Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek okiem kamery.


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Standard . Ślepy samochodziarz + Za szybka jazda bikera . Czy można było tego uniknąć , oto jest pytanie . Ano można było , i to na dwa sposoby . Albo samochodziarze będą na nas bardziej uważać , na co bym nie liczył za bardzo . Albo sami trochę odpuścimy w mieście i będziemy bardziej uważać ( albo też umiejętności trochę zabrakło żeby te auto jednak objechać , albo chopak trafił na jakiś maras że mu motonga przewróciło , bo hamował jednak przodem ,czyli prawidłowy odruch ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj... jak się jedzie samochodem też takich debili jest od groma i ciut ciut. Główną różnicą jest to że puszką się jedzie wolniej. Chociaż nie powiem, bo są takie dni zazwyczaj pierwszy słoneczny dzień po deszczowym czasie kiedy połowa cymbałów nie zapala świateł a druga połowa osiąga prędkości startowe Boeinga 737 jadąc slalomem a później nagle hamują np. tuż przed zwężką. Bo w pierwszy słoneczny dzień wszyscy są lepszymi kierowcami, którzy mogą myśleć o wszystkim tylko nie o jeździe. Zwróćcie na to uwagę w pierwszy bezchmurny dzień, a taki mam nadzieję co raz bliżej. Ludzie będą jeździć jak w Carmageddonie, byle do przodu ale jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy lewoskręt wykonywany w ślimaczym tempie i bez upewnienia się czy coś z naprzeciwka nie jedzie. Przykry "standard" polskich dróg. Poza tym na filmie wyraźnie widać, że kierowca obejrzał/a się w prawo dopiero jak usłyszała owiewki szlifujące asfalt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zaliczyłem identycznego "dzwonka" kiedyś , tyle że na ruchliwej drodze i nie miałem możliwości objechania gostka bo przywalił bym centrale w autobus ( nie miałem tyle szczęścia co ten pan , bo połamałem łapsko w kilku miejscach , bańka mi pękła no i rozwaliłem doszczętnie motocykl ) . Gostek NA PEWNO nie jechał 50 . Pokusiłbym się o 80-90 wedle jego lotu tak patrząc ( ale to moje subiektywne odczucia ) . A już na pewno mógł walić mocniej na lewo , ( tym bardziej że miał obniżony krawężnik na chodnik ) ,a ten dostawczak też był dość daleko jeszcze jak przydzwonił , nawet bez wjeżdzania na chodnik by się może dało . Synek mocno heblował , więc widział że ten baran jednak będzie skręcał w lewo , a nie zareagował odpowiednio . Żeby nie było , wina puszkarza jest tu bezdyskusyjna . Chcę tylko naświetlić temat z punktu osoby która czegoś tam się nauczyła po takim wypadku . Cza bardziej uważać i myśleć do końca co się robi , blokowanie hebli i jazda na wprost to najgorsze ( i najczęściej niestety wybierane ) rozwiązanie . Hamować skutecznie i przy tym skręcać trzeba się nauczyć !! Ja to sobie potrenowałem dość mocno po moim wypadku i wszystkim taką lekcje polecam . Ćwiczenie jest proste . Stawiasz pachołka . Dojeżdzasz do niego ( coraz szybciej za każdym razem ) . Kolega stoi z czymś widocznym w ręce i dopiero jak dajesz mocno w heble pokazuje ci czy masz objechać z lewej czy z prawej tego pachołka . Durnie niby proste a znakomite ćwiczenie , które pomaga potem omijać takich baranów w autach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez dziwne ze koleś czy tam Pani w katamaranie po dzwonie dalej siedzi w aucie i czeka Bog wie na co, tez mialem dzwona w puszce z inna puszka ale reakcja byla duzo szybsza zeby poleciec i sprawdzic jak sie akcja potoczyla z kierowca drugiego auta. A w tym wypadku nic kierowca nie robi mimo tego ze ucierpial motocyklista.Strach z domu wychodzic jak sie takie cos widzi........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodzę się z Giemulem, motonita zapylał napewno więcej niż 50. Po hamowaniu i szlifie a potem przywaleniu w samochód całego go podniosło i lekko obróciło. Motonita ma szczęście że położył się na lewo. Ciekawe czy gdyby nie było monitoringu wina puszkarza była by tak oczywista. "Kierowca dostał maksymalny mandat 500 zeta i 6 punktów" !!! Za przekroczenie prędkoszci można dostać 10 pkt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

w tym przerażający jest fakt że takie błędy nie eliminują takich kierowców, ciekawe czemu nie zauważył, jak ślepy, niedowidzący, lub zajęty konwersacją o bysnesach gadając do ręki to mamy prawo do dupy a potencjalni mordercy jednak za narażenie na utratę życia lub kalectwo zasilają budżet urzędników równowartością 25 flaszek wódki oraz 5 punktami , to są jaja. Innymi słowy na tyle jest wycenione życie. To że motonita nie wącha kwiatków od spodu lub nie jest kaleką to spory fart. Tak nieuważnych driverów prawo powinno eliminować bardzo radykalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.