamykac...ale rejestracje maja prosta...po drugie w dupie mam na sile kreowany "dobry wizerunek" (pierunskie waryjoty jezdza czysta na kole po miescie ale moto-serca organizuja)...to juz wole zly ale nie zaklamany, a Chudow ? a Chudow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.