Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

I Zawody Jazdy Technicznej 03-07-2010 r.


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz większa ilość wypadków z udziałem motocykli zwłaszcza tych wynikających z braku umiejętności panowania nad naszymi często bardzo mocnymi maszynami zaowocowała imprezami, na których można zapoznać się technikami doskonalenia jazdy oraz z możliwością treningu i sprawdzenia własnych umiejętności.Kolejną propozycją w tym temacie są I Zawody Jazdy Technicznej zorganizowane przez Motocyklowa Szkołę Doskonalenia Jazdy Moto-expert . Odbędą się one 3 lipca w Krakowie na terenie szkoły.Wbrew nazwie jak zapewnia organizator jest to impreza dla każdego chcącego trenować własne umiejętności oraz poczuć adrenalinę sportowej rywalizacji.Organizator przygotował ponad 500 metrów toru, na którym będzie można sprawdzić swoje umiejętności panowania nad motocyklem oraz zachowania się podczas natrafienia na pułapki czyhające na nas na drogach.Niewątpliwie jest to ciekawa propozycja na spędzenie motocyklowego dnia, który zaowocuje poprawieniem naszych umiejętności i zwiększeniem naszego bezpieczeństwa na drodze.Podczas imprezy będzie można zasięgnąć rad dotyczących jazdy motocyklem, zmierzyć głośność wydechu we własnym motocyklu, zapoznać się z oferta dealerów motocykli.Dla najlepszych sponsorzy ufundowali cenne nagrody.Więcej informacji na temat zawodów oraz formularz rejestracyjny na stronie www.moto-expert.infoplakat%20zawody%20small.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem, zapisałem się, uiściłem opłatę 20zł i pojeździłem :) Oprócz przejazdów zapoznawczych dostałem kilka rad od profesjonalistów jak poprawić swój styl jazdy, co robię źle i na co powinienem zwrócić uwagę. Ogólnie na jakieś 40 maszyn miałem 16 czas więc nie ma źle :) Tor bardzo fajny, przygotowane miejsce do grzania opon przed startem. Próba bardzo sprawnościowa i techniczna... zacieśniające się zakręty przechodzące w ciasne zawroty 180 stopni, potem slalom, ósemka, slalom i kawałek prostej z wejściem w szybki lewy - taki do zejścia na kolano, co niektórym się udało. Napewno jak będzie znów taka impreza to się przejadę gdyż WARTO BYŁO!Nawet gokartem po mokrym torze do ćwiczenia poślizgów samochodem polatałem :) Kto nie był niech żałuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thief3 @ 03.07.2010 18:49Napewno jak będzie znów taka impreza to się przejadę gdyż WARTO BYŁO!
Potwierdzam, warto bylo, a ci ktorzy twierdza, ze na malutkim torze nie da sie posmigac, a na kolano to tylko w Poznaniu, sa w duzym bledzie albo wstydza sie sfoich marnych umiejetnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy takie coś u nas? W Tychach? Są miejsca, żeby takie coś zorganizować. Ja jestem sędzią sportowym w Automobilklubie Ziemi Tyskiej, pogadać z władzami jakiegoś parkingu z dobra nawierzchnią i w miarę dużą i działać. Według mnie idea jest godna poparcia, ponieważ wiele osób na motocyklach to młodzi ludzie, którym brakuje techniki... A takie imprezy pokazują, że mistrz prostej to nie wszystko.Do tego w bezpiecznych warunkach, na zamkniętym terenie, gdzie osobą 3 nie zrobi się krzywdy można poszaleć i poczuć smak rywalizacji. Ja osobiście przemyśle temat i zrobię małe rozeznanie w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thief3 @ 05.07.2010 23:39Ja jestem sędzią sportowym w Automobilklubie Ziemi Tyskiej
Jesli tak to pewnie znasz lub chocby masz kontakt z ludzmi z Automobilklubu i bedzie tobie latwiej z nimi pogadac.Mozna by to zrobic w ten sposob, ze my zorganizujemy Automobilklub nam pomoze i obejmie patronat z jednoczesnym zgarnieciem zaslug za promowanie bezpiecznego motocyklizmu. (wiadomo tego typu instytucje musza cos z tego miec, jak nie kase to chociarz prestiz)Kwestia miejsca, moim zdaniem najlepiej na jakims istniejacym torze kartingowym i najlepiej asfalt.Ewentualnie jakis plac manewrowy, moze jakas szkola jazdy by udostepnila.Generalnie ja jestem bardzo chetny na tego typu impreze i chetnie pomoge w jej organizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie próby sprawnościowe dla samochodów robiliśmy na parkingu pod Realem w Tychach. Jest fajnie ciasno, asfalt w miarę dobry, oponki idzie poukładać, żeby było w miarę bezpiecznie. Tak jak mówisz patronat i wsparcie myślę jak najbardziej dałoby radę załatwić, a i sponsoring można by zorganizować.W przyszłym tygodniu zarzucę też tematem na spotkaniu w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.