Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tychy - kolejny wypadek. 10.07.2010r. Skrzyżowanie ul. Sikorskiego z Targiela


TyskiDaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszce zapomniałam podziekowac za kwiaty!I Ksiedzu Darkowi za cieple slowa, jestem pewna, ze wszyscy dobrze sie spisalismy na tym ostatnim pozegnaniu.Co do sprawcy - obiecuje, ze nie odpuszcze.Mam nadzieje, że moge liczyc na Was i pomozecie mi zmienic zdanie o motycyklistach - niech szpitale i lekarze traktuja nas jako pacjentow a nie "dawców" nie wartych leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hajabuza @ 22.07.2010 17:22Mam nadzieje, że moge liczyc na Was i pomozecie mi zmienic zdanie o motycyklistach - niech szpitale i lekarze traktuja nas jako pacjentow a nie "dawców" nie wartych leczenia.
Nie chce zaczynac nowego watku, a tym bardziej zasmiecac tego, wiec krotko.Proponuje napisac skarge do dyrekcji szpitala na niestosowne zachowanie lekarzy i pielegniarek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucars/motoplaza @ 22.07.2010 16:37MUSISZ SIĘ TRZYMAĆ HAJABUZA I WZIĄĆ SIĘ ZA DUPĘ SPRAWCY. BO INACZEJ NADAL BĘDZIE POLOWAŁ NA PODWÓJNYM GAZIE.
dobrze ze zabieraja teraz prawo jazdy na zawsze. od razu tez powinno sie takiego zamykac bez zbednych rozpraw sadowych, np. 5 lat z gory to moze by sie jeden z drugim zastanowil zanim by siadl za kolo po alkoholu.ale tez nie umniejszajac winy kierowcy puchy, Marek pewnie tez 50km/h nie jechal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera... Długi czas był spokoj w tym dziale. Przykro patrzeć że odszedł kolejny z nas-motocyklistów. Zaszokowała mnie ta wiadomość...Tak jak ktoś napisał tu wczesniej, Kosma był wielkim społecznikiem, i oddanym forumowiczem, a po ilości postów widać że prawdziwym przyjacielem dla wielu. Z tego co wyczytałem sprawca ma 57 lat... ech, stary a głupi... nie sądzę żeby go wsadzili, choć nie życzę nikomu źle, to chyba jednak mógłby troche posiedzieć... Zasada jest prosta : Piłeś - nie jedź. Trzeźwość jego umysłu i trzeźwa ocena sytuacji mogła oszczędzić Kosmie życie.Ech, spoczywaj w pokoju Kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prosze... Wiedzialem ze sumienie ciezko wyciszyc, ale ze sobie nie poradzi z tym... Totez , kiedy widze jak ludzie kolo 40-50 wsiadaja po piwie za kolko i mowi "ee tam, ja 30 lat jezdze i nigdy wypadku nie mialem" to sie zastanawiam, uda sie 5 razy, 10, ale za 13 sie nie uda, i do czego czlowiek sie pozniej musi posunac... Eeech, starzy a glupi... Szkoda chlopa ze nie wytrzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna tragedia i chyba bardziej szkoda rodziny niż samego sprawcy bo "każdy jest kowalem swojego losu" ...i choć popełniamy błędy,musimy liczyć się z konsekwencjami.Takie życie.Ważniejsze że przez bezmyslność zginął niewinny człowiek nasz przyjaciel i Justynko jeszcze raz wyrazy szczerego współczucia:(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_Rozpruwacz @ 27.07.2010 18:40Najpierw co drugi by tego kierowce powiesił za jego bezmyślność. Gdy wyrok wykonał na sobie sam, teraz wszystkim go szkoda. Przewrotna jest natura człowieka.Smutne jest to że jedna tragedia z powodu bezmyślności, doprowadziła do kolejnej i to z tego samego powodu.
wiesz to chyba nie do końca tak..kazdy chciał kary dla niego ale kary po to by świeciła przykładem - by nagłośnic problem pijaństwa."szkoda" nie tyle gościa co faktu ze sprawa moze ucichnąć - a tak sie najprawdopodobniej stanie - bo koles sam stał się ofiarą i nie poszedł zaden przykład w swiat, media nie zrobią szumu wokół rozprawy w sądzie i nadal to my bedziemy wariatami na jednym kole... choć mozna się zastanowic: czy bardziej by przemówiła do ludzi wiadomość o tym ze jednak można isc siedziec za promile czy przemówi informacja ze mozna sobie z sumieniem nie poradzic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie sumienie? Facet mial swoje lata, dobrze wiedzial ze jak wyjdzie z pierdla to bedzie "sędziwy" i tak czy siak to bedzie niejako koniec jego zycia - chcial oszczedzic rodzinie kłopotów finansowych zwiazanych z odszkodowaniem etc wiec wolal sobie łeb ukręcic. Wierze w poczucie winy, ale nie wierze by zabiło go sumienie.Zal wam jego rodziny? on to zrobił świadomie chciał tego dokonał wyboru - Markowi go nie zostawił! Wy tu mówicie o sprawiedliwości? Życie starszego człowieka, nieodpowiedzialnego czlowieka! wzamian za życie Marka który jeszcze miał tyle chwil do przeżycia, tyle rzeczy do zrobienia ? To żadna sprawiedliwość!!!! ŻADNA !!! Post edytowany: 27.07.2010 21:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów tej sprawy i nie wiem w którym miejscu się zatrzymała ale na pewno sprawca nie dostał jeszcze wyroku tak więc ja nadal twierdzę, że plakietka mordercy, pijaka za kółkiem a do tego nagłośnienie w mediach i spojrzenia nienawiści to był wystarczający powód samobójstwa. To przykre że tak wielu ludzi boi się stawić czoło odpowiedzialności za swoje czyny. Widać to także w gronie motocyklistów kiedy to niektórzy uciekają przed policją byle uniknąć kary nawet kosztem swojego lub czyjegoś życia.Tragedia pociągnęła tragedię ale teraz już nie nam oceniać ludzi świętych. Ja zostałem tak wychowany że czuje się zgorszony kiedy ktoś żałuje, że sprawca zginął bo nie pójdzie do paki czy coś takiego. Dla mnie człowiek zmarły to człowiek święty, którego na tym świecie już nie powinno się oczerniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co miało się stać to się stało . Gościu naprawdę wbił gdzieś tam gwózdka , i mu to chyba było za dużo jak sobie to uświadomił na trzeźwo następnego dnia . Morał tej historii może być tylko jeden - wyciągajmy wnioski . Świętych nie ma na świecie , każdy ma swoje za uszami , i zapłacić za swoje czyny raczej trzeba . Czasem od razu , czasem po latach ( w postaci lęków , uprzedzeń , forsy lub jeszcze inaczej ) . Tu gościu zapłacił od razu . I może to i lepiej . Nie znałem dziadka , może nawet był zajebistym człowiekiem , ale dla mnie jest i zostanie w mojej pamięci tylko osobą która zabiła mojego kumpla . Trafienie w krąg znajomych takiej osoby jak Marek , to bez żadnej przesady wielkie szczęście , w dzisiejszych czasach szpanerów i forsy . Każdy kto czuje motocyklowego bluesa wie o czym tu piszę ( inni i tak nie zakumają więc szkoda tłumaczyć ) , . Zagadasz z kimś kilka słów i już wiesz ,że to swój . Jest PRAWDZIWY właśnie ! To się czuje jak mleko matki . W słowie , w spojrzeniu . I to najbardziej mnie wkurwia , że tacy właśnie odchodzą . Na tym forum taką osobą był Gabryś i taką osobą był właśnie Marek ( ja pierdo*e ,cały czas to do mnie nie trafia tak na serio jeszcze) . Nieodżałowanie ! Bo to były osoby nietuzinkowe i wspaniałe w swej pasji . Ja nie jestem katolikiem i nie muszę , KUR*A udawać że wybaczam , więc nie wybaczam !! Jest wina -musi być kara ! Tak właśnie wygląda SPRAWIEDLIWOŚĆ ! ps. Piszę bez nienawiści , gniewu ,czy innych bzdur, które mi tu zaraz paru hipokrytów zarzuci . Sam wsiadałem nie raz naprany ( albo w innym jeszcze stanie ) na motor czy do auta , ale zwyczajnie miałem cufala i mi się udało nie zrobić krzywdy sobie czy komuś innemu . A kto nie wsiadał ???? Mamy tu jakichś Prawych i Sprawiedliwych na forum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.