Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

mój własny...


michal_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze o tym dopiero teraz bo wcześniej nie miałem okazji... Około 3 tygodnie temu gdy wracałem kawką do domu przejeżdzając przez skrzyżowanie równorzedne samochod (opel vectra) który miałem po prawej wjechał mi w tylne koło... leciałem około 30km/h a vectra podobnie widziałem gościa i jak sie już chowałem w następna uliczke (jechałem prosto przecinając głowną) wjechał mi w tylne koło...( jade i słysze obok pisk opon(facet wogóle nie hamował dopiero około 3m przede mną nadepnął na hamulec) a ja zamiast uciekac odruchowo tez gwaltownie zahamowalem i dup...) ja odrazu gleba i w sumie nic mi sie nie stalo byłem w 100% ubrany na moto kilka zadrapań i siniaków natomiast samochód gorzej cały zderzak do malowania i powyginana na maxa tablica... z motorem nic sie nie stalo podejrzewam ze opona zamortyzowala troche siłe uderzenia... skonczylo sie bez policji na oswiadczeniu i na pieniazkach za zniszczenia samochodu...( może i bym sie wyklucil ze goscia wina jakbysmy policje wezwali ale ja bez dokumentow enduro nie ubezpieczone i bez blach nawet kierunki zdjalem takze pojechalismy do mnie i jak wyzej napisalem kasa i oswiadczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś wjechał Ci z prawej strony na równorzędnym, i jeszcze musisz mu za to płacić? Typ musiał mieć dar przekonywania ; )@edit Mój błąd, źle zrozumiałem. Skoro miałeś go z prawej strony, to w sumie Twoja wina. Trzeba patrzeć wszędzie i mieć oczy w dupie, niestety : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko wymusiłeś pierwszeństwo, powiem Ci, odważnyś jest :) W sumie jakby przyjechały miśki to miał byś:- UFG na głowie (do 5 tys zł)- mandat za jazde bez uprawnień - 500 zł- mandat za brak przeglądu, papierów, jazda niezarejestrowanym pojazdem - do 500 zł- holowanie pojazdu (150-1000 zł)- mandat za kolizję (300-500 zł)Teraz policz czy warto jeździć po drogach publicznych endurakiem bez papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeżdże tylko wterenie i po raz 1-szy przez ulice przelatywałęm (to nie było skrzyżowanie cos typu w miescie tylko byla sobie ulica a z 2 stron polna i ja polna lecialem)2.SGREGOR242 czyli miałem goscia nastukać? za dziewczyne ok ale w tej sytuacji...3. z tą policją to mi się faktycznie udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paciolxxx @ 22.06.2010 23:10to kompletny idiotyzm jeździć bez papierów ubezpieczenia i kierunkowskazów jak by się coś stało to się nie wypłacisz !!!
Za brak wyobraźni trzeba płacić. Ale coś mi się wydaje że dopiero kiedy braknie pieniędzy na spłatę strat oraz ewentualnych rent to dopiero wtedy do głowy przyjdzie że się głupio zrobiło. To już lepiej alimenty płacić, przynajmniej wiesz że nic się nie zgubi :) heh
Sławek_Czeladź @ 23.06.2010 15:35po pierwsze: dobrze że Ci się nic nie stało a teraz po drugie: może jakby to był jakiś mega wypasiony wóz i byś beknął kilkadziesiąt tysi to Ty i Tobie podobni może by przestali zadawać głupie pytania o konsekwencje jazdy bez papierów :)
Samo sedno sprawy. Zamiast tego są tylko przekomarzania się na forum o tym że lepiej być doświadczonym niż mieć papier. Zupełnie ludziom nie przychodzi do głowy że przecież jedno drugiego nie wyklucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe to skrzyzowanie równorzędne...:). Szczególnie, że jechałes polną drogą...Nie dość, że bez papierów, to jeszcze ze znajomością przepisów na bakier...ehhhA swoją droga, to ciekawe co za oświadczenie napisałeś...że z Twojego OC, któeo pewie nie masz mają coś ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.