Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tarnowskie Góry- niedaleko Chechła, 11.07.2010r.


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

11 lipca około 11.50 przy ul. Obwodowej w Tarnowskich Górach, 25 letni tarnogórzanin kierując motocyklem Honda CBR, będąc w stanie nietrzeźwości 0,54 promila alkoholu, podczas manewru wyprzedzania wielu pojazdów oczekujących na wjazd nad zalew Nakło-Chechło, uderzył w bok zawracającego samochodu Mercedes. W wyniku zdarzenia do szpitala odwieziono 33 letniego kierowcę i 2 letnią pasażerkę mercedesa. Ponadto z urazem kręgosłupa i licznymi złamaniami kości twarzoczaszki do szpitala trafili motocyklista i jego pasażerWięcej:http://www.tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art2524,wypadki.htmlDOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW SIĘ NALEŻY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam i kierowcę motocykla, i pasażera motocykla. Kierujący motocyklem może nie wyciągnąć wniosków z tego co się stało ponieważ z info które do mnie dotarły - lekarze dali mu 10% szans na przeżycie. Już jest po 2 operacjach, Połamany kręgosłup, wnętrzności zamieniły się w kisiel. Nie wiadomo czy przeżyje, czy jeśli przeżyje to stanie kiedyś na nogi. Więc na pewno już zapłacił srogą cenę za to się stało. Więc co niektórzy niech skończą pisać głupie docinki. Niech każdy z was z ręką na sercu powie że nigdy nie wsiadł po piwie za kółko.To info które dostałem 3 dni temu więc mogło się coś zmienićPasażer z połamaną szczęką i ogólnymi otarciami i obiciami trafił również do szpitala. Niestety nic nie wiem na temat pasażerów z merca :/ Jechali nad zalew, cbr 900, ponoć pożyczoną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zwracam rzucającym tak chętnie kamienie w bikera , uwagę na ten kawałek tekstu o "zawracającym mercedesiku" . Znam to miejsce . Kolo nie chciał stać w korku , w którym stoi się tam w sezonie godzinami . Nie cioł szybko ( uszkodzenia motocykla) tylko objeżdżał towarzycho z lewej strony . Kto z nas tak nie robi ?? Może ty Manka ?? Albo ty Małacośtam ?? Zastanówcie się trochę proszę na przyszłość , zanim po kimś pojedziecie tak ostro . Te całe promile co gościu miał to kupa śmiechu ( wypił jedno piwo ) i nie miały tu one żadnego znaczenia . No ale do narodu poszła wieść ....fakt jest faktem , motocyklista był nachlany więc jego wina . Wiem , że moja teoria jest kontrowersyjna i w sądzie bym chuja powalczył tak argumentując , ale w tym przypadku wina nie była po stronie motocyklisty . Chyba że miał łeb konia i jedno piwo powaliło mu szare komóry . Może ludzie którym jedno piwo zmienia świadomość myślą inaczej , ale ja uważam ( jak i ustawodawcy wielu krajów ) że człowiek nie traci zdolności prowadzenia pojazdów po wypiciu jednego piwska . Wie ktoś czy synek żyje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowca i pasażer mercedesa trafili do szpitala? To ile on tam miał przy tym wyprzedaniu kolumny stojących pojazdów? Wymijamy zawsze z prędkością parkingową!! Ludzie stojący w korku nie patrzą bo i po co jak tam nie powinno być żadnych innych pojazdów jak tylko te stojące w korku.Resztę zostawię bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul @ 08.09.2010 00:47zwracam rzucającym tak chętnie kamienie w bikera , uwagę na ten kawałek tekstu o "zawracającym mercedesiku" . ....tylko objeżdżał towarzycho z lewej strony . Kto z nas tak nie robi ?? Może ty Manka ?? Albo ty Małacośtam ?? Zastanówcie się trochę proszę na przyszłość , zanim po kimś pojedziecie tak ostro . Te całe promile co gościu miał to kupa śmiechu ( wypił jedno piwo ) i nie miały tu one żadnego znaczenia
hmm ciekawenawet bardzo ...pierwszy raz w życiu spotykam sie z takim czymś że po jednym piwku ma sie 0,54 promila. zakładając że spożył je minimum 30 minut temu, to te piwo musiało mieć ok 1,2 litra pojemności. No tak podane w jednym kotle to w sumie jedno. bez jaj... po warce strong wypitej szybko, i odczekaniu 15 minut wskazania alkomatu są w granicach 0,2 promila, do 0,54 to jeszcze dluga droga ;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później mówią że motocykliści to "Dawcy Organów" itp itd ale takie opinie wyrabiają nam waśnie tacy za przeproszeniem idioci... Zdając prawko na moto powinni przechodzić co niektórzy psychotesty tak jak na pozwolenie na broń!!! Pozdrawiam i zdrówkaP.S. Gorąca prośba NIE ZBLIŻAJ SIĘ DO MOTO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawenawet bardzo ...pierwszy raz w życiu spotykam sie z takim czymś że po jednym piwku ma sie 0,54 promila. zakładając że spożył je minimum 30 minut temu, to te piwo musiało mieć ok 1,2 litra pojemności. No tak podane w jednym kotle to w sumie jedno. bez jaj... po warce strong wypitej szybko, i odczekaniu 15 minut wskazania alkomatu są w granicach 0,2 promila, do 0,54 to jeszcze dluga droga ;):)
Pierwszy raz ?? Może za krótko żyjesz jeszcze , a powiem ci , że czasem warto zapoznać się z tym co już sprawdzili starsi , żeby nie wyjść na nieuka . Skąd ty masz takie informacje ?? Poniżej masz najprościej jak się da , wręcz łopatologicznie przedstawioną teorię ( nie moją tylko naukową ) na ten temat . Zanim ją zgłębisz i mam nadzieję zrozumiesz , dodam ci tylko , że w dobrą nawet chwilę po wypiciu płynu , alkomat ( dmuchany ) może nawet dwukrotnie zawyżyć wynik , ponieważ "zbiera" dane z ust nie z krwi . Osoba szczupła też będzie miała większy wynik niż ten wynikający z poniższego obliczenia :Co to jest promil?Promil jest wyrażeniem określającym zawartość jednego czynnika w drugim, oznaczającym jedną tysięczną całości.Przykłady:Jeśli 2 osoby na 1000 posiają wielomilionowy majątek to powiemy, że w tym miasteczku żyją 2 promile milionerów.Jeśli kupisz mleko o zawartośći tłuszczu 3,2 % (3,2 g na 100g lub inaczej 32 g na 1000 g) to możesz powiedzieć, że to mleko zawiera 32 promile tłuszczu.Jeżeli wypijesz tyle alkoholu, że w 1 kg twojej krwi będzie znajdować się 0,5 g alkoholu to znaczy, że masz 0,5 promila alkoholu we krwi.Jak policzyć ile gramów alkoholu zawiera napój alkoholowy?Na napojach alkoholowych zawsze podana jest procentowa zawartość alkoholu. Jest to objętościowe stężenie, co znaczy, że mówi nam ile ml alkoholu znajduje się w 100 ml napoju.Przykłady:Półlitrowe piwo o zawartości alkoholu 6 %. Pół litra to 500 ml, czyli 5 x 100 ml. Z tego wynika, że w całym piwie mamy 5 * 6 ml = 30 ml alkoholu. Lub szybciej 500 ml * 0,06 = 30 mlKieliszek wódki. Powiedzmy, że jest to kieliszek o objętości 50 ml a wódka ma 40 % alkoholu. 40 % to inaczej 0,4 czyli ilość alkoholu w jednym kieliszku wynośi 50 * 0,4 = 20 mlDo dobra, wiemy ile ml alkoholu jest w naszym napoju ale potrzebujemy wiedzieć ile gramów jego tam się znajduje. Przeliczenie jest bardzo proste, wystarczy znać gęstość alkoholu eytlowego - wynosi ona 0,79 g/ml.Przeliczenia dla poprzednich przykładów:w piwie mieliśmy 30 ml alkoholu czyli 30 ml * 0,79 g/ml = 23,7 g alkoholuw kieliszku wódki było 20 ml alkoholu czyli 20 ml * 0,79 g/ml = 15,8 g alkoholuJakich danych o osobie pijącej potrzebujemy?PłećAlkohol rozpuszcza się w płynach ustrojowych organizmu (w tym we krwi), a zawartość tych płynów zależy od płci. Przyjmuje się, że przeciętnie organizm:kobiety zawiera 60 % płynów ustrojowychmężczyzny zaś 70 % płynów ustrojowych w stosunku do całkowitej masy ciałaMasa ciałaMasa ciała potrzebna jest do obliczenia ile kg płynów ustrojowych znajduje się w organizmie.Przykłady:72 kg mężczyzna - wiemy, że mężczyzna posiada 70 % płynów ustrojowych wobec czego ich masa wynosi 0,7 * 72 kg = 50,4 kg58 kg kobieta - kobieta posiada 60 % płynów ustrojowych, stąd wynika, że posiada 0,6 * 58 kg = 34,8 kg płynów ustrojowychMamy już wszsytkie podstawowe dane aby obliczyć zawartość alkoholu we krwiAby to uczynić wystarczy podzielić liczbę gramów alkoholu przez liczbę kilogramów płynów ustrojowychPrzykłady: mężczyzna wypił przykładowe piwo: Zawartość alkoholu we krwi = 23,7 g / 50,4 kg = 0,47 promilaPowiedzmy, że przykładowa pani wypiła taie samo piwo: 23,7 g / 34,8 kg = 0,68 promilaTyle nudna teoria , teraz trochę filozofowania :- moim skromnym zdaniem znacznie większym zagrożeniem niż jazda po jednym piwie , jest coś co jest notoryczne wręcz , a co w ogóle nie jest postrzegane u nas jak zagrożenie . Mianowicie spidowanie się wszelkiej maści powerdrinkami . Kierowca zmęczony ? No to walnij sobie bateryjkę ! Bardzo zmęczony ?? No to walnij sobie podwójny ekstrakt bateryjki ( takie malutkie , do kupienia na tanksztelach ) ! No ale to przecież jest OK , nawalić się speedem i jechać jak w amoku . Nikomu to nawet do łba nie strzeli ,żeby pomyśleć że to jest niebezpieczne . Dodam tylko,że są takie kraje gdzie nie wolno tego ciulstwa sprzedawać , ponieważ badania wyraźnie wskazują , że jest to produkt bardzo szkodliwy i mocno zmieniający postrzeganie ( ułuda braku zmęczenia , nerwowość, nadmierna pobudliwość , światłowstręt itp ) . No ale po piwie nie wolno a po tym wolno . Mało tego . Wśród motocyklistów , głównie młodych i na sportach zrobiła się swego rodzaju moda na chlanie tego badziewia , bo to takie Cool ,że niby taki jestem kozak na sterydach . To wszystko to tylko kwestia jakichś tam przepisów , które napisali ludzie i które nie koniecznie muszą być mądre . I nie śpiewajcie mi tu ,że jestem za legalizowaniem nachlanych kierowców , bo tak nie jest . Należy rozróżniać pewne rzeczy . Na przykład dziewice od starych ku*w , albo jedno piwo od 8 lub flaszki gorzoły . Więc święty panie Pirat , daj se synek siana z twoimi durnymi radami dla mnie , odpierd*l się od moich motocykli , poznaj najpierw fakty a potem oceniaj innych , bo pierd*lisz jak farorz z ambony .Dioboł , popatrz na zdjęcia motocykla i tego mietka . Zniszczenia są kosmetyczne ,żadnej prędkości tam nie było . A do szpitala to jak się chce ( i potrzebuje ) to nawet z złamanym paznokciem można trafić i leczyć się dwa tygodnie , aby w sądzie pokazać jak się to nie było poszkodowanym , aby zwalić winę na motocyklistę , tego diabła wcielonego w dodatku nachlanego na amen . ( miałem taki przypadek , gościu mi ewidentnie wyjechał , motor poszedł do kasacji , Kierowca auta ( lekarz z Opola ) chciał właśnie tak mnie wkręcić , ale nie wiedział że trafił na cwaniaka większego od siebie i marnie dla niego skończyło się jego kombinowanie ) Więc jeszcze raz prośba , zastanówcie się zanim uwierzycie w medialne bicie piany , bo jest ono zwyczajnie robione specjalnie dla niusu . Zanim kogoś pobesztam lubię mieć pewność , a bazowanie tylko na pismakach jest dużym błędem . Dziwi nie też że motocykliści dają się nabrać jeszcze na te knify , pomimo że pisaliśmy tu już setki razy na ten temat . ps. moja droga do oceny zjawiska jest taka . Najpierw oglądam zdjęcia , potem się zastanawiam , potem słucham obydwu stron ( jak jest możliwość oczywiście ) a potem mogę wydawać sądy . A tu wszyscy ( o zgrozo motocykliści ) , baranim pędem psy powiesili na facecie bazując na bazgraninie jakiegoś pismaka za pięć groszy , i to mnie martwi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul, wprowadź jeszcze rachunek całkowy (albo rózniczkowy) i uwzględnij w tym wszytskim czas, oraz indywidualne właściwości każdego organizmu do spalania alkoholu (ale tu już matematyka chyba nie pomoże)...Byc może, jedno piwo nie wpływa istotnie na nasze mozliwości oceny i szybkość reakcji istotniejsza jest kwestia, ze skoro jest to u nas niedopuszczalne bo taki są przepisy, to to je szanujmy...Jasne,ze są kraje w których pewna zawartość alkoholu jest dopuszczalna - ale, z tego co się orientuję, w trakcie kolizji lub wypadku to jest to czynnik "obciążający"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to jest najważniejsze . Podkur*iło mnie że tu tak wszyscy zaraz pojechali po synku jak po najgorszym ,pokazując swoje święte oburzenie . To mnie zmusiło do tak szerokiej argumentacji . Przedobrzyłem ???? Jeżeli chociaż jedna z osób plujących na tego bikera się zastanowi zanim następnym razem zbeszta innego bikera , uważam że było warto trochę poklepać po klawirze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Z obecnych mi informacji wiem że oboje przeżyli. Nie wiem jak ze stanem zdrowia ale na pewno żyją. Nie ma co filozofowac, dali ciała i tyle. Doszly mnie sluchy ze to nie pierwszy taki wybryk.. wazne ze sie wywinieli, dostali jeszcze jedną szanse niech ją wykorzystaja :) pochwale sie przy okazji, zdalem A heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul. jak na motocyklistę zyję dość długo i mogę co nieco powiedzieć. o jeździe pod wpływem również. jesli ty wiesz tyle samo to nie pojmuję, jak możesz tego bikera tłumaczyc? to co podałeś to statystyka, czyli coś czym większość idiotów w takich wypadkach stara się tłumaczyć swoją głupotę po fakcie "statystycznie to to nie miało sie prawa zdarzyć".każdy ma swój rozum, ale jesli ciągle i wszędzie tłucze się hasło "piłeś - nie jedź" to co ty tutaj kleisz? gość wypił, jeśli nawet tylko 1 piwo to fakt jest faktem. poza tym chyba miał mimo wszystko jakiś rozum i czuł, że szumek jest szumek? 0,54 to nie jest 1 piwo, nawet według twoich ściągniętych z neta obliczeń, chyba że to całe 1 piwo dajesz dziecku. kur*a, przecież jazda pod wpływem to nie jest jazda bez świateł czy brak migaczy, które raz na jakiś czas każdemu się zdarzają.niedawno w innym wątku, który pisaliśmy po smierci Marka tyle się nagadaliśmy o pijakach za kółkiem. tutaj piwsko pił i zaraz jechał jeden z nas - tylko dlatego trzeba go wybielić? coś mi to śmierdzi podwójną moralnością.jeszcze jedna sprawa : ile ten biker musiał jechac skoro tak wydzwonił w merca, że 4 osoby trafiły do szpitala? w tym 2 według relacji walczyły o zycie. nie wiem jak ty, ale ja jak mijam bokiem korek to nie jade 90/h. a i mercedes to nie jest auto z papieru.i nie chodzi mi o to, żeby się tutaj nad gościem pastwić, tylko o to, żebyś Ty giemul się zastanowił zanim coś napiszesz. jesteś na tym forum osoba opiniotwórczą, wielu ludzi Cię czyta i się z Toba zgadza. i wielu młodych przeczyta co napisałeś i zrobi jak napisałeś, czyli w wolnym tlumaczeniu wychla 1 piwo, co tam jedno, takie 100 kg młodego wypije 3 browary i pojedzie, bo według twoich statystycznych wyliczeń nawet jesli bedzie miał 0,9 promila to i tak nie ma takiej możliwości, żeby był pijany. bo po 3 piwkach nie można być pijanym. poza tym któż z nas tak nie robi? więc niby wszystko ok...pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenoo @ 14.09.2010 00:21..jak na motocyklistę zyję dość długo ...
to powinno być "zdanie początkowe" wszystkich postów takich marudzących zgredów jak ja ;-)
zenoo @ 14.09.2010 00:21..nie pojmuję, jak możesz tego bikera tłumaczyc? to co podałeś to statystyka..
zenoo , jo cie prosza . Ja nikogo nie tłumaczę , uwierz mi . Może okazać się że ten gościu to rzeczywiście kretyn na dwóch kołach jakich nie brakuje . Ale nie mogę tego powiedzieć na podstawie tego co wiem czytając ten temat .A tu mnie zdrowo zakuło w oczy to jak pojechali wszyscy po facecie , bazując jedynie na bazgrołach pisarzyny z dupiatego portalu , w dodatku piszącego ,że motocyklista BYŁ NACHLANY bo miał 0.56 ! Ja osobiście ( jak każdy ) też lubię kogoś czasem pojechać , ale raczej jak się na to decyduję , to robię to po lekkim zastanowieniu . Statystyka powiadasz ?? Statystyka to jest raczej analiza tego co już mamy . A to co podałem to raczej coś , czego efekty można statystyce poddać . Zgoda , to jest teoria . Ale na czym lepiej bazować ? Na opowieściach cioci Eli czy teorii nad którą pracowali naukowcy ? To co podałem powyżej , oczywiście jest do podważenia ( jak każda teoria ) ale ja lepszej na dzisiaj nie poznałem , więc się jej trzymam . A dopisując swoje zdanie do tej teorii powiem ci ,że mi jedno piwo nie robi wody z mózgu i potrafię działać jako człowiek więc i motocyklista w takim stanie . Jeszcze raz powtarzam , należy rozróżniać jedno piwo od kilku ! A jak komuś odwala sodówa to nawet na trzeźwo odwali .
zenoo @ 14.09.2010 00:21....tutaj piwsko pił i zaraz jechał jeden z nas - tylko dlatego trzeba go wybielić? coś mi to śmierdzi podwójną moralnością.
No tu to już bym podyskutował i to konkretnie , ale to może kiedyś ( przy piwku ) obgadamy dokładniej . Więc krótko . Podwójną moralność pokazał bym w momencie , kiedy marudził bym i wołał o pomstę do nieba , że wożenie dupska po woltach to zło wcielone a wieczorkiem sam bym po cichu chlał i jeździł po gorzałe do sklepu nocnego nawalony . Ja tam chyba mam jasno określone swoje zdanie i wydaje mi się że się raczej stosuję do swoich reguł . Wg mnie , jest masa innych rzeczy , gorszych niż jazda po jednym piwie , na które nie zwraca się uwagi . A to że przepisy są takie a nie inne , to już inna sprawa .
zenoo @ 14.09.2010 00:21...jesteś na tym forum osoba opiniotwórczą, wielu ludzi Cię czyta i się z Toba zgadza. i wielu młodych przeczyta co napisałeś i zrobi jak napisałeś, czyli w wolnym tlumaczeniu wychla 1 piwo, co tam jedno, takie 100 kg młodego wypije 3 browary i pojedzie..
Kilasz moją próżność , ale zapewniam cię , że mimo iż może nawet wiele osób czyta tu moje wypociny , to większość jak nie ma z tego zlewy to przynajmniej leje na to sikiem prostym . A ci którzy „nadają na podobnych falach” doskonale rozumieją moje podejście i mając swój rozum , przemyślą i dojdą do swoich wniosków , niekoniecznie takich jak moje ale takich które pozwolą im przeżyć połączenie alkoholu z motocyklem .Jeden nie wypije nic drugi 2 piwa . Jeżeli kretynowi powiesz że ma ubierać rękawiczki na motor to myślisz ,że on je ubierze ?? Jeżeli osobie z olejem w głowie dasz do wypicia flachę gorzały i każesz jechać potem na motocyklu to ona pojedzie ?? Hmmm ????Zenoo , ja niczego nie promuję , niczego nie narzucam i nie mam absolutnie zapędów bycia jakimś durnym guru . Ja zwyczajnie wierzę , że ludzie mają rozum w głowach i można im zaufać , a nie tylko narzucać rzeczywistość przepisami . W to moje myślenie wpisuje się również alkohol , dragi , prostytucja czy nawet broń . Nie lubię narzucania wszystkim jednej normy , bo zwyczajnie każdy z nas jest inny . To że są tacy którym odbija palma po wypiciu herbatki nie znaczy że należy wszystkim zabraniać chodzenia po linie po wypiciu jednej herbaty . Są też tacy którym powinno się zabronić robienia czegokolwiek , bo swoim podejściem ( problem alkoholowy ) zwyczajne mogą robić krzywdę sobie i wszystkim dookoła .Ale tak dla politycznej poprawności napiszę : JAK ZOBACZĘ ..... JAK SPOTKAM ........ JAK POCZUJĘ ....... , OD JAKIEGOŚ BIKERA choćby zapach malutkiej miętóweczki !!! TOOO ................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenoo i Giemul...nie wydaje Wam się że to troszkę zbędne gadki...Moim skromnym zdaniem,nie jest to wszystko takie proste i oczywiste...Jesli gość wypił piwo i wsiadł na moto - powinno się Go napiętnować. I to niezależnie od tego, czy miał 0.54, 1.2 czy 0.3 promila...to po pierwsze...Z drugie strony, czy więkoszość z nas,w niedzielne popołudnie czy nawet wieczór - rezydnuje z wypicia np.kieliszka wódki bo w poniedziałek idzie (a raczej jedzie) do pracy? Być może w wydychanym powietrzu zawartość nie jest zbyt duża...a co z krwią o moczu nie wspominając?Trochę przypomina mi się ewangeliczna scena : kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się temat rzeka, długa taka Amazonka...Nikt nikogo nie wylicza z grzeszków,ale proszę skończmy temat ja wypijam piwo czy ćwiartke i nic mi nie jest wiec jadę...tłumacząc innych przytakujecie im w takich postępkach jak jazda po...raz,dwa się uda ale trzy nie,oby poszkodowanym nie był wtedy nikt z Nas bo napewno będzie patrzeć na to z innej strony,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.