Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

skradziono triumph bonneville, katowice, dziiś !


czesław

Rekomendowane odpowiedzi

dziś w nocy albo nad ranem w katowicach panewnikach gnoje podpieroliły mi motocykl z pod domu:triumph bonnevilleSK 5036SMTTJ910TM6264457srebrny z czarnymi puszkamiprzebieg 15200kmfabryczne sakwy tekstylne, fabryczne gmole,na zegarze opaska "spieprzaj dziadu"innych cech szczególnych nie podaję.tel 502963780http://www.rockers.webd.pl/images/photoalbum/album_5/img_9952_edited_t2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję....aczkolwiek nie pochwalam rozwiązania...Chociaż w Gliwicach na ulicy chorzowskiej stoi jakiś motor,pod płachtą, przypięty do latarni .....i stoi,już z rok!!!!Moim zdaniem akcja kradzieży się nasila więc należałoby zareagować jakoś...Swoją drogą radzę właścicielowi aby poszukał na allegro w częściach bo taki motor nie jest zbyt popularny i raczej jest ich mniej niz japończyków..Nie zbliża się jakiś motobazar?Tam też bym poszperał...A co na to psiarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak należałoby zareagować? jest jakiś pomysł? tak na prawdę to człowiek jest bezsilny post factum...psiarnia powiedziała że "sprawdzą tam gdzie zawsze" i że szansa na odnalezienie jest marna i że "być może wypłynie podczas rutynowych kontroli", ale jest teoria że rama już na niego czekała, więc kontrola- srola nic nie da.... ;-(( Post edytowany: 14.06.2010 12:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprytny78 @ 14.06.2010 09:47Współczuję....aczkolwiek nie pochwalam rozwiązania...Chociaż w Gliwicach na ulicy chorzowskiej stoi jakiś motor,pod płachtą, przypięty do latarni .....i stoi,już z rok!!!!
A zaglądał ktoś co jest pod spodem ????Możesz podać dokładnie w którym to jest miejscu????Sie przejade zobaczyć.Może stoi tam czarny XX który został zwinięty w maju ubiegłego roku w Zabrzu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jak w banku - pierwszy wpier...ol spuszcze a potem zapytam czy ten to ten - takie squrwie....stwo trzeba tępićOd roku czasu "szukamy" - bo nadzieja juz stopniała - CBR 1100XX z ZabrzaPrześlij mi zdjęcie moto i dane to wrzucimy też na tą stronkę. [email protected] Post edytowany: 14.06.2010 22:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie jedno rozwiązanie, dość kosztowne ale lepszego chyba nie ma. Przed kradzieżą nie uchroni ale pozwoli złapać złodziei. Ukryta i widoczna kamera (opcja), jeśli widoczna nie odstraszy to ukryta powinna coś złapać. Ostatnio mojemu kumplowi pociął gnojek wszystkie opony w Golfie (w Sosnowcu) i kamery go pięknie nagrały. To była kwestia czasu jak go złapali i odpowie przed sądem (i nasrane w papierach). Minus taki że instalacja kamer będzie chroniła tylko w miejscu instalacji, a nie na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarz WRM @ 14.06.2010 13:34sprytny78 @ 14.06.2010 09:47Współczuję....aczkolwiek nie pochwalam rozwiązania...Chociaż w Gliwicach na ulicy chorzowskiej stoi jakiś motor,pod płachtą, przypięty do latarni .....i stoi,już z rok!!!!A zaglądał ktoś co jest pod spodem ????Możesz podać dokładnie w którym to jest miejscu????Sie przejade zobaczyć.Może stoi tam czarny XX który został zwinięty w maju ubiegłego roku w Zabrzu???
Gliwice, ulica Chorzowska,od Zabrza jadąc po lewej stronie na wysokości Urzędu Skarbowego. Nie wiem co to za maszyna bo jest pod płachtą ale stoi i stoi, generalnie to pamiętam że zeszłym roku też stała...No powiem wam, że plaga z tymi maszynami kradzionymi to jest na maxa, robię się ciut wydygany...Katowice, Chorzów, niedługo może być i Gliwice i Tarnowskie Góry. Moim zdaniem ostatnie kradzieże robi ktoś kto jeździ na motorze i na motorach się zna, na 100% to ta sama ekipa, wyczuli łatwa kasę i się cieszą bo rynek na używane części jest meeega ogromny...sam kupowałem coś od kogoś na allegro i nie pytałem skąd to...Kradzieże są na czyjeś zamówienie albo na pałe, co ukradną to opylą ale wydaje mi się, że może to być raczej to pierwsze. Ktoś kto handluje motorami, kupuje rozbite i sprzedaje jako bezwypadkowe potrzebuje części i tu się pewnie zaczyna historia...Koleś nie musi być stąd, może nawet i z pomorza albo z kielc lub innych piździkowic ale to na śląsku jest mega wybór, na każdym osiedlu w co trzecim garażu jakaś maszynka stoi...Ma ktoś kontakt z tzw "chłopcami z miasta" co to wszystko załatwiają?..Dowiedzmy się jaki maja system działania, tzn czy na pałę czy na zamówienie itp...Na forum audiklub piszą wszystko na temat kradzieży samochodów tej jedynie słusznej marki, więc i my zacznijmy się dowiadywać co się dzieje z kradzionymi motocyklami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje z kradzionymi motocyklami...
chciałbym to wiedzieć...mam dwa fajne samochody. nic by mnie nie obeszło gdyby zginęły. jebać je. gnoje zapierdoliły mi najfajniejszą rzecz w życiu. wrażenie, że nie polecam. jakby mi ktoś nasrał w łóżko."...uważaj, bo jak spotkam to zabije..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciezko solidnie zabezpieczyc moto, ktorego nie chronia 4 katy. IMO jedyny zabezpieczeniami, ktore sa skuteczne to te ktore daja sie we znaki calej okolicy. Czyli cos co zacznie napi3rdalac tak glosno, ze bedzie to slychac na kilka przecznic. W przypadku garazy najlepiej wydac troche kasy na czujnik ruchu, ktory reaguje na przedmioty wieksze od szczura. Jak tylko cos sie pojawi w garazu to zaraz sie o tym dowiecie.. lub ktos z okolicy. Gorzej jak garaz nie jest przydomowy ale i na to jest rozwiazanie. Rynek oferuje szeroki wachlarz tego typu zabezpieczen, ktore na odleglosc poinformuja was o obecnosci kreta w garazu. Minus taki, ze porzadne instalacje swoje kosztuja. Kamera raczej jest bezwartosciowa. Kominiara + auto bez rejestracji i po ptokach. Takim materialem mozna sie od razu podetrzec. Najskuteczniej odstraszyc zlodzieja, bo jak taki sie usra to niezlaeznie od tego jak "mechanicznie" sprzeta zabezpieczycie to tak czy siak sforsuje nawet hartowana stal o szerokosci lokcia. Pozostaje jeszcze montaz alarmu w moto. Czujnik polozenia i wstrzasowy + 2 syrenki. Elektroniki raczej nie rozbroja w 5 minut, a w razie proby kradziezy na pewno przykuje to czyjas uwage. Mozna tez kombinowac z malymi nadajnikami GPS, ktore dosc latwo schowac.A odnosnie tych lapanek, to rzecz jasna pomysl popieram.. tylko co z takim kolesiem zrobicie? Polecicie na niego z palami i zatluczecie jak cielaka? Takim dzialaniem mozecie sobie tylko wiecej klopotow narobic. Polamiecie kolesia to jeszcze z wami pod sad pojdzie i Wy na tym stracicie.. Odprowadzenie na suki za probe kradziezy tez mija sie z celem. Zaloze sie, ze taki typ nie trafilby do pudla na wiecej niz 3 miechy.. albo dostanie wyrok w zawieszeniu i bedzie sobie dalej robil to z czego zyje. Sila rzeczy pozostaje wziac sprawy w swoje rece tylko co zrobic z rybka jak sie ja zlapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie...tak mi jeszcze przyszło do głowy...z samochodami gnoje tak robią...wyprowadzają kilka ulic dalej i wracają za jakiś czas jak już w komunikatach policyjnych się uspokoi.motor mi zajumali z czarnym pokrowcem, z tych lekkich, u doło na gumkę ściągany, na wysokości baku po obu stronach były pomarańczowe nadruki z sylwetką motocyklisty złożoną na zakręcie.okoliczne osiedla sam objadę, ale jakby gdzieś, na jakimś osiedlu nagle pojawił się motor stojący pod pokrowcem którego wcześniej nie było to dajcie znać.(bonneville nie jest bardzo duży. ciut większy od cbf'ki, dwa wydechy symetrycznie po bokach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooorwa, kto kradnie motor których na allegro,używanych, jest raptem kilka sztuk i kilka nowych...Aż się ciśnie na usta niepolityczne słowo...Będę się rozglądał i niech sam Allah, Jahwe, Budda i kto tam jeszcze ma ich w swej opiece jak spotkam na drodze...Chuck Norris to będzie mały pikuś w porównaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto?to proste.debil przypadkiem, albo ktoś kto ma na przykład przywiezioną z zachodu ramę z papierami do zarejestrowania. albo rozdupcył takiego sprzęta i potrzebuje organów.----------tak wyglądałby mój motor pozbawiony cech szczególnych:http://www.rockers.webd.pl/stronawww/alb/bonn.bmp miejcie oczy otwarte... ----------tak se odnowie apel żeby mieć oczy otwarte...bo na przykład nasza dzielna policja przez tydzień od kradzieży nie miała czasu zapoznać się z dokumentami sprawy ani wysłuchać poszkodowanego.masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem już alarmy do tego motoru co został i tego co se na szybko naszukałem za drobne żeby wkurw rozładować.aczkolwiek na kilku karków wrzucających sprzęta do busa żaden alarm nie pomoże.jak sie bedzie darł to kocami w busie przywalą i spokojnie sobie mogą podróżować.jak się nie obrócić dupa z tyłu...----------motor odnaleziony, odzyskany, zabezpieczony. duży szacun dla ekipy od samochodów z wydziału kryminalnego komendy miejskiej w chorzowie-przywróciliście mi wiarę w to państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.