Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestracja Moto zza granicy - podatek od wzbogacenia


Łukasz_Zory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam troche nietypowy problem.Byłem u kumpla w uk i kupiłem tam moto. W dokumencie v5 wpisałem siebie jako nastepnego wlasciciela i aktualnie mam ten tymczasowy dowód v5c.Czy przed rejestracją motocykla w Polsce, będę mógł go sprzedać i uniknąć podatku od wzbogacenia sie? - chodzi mi ten podatek który się płaci jak się sprzeda auto/moto o okresie krótszym niz 5 miesięcy posiadania go.Nie wiem jak to własne wyglada, a pewnie po zapytaniu w skarbówce odpowiedz od razu bedzie brzmiec: " trza płacić !!!!" I jeszcze jedna kwestia, mianowicie - da sie kupić polskie ubezpieczenie na moto które jest jeszcze zarejestrowane za granicą? Bo troche potrwa zanim papiery pryjdą.. Może ktoś juz miał taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, jakbym wszystko wiedział to bym się nie pytał. wiem ze trzeba zaplacic vat-24, ale czy bede musial jeszcze placic ten podatek od sprzedaży za posiadanie moto mniej niz pół roku, jesli nie bede rejestrował go na siebie. w tym tkwi problem. Procent różnicy między kwotą kupna i kwotą sprzedaży, lub jakby nie było by zarobku. Post edytowany: 26.06.2010 17:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I/JG53_Pogo @ 25.06.2010 23:02To nie jest podatek od wzobogacenia a od czynności cwyilno prawnych PCC a to jest różnica !
To jedno i to samo. Podatek od wzbogacenia jest po prostu częściej używanym sformułowaniem.Przy sprzedaży PCC zapłacić będziesz musiał, jest to zwyczajny obrót jakimś przedmiotem. Jeśli nie posiadasz działalności gospodarczej to przy sprzedaży jakiejś rzeczy powinieneś zawierać umowę kupna/sprzedaży i płacić od tego podatek. Taka sobie regulacja, w konstrukcji podobna do dochodowego od przedsiębiorcy, chodzi o to, żeby osoby fizyczne też obciążone były jakimś podatkiem z tytułu zawierania umów kupna/sprzedaży :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.