Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciuchy MODEKA - (nie)bezpieczne!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Posiadam, a w zasadzie posiadałem ubranie firmy Modeka, kupione w zimę w składzie kurtka ROMA, a spodnie Melville. Wczoraj miałem szlifa przy prędkości 60km/h na zakręcie no i niestety ciuchy potargały się jak stara szmata. Protektor na kolanie wypadł ze spodni przez co moje kolano jest w stanie operacyjnym. Spięcie kurtki ze spodniami się rozerwało, co zaskutkowało podwinięciem kurtki i zdarciem skóry od biodra aż pod klatę.Ogólnie kupując spodnie za 790zł z certyfikatami bezpieczeństwa oczekiwać można... bezpieczeństwa. Ale jak widać można się mylić....Wole nie myśleć co by się stało przy 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część tych ciuchów tekstylnych to moim zdaniem daje ochronę przysłowiową.Wogóle kto to projektuje te ciuchy?Powinien być standart skuteczna wentylacja,membrana i ocieplenie wypinane i solidne zamki,paski do regulacji,ochraniacze które nie mają prawa się przemieścić,temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja parę lat temu miałem szlifa w spodniach Melville i w kurtce Modeka (już nie pamiętam nazwy). Poleciałem po asfalcie kilka, może kilkanaście metrów. Kurtka jedynie przetarła się na długości 1-2cm na krawędzi ochraniacza na łokieć. Poza tym wszystko wytrzymało. Nic mi się nie podwinęło, nie przesunęło.Zresztą nie ma reguły. Zbyt wiele czynników na jednoznaczną ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Thief3 @ 31.05.2010 14:07Witam,Posiadam, a w zasadzie posiadałem ubranie firmy Modeka, kupione w zimę w składzie kurtka ROMA, a spodnie Melville. Wczoraj miałem szlifa przy prędkości 60km/h na zakręcie no i niestety ciuchy potargały się jak stara szmata. Protektor na kolanie wypadł ze spodni przez co moje kolano jest w stanie operacyjnym. Spięcie kurtki ze spodniami się rozerwało, co zaskutkowało podwinięciem kurtki i zdarciem skóry od biodra aż pod klatę.Ogólnie kupując spodnie za 790zł z certyfikatami bezpieczeństwa oczekiwać można... bezpieczeństwa. Ale jak widać można się mylić....Wole nie myśleć co by się stało przy 100km/h.
Słuchaj to może źle dobrany rozmiar miałeś w sensie za luźna lub za duża kurtka i spodnie.Ja mam całe kombi MODEKI (mimo że to moje pierwsze wdzianko to jestem zadowolony) i wszystko mam dopasowane więc nie sądzę żeby mi się przy ślizu coś podwijało lub przemieszczało ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erniok @ 15.09.2010 16:59Thief3 @ 31.05.2010 14:07Witam,Posiadam, a w zasadzie posiadałem ubranie firmy Modeka, kupione w zimę w składzie kurtka ROMA, a spodnie Melville. Wczoraj miałem szlifa przy prędkości 60km/h na zakręcie no i niestety ciuchy potargały się jak stara szmata. Protektor na kolanie wypadł ze spodni przez co moje kolano jest w stanie operacyjnym. Spięcie kurtki ze spodniami się rozerwało, co zaskutkowało podwinięciem kurtki i zdarciem skóry od biodra aż pod klatę.Ogólnie kupując spodnie za 790zł z certyfikatami bezpieczeństwa oczekiwać można... bezpieczeństwa. Ale jak widać można się mylić....Wole nie myśleć co by się stało przy 100km/h.Słuchaj to może źle dobrany rozmiar miałeś w sensie za luźna lub za duża kurtka i spodnie.Ja mam całe kombi MODEKI (mimo że to moje pierwsze wdzianko to jestem zadowolony) i wszystko mam dopasowane więc nie sądzę żeby mi się przy ślizu coś podwijało lub przemieszczało ?
Z biegiem czasu zmienisz zdanie.Rozmiar i cena za szmaty tekstylne nie powodują wielkiej poprawy bezpieczeństwa.Moja kurtka sportowa tekst. od 170 powoduje mi telepanie kiery przy wietrzystej pogodzie.No to może ona na skutery sport?Koleżanka z kolei sie wyglebiła i widziałem jak to wygląda w teksach.Jak myślisz w czym teraz jeździ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie rzecz biorąc mogłeś się poradzić wcześniej zanim wydałeś 790zł,a nie teraz narzekać dokładasz 200zł i masz kombi,markowe rzeczy w połowie przypadków się nie sprawdzają,a wracając do modeki mam te ciuchy 5 lat i jestem super zadowolna bardziej niż ze skóry w której też mam przyjemność jezdzić ale jak dla mnie jest mało plastyczna,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem motocyklista od ponad 17lat od 4 lat nawijam kilometry z firma RUKKA . POLECIAŁEM NA TORZE W NIEMCZECH PRZY PRĘDKOŚCI OKOŁO 120KM/H wymieniłem tylko lekko przedarty prawy rękaw i nogawkę oczywiści wysłałem je do RUKK-i. Koszt mojego kompletu to około 1300 EUR. Jeśli ktoś ma ochotę sobie zakupić kurtkę firmy Rukka to zapraszam mam je po 1700zł.Firma Rukka daje 5 lat gwarancji.Pozdrawiam i życzę szerokości.----------po tej glebie zmieniłem zdanie co do szmaty . Cały czas jeździłem w skórze a teraz juz wiem ze tekstylne dobrej firmy są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kurtka sportowa tekst. od 170 powoduje mi telepanie kiery przy wietrzystej pogodzie.No to może ona na skutery sport?Koleżanka z kolei sie wyglebiła i widziałem jak to wygląda w teksach.Jak myślisz w czym teraz jeździ?
Wytłumacz mi jak coś co jest dobrze dopasowane wg rozmiaru tzn nie marszczy się nie jest za obszerne, jak to może telepać !!. No na logikę jak coś co przylega do Ciała to jak może telepać ?Poza tym rozumiem że Twoja sportowa kurtka text jest firmy modeka bo o tej marce rozmawiamy, jeśli tak to podaj model. Bo ja mam cały komplecik Fina i nic nigdzie mi nie telepie nawet gdyby było ciut za obszerne bo struktura materiału jest zbyt sztywna, nie przemaka, system wentylacji spełnia swoje zadanie, nawet w bardzo zimne dni przy dużych prędkościach jeśli mam wpiętą membranę i podpinkę nic mi nigdzie nie podwiewa. Jest tylko jedna mała rzecz do której mogę się przyczepićpuściła jedna niteczka w spodniach na szwie w kroku i z tyłu przy ściągaczu w pasie, ale to raczej nic poważnego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASS1 @ 15.09.2010 20:52Crash-test Modeka Finn/MelvilleMotocykl - wrzesień 2010 nr 9 str.120Bez komentarza.
Pozwól że przytoczę fragment z tego artykułu: " ... Kurtka i spodnie oczywiście nie nadają się do dalszego użycia. Niemniej ta sytuacja tylko dzięki dobrym ciuchom zakończyła się dla mnie szczęśliwie. Wniosek jest oczywisty, ale warto go tysięczny raz powtórzyć: nie opłaca się oszczędzać na rzeczach, które mogą uratować zdrowie czy życie." Znaczy że ciuchy w teście bardzo dobrze spełniły swoją rolę, a to że nie nadają się dalej do użycia to przy tej cenie za kombi MODEKI można się z tym liczyć. Poza tym wydaje mi się nierozsądne naprawianie jakiego kolwiek kombi po szlifie i używanie go dalej, nawet tak markowej i drogiej firmy jak RUKKA, bo nap szwy mogą być już osłabione i zwyczajnie wydaje mi się że to nie jest bezpieczne.. no chyba że zniszczenia są naprawdę nieznaczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Modeka - niestety przerost formy nad treścią. Teraz płacisz za metkę, SĄ DROGIE TE MODEKI JAK CHOLERA!!!!! W podobnych cenach można kupić extra, EXTRA HELDA!, i jakość gwarantowana-napewno nie będziesz musiał reklamować tyle razy co modekę. Ta reklama modeki od kilku lat w gazetach już kilkukrotnie odbiła się śmierdzącym beknięciem po portfelach klientów. Jest tyle zajebistej odzieży, która pomimo braku pełnych szpalt reklam rozpieprza modeke na miał. Jeżdżę w kolejnym HELDZIE I BASTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revit, Iccon, RST, wyprzedażowy A-stars, Arlen jest spokojnie do wyhaczenia.

Wstawiam zdjęcie buta Held Highlander, który jeździł dwa sezony, zrobił jakieś niecałe 20tys. kilometrów. Kosztował ok. 600zł, czyli tylko 100zł mniej niż dobry włoski SPORTOWY but (Sidi, Alpinestars), kupno Helda było błędem. Held i Modeka uważam powinny być w cenie Retbike'a, bo taką jakość przedstawiają. Niby buty, to nie kurtka, ale ta sama marka...

http://img713.images.../6724/held1.jpg

http://img256.images...3/dsc01280y.jpg

http://img543.images...4/dsc01281w.jpg

http://img837.images.../dsc01282ny.jpg

Zwróćcie uwagę jaki but jest krzywy, stracił formę i kształt stopy wcale nie trzyma, nie leży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku miałem szlifa przy prędkości ok 60 km/h. Spodnie i kurtka Modeka Shield Pro.

Na całe szczęście ubranie zdało swój egzamin. W spodniach przetarta została jedynie wierzchnia warstwa nogawki na wysokości kolana i łydki, a kurtka na rękawie została lekko przytarta. Nie złamałem nawet panokcia... niestety moto do kasacji :(

Kurtki nie miałem spiętej ze spodniami. Nic się nie podwinęło, ale może dlatego, że kurtkę mam mocno dopasowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.